CD CD CD O O O 03 03 HL II 6 N STAMGASTEN CAMPING VEERSE MEER De vierde generatie komt inmiddels als vaste gast op de camping bij Wolphaartsdijk. De familie Doorselaer-Mandervelt heeft er na vijftig jaar nog geen genoeg van, ook al verandert het campingleven tegenwoordig. A Het Abdijcomplex in Middelburg, foto lex van lieshout WAT IS ER TE DOEN? Tip 1 Rondleiding in Yerseke langs mosselbedrijven Altijd al eens in een mosselbe- drijf willen kijken? Alle wetens waardigheden over de schaal- en schelpdiervisserij worden verteld tijdens een rondleiding langs bedrijven en havens in Yerseke. Eigen vervoer noodza kelijk. Aanmelden bij VVV Yer seke tot 30 minuten voor aan vang van de rondleiding of on line: www.vwzeeland.nl Tip 2 Orgelconcert, Middelburg In de Oostkerk geeft Gerard Boot vandaag een concert van 12.30 uur tot 13.00 uur. Onder meer werken van Bach en Clé- rambault staan op het pro gramma. Tip 3 Culikaravaan in Middelburg Vandaag begint de eerste dag van een feestje vol eten! Een plek waar de streetfoodcultuur in de spotlights staat. Op het Bolwerk bij de Seismolen in Middelburg verzamelen twintig foodtrucks zich om heerlijke hapjes te bereiden in hun mo biele keukens van 13.00 uur tot 23.00 uur. Tip 4 Beachvolleybal, Domburg Beachvolleyballen kan van avond weer in Domburg! Bij Strandpaviljoen Noordduine wordt volop gevolleybald en ge noten van gezellige livemuziek. Van 19.00 uur tot 21.00 uur is ie dereen van harte welkom. Tip 5 Kindertheater, Nieuwvliet In het minitheater bij Speel- boerderij Pierewiet in Nieuw vliet wordt elke donderdag avond tot en met 24 augustus een theatervoorstelling gegeven voor kinderen tussen 4 en 10 jaar. De kinderen mogen mee spelen in de voorstelling en kunnen lekker meezingen met de vele liedjes in de show. Meer info: www.ferini.nu Tip 6 Weekmarkt, Sint- Annaland Van 13.00 uur tot 16.00 staat de weekmarkt op het Havenplein in Sint-Annaland. Tip 7 Jeu de Boules, Middelburg Elke zondag en woensdag vanaf 13.30 uur en elke donderdag vanaf 19.00 uur zijn jeu-de-bou- lers van harte welkom bij Jeu de Boules Club Middelburg (CJBM). Of je nu een beginner of ervaren speler bent, op de 31 buitenbanen en 20 binnenba nen is ruimte genoeg voor ie dereen! Locatie: Koudekerkse- weg 139. Voor meer info: www.cjbm.nl Tip 8 Rondleiding Abdij, Middelburg Een deskundige gids neemt je mee voor een rondleiding door het complex waarbij je een in druk krijgt hoe het vroeger en nu gebruikt wordt. Zo neem je plaats in de Statenzaal waar nu de Zeeuwse Provinciale Staten zetelen. Daarna doe je een stap in het verleden en bekijk je de crypte waar in vier kelders sar cofagen met fresco's te zien zijn. Vervolgens wandel je door de eeuwenoude Kloostergangen naar de kruidentuin én bekijk je de Koorkerk, Nieuwe Kerk en de Wandelkerk. Tot slot breng je een bezoek aan de unieke wandtapijtenzaal in het Zeeuws Museum. Meer info: www.vvvzeeland.nl Tip 9 Yoga op het strand, Ellemeet Neem een grote handdoek en een flesje water mee en volg een gratis lesje yoga op het strand bij strandpaviljoen Corazon in Ellemeet. Van 10.00 uur tot 11.00 uur even helemaal zen worden. Aanmelden is niet nodig en de les gaat altijd door. Locatie: Rampweg 20, Duinovergang Paal 20. Tip 10 Ringpromotie en markt, Burgh-Haamstede In het centrum van Burgh- Haamstede is het vandaag een gezellige boel. Er is een Ring- promotiedag en een markt. Van 10.00 tot 17.00 uur kun je rond struinen langs de kraampjes. VANDAAG ZIJN ONZE VASTE GASTEN: ONS TIJDELIJKE THUIS IN ZEELAND mijn vader er zelf een te kopen." Waarom ze nou juist op deze camping zijn blijven plakken vraagt het echtpaar zich hardop af. „Ik was er toen nog niet bij", zegt echtgenoot Rudi. Ingrid ontmoette haar man. Het stel trouwde, kreeg kinderen en bleef als gezin ook plakken op dezelfde camping als haar ouders. De kinderen van Rudi en Ingrid, met zelf weer hun eigen kroost, zijn ook besmet geraakt met het 'camping het Veerse Meer-virus' en hebben daar ook een caravan gekocht. We hebben hier niet anders gedaan dan gegeten en gedronken Ook Ingrid's moeder Josephine, inmid dels 82 jaar oud, gaat nog altijd mee. Na het overlijden van haar vader hebben ze haar moeder in huis genomen, dus als Rudi en Ingrid naar de camping gaan gaat 'bomma' gewoon mee. „Toch verandert het campingleven", verklaart Ingrid. „Het was hier vroeger altijd feest." Ze behoren tot het meubilair van de camping. De familie Doorselaer-Mandervelt (Rudi en Ingrid) uit het Belgische Niel komt al ruim 50 jaar op camping het Veerse Meer in Wolphaartsdijk. Hier en daar heeft de camping wat 'meubels' vervangen; ca ravans zijn verruild voor nieuwere exemplaren, nieuwe campinggasten kwamen, oude gasten vertrokken, maar de familie Van Doorselaer-Man dervelt is altijd trouw gebleven. Al ruim een halve eeuw. Als echte fami lieleden maakten ze alle perikelen mee: nieuwe campingeigenaar, (gezins)uit- breidinkje hier, verbouwinkje daar. Goede tijden beleefden ze er, maar ook slechte, waarin vaste campinggasten hen ontvielen en 'weet je nog die storm die een aantal caravans compleet ver woestte?' Als klein meisje kwam de 58-jarige Ingrid Mandervelt al mee met haar ou ders. Ze moet een jaar of zes zijn ge weest toen ze voor het eerst op de cam ping verbleven. „Mijn vader ging toen altijd vissen bij Tholen of Yerseke. In het begin huurden we een caravan, maar op een gegeven moment besloot donderdag 10 augustus 2017 SD Rudi, Ingrid en bomma Doorse- laer-Mandervelt uit het Belgi sche Niel. Ze komen al ruim vijftig jaar op camping Het Veerse Meer in Wolphaartsdijk. „Het was hier al tijd feest." Het is na al die tij d ons tweede huis A Jeu de boules in Middelburg. Winnie de Witte-van Dam - Rudi en Ingrid Mandervelt Wolphaartsdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68