7 HZtitfbsiïti '3$ Iedereen kwam bij elkaar over de vloer. „Dan was de één weer jarig, dan gaf de ander weer een fuif. We hebben hier niet anders gedaan dan gegeten en gedron ken", blikt het echtpaar bijna weemoe dig terug. Plezant en vertrouwd Die tijden zijn voorbij. Toch zijn ze altijd terug gekomen. Waarom? „Omdat het plezant en vertrouwd is", zegt bomma Josephine, die veel goede tijden heeft be leefd aan de Veerweg in Wolphaartsdijk. Zeker toen haar man nog leefde. Of de bezoekjes hier nog een écht vakantiege voel geven? Ingrid moet er even over na denken. „Het is na al die jaren zó gewoon geworden. Het is ons tweede huis. Ik ga eigenlijk heel graag naar een andere camping. Daar heb ik inderdaad meer va kantiegevoel dan dat ik hier heb", moet de Belgische constateren. Toch denkt het drietal met veel plezier terug aan alles wat ze hier de afgelopen decennia beleefd hebben. Ingrid: „Mijn vader bakte altijd hamburgers voor de hele camping. Oh en we hebben ook wat afgebarbecued." Terwijl ze vertelt komen de herinneringen terug. Over de einde- seizoensfeesten, waarbij de campingkan tine vol met zand werd gegooid om een beachparty te houden, over de vriend schappen met alle kinderen die hier kwamen, maar vooral over het gezellig samenzijn. Door de kleinkinderen komen je eigen herinneringen aan vroeger weer terug Tegenwoordig genieten ze het meest van de dingen die hun eigen kleinkinde ren nu op de camping doen. Ingrid ziet zichzelf als klein meisje daarin terug. In grid lachend: „Die kinderen klitten aan elkaar. Dan springt dat hier binnen en vragen 'moeke mogen we iets drinken?' Dan krijgen ze, hup allemaal wat te drin ken. Dan kruipen ze op bed en dan ligt dat weer vol met speelgoed." Ze lacht. „Dan komen je eigen herinneringen aan vroeger allemaal terug." Het tweede huis, zoals ze zelf zeggen, van de Van Doorselaertjes, gelegen aan een parkje, uitgerust met heuse vijver met fontein, is van alle gemakken voor zien. Echt kamperen, sommigen zeggen gekscherend creperen, met een butagas- stelletje in het zompige gras voor je tent, klamme kleding en toiletbezoekjes een paar honderd meter verderop in een toi letgebouw, is niet nodig. Hun caravan is uitgerust met dubbele badkamer, weliswaar één waarvan het bad in gebruik is als opslagruimte, drie slaapkamers, afwasmachine en airco. Ondanks al die luxe gaat hun hart na al die jaren inmiddels niet meer sneller kloppen als ze de provinciegrens nade ren, maar een weekendje overslaan doen ze eigenlijk nooit. Laat staan de boel ooit verkopen. „Dat nooit niet!" PZC ONLINE Ik heb giftige eieren gegeten en nou moet ik de hele dag kukelen. #eiergate donderdag 10 augustus 2017 SD n >r -'.'A-Y Bomma, Rudi en Ingrid Mandervelt (vlnr) bij hun tweede thuis op de camping in Wolphaartsdijk. foto's johan van der heijden - Ingrid Mandervelt PZC-APP U kunt het nieuws van de PZC natuurlijk in de krant, op de computer of de lap top bekijken, maar heeft u de PZC-app voor de smart- phone al? In de app staat al het nieuws uit Zeeland en daarbuiten, snel en overzichtelijk. Uiteraard zijn wij continu bezig, de app nog verder te verbeteren. Zo kunt u nu kiezen, welke sportpagina u het meest in teresseert. Vooral op zoek naar Zeeuws sportnieuws of de laatste ontwikkelin gen in het amateurvoetbal? U vindt het allemaal als eerste bij de PZC. U kunt de app downloaden in de App Store (iOS) of de Play Store (Android). TWITTER Bas van Putten @BasBvP 'Eiergate' kreeg gisteren een nieuwe wending, toen bleek dat het kabinet in een brief aan de Tweede Kamer heeft nagelaten te melden dat er al in novem ber een signaal was afge geven over het gebruik van de giftige stof fipronil. Ka merleden reageerden ver bijsterd op de onthulling; het CDA stelde spoedvra- gen. ONLINE TOP-5 De meest gelezen artikelen gisteren op pzc.nl 1. 'Buren hielpen direct na explosie' 2. Kerkenraad wil Krui- ningse rel bezweren 3. F-16's uitgerukt door ver keerde code 4. Boeren gaan niet over de Zeelandbrug 5. Eiercrisis: zo gaan koks en bakkers er mee om Kijk op www.pzc.nl of Cj @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69