Inschikken op de weg Zoektocht naar nieuwe plek Zeeuwse Lagune Zwanger Meer pluimveehouders dedupevanfipronil 2 SNELHEIDSLIMIET WERKZAAMHEDEN Automobilisten lappen vaak de snelheidslimiet aan hun laars bij werk aan de weg. Dat blijkt deze week weer op de A58 en richting Westerscheldetunnel. Commentaar In Zeeland is het nog steeds relatief rustig op de weg. Files zijn hier zeldzaam. Je staat eens voor een brug, soms is de Wester- scheldetunnel een tijdje dicht. Dat is het wel. In de spits zijn de wegen hier weliswaar behoorlijk vol, vergeleken met de Randstad is het verkeer gemoedelijk. Maar niet altijd. Als er wegwerkzaamhe den zijn, rijden opvallend veel Zeeuwse automobilisten te snel door. Dat blijkt deze week bij werk voor de Bevelandse ingang van de Westerscheldetunnel en op de A58 ter hoogte van Goes. Daar remmen zo weinig medeweggebruikers af dat je aan jezelf gaat twijfelen. Ben ik te braaf of zijn die anderen roekeloos? Die vraag komt zeker op als blijkt dat er wel afzettingen zijn, maar dat er niet wordt gewerkt. Dat komt regelmatig voor. De veiligheidsmaatrege len gaan soms vroeg in en blijven na het werk nog een tijdje van kracht. Dat moet beter, want met geïrriteerde bestuurders komen we nergens. De veiligheid van wegwerkers is gemakkelijk af te dwingen. Zet altijd camera's bij alle klussen aan de weg. Als de pakkans honderd procent is, houdt iedereen in. Het is de vraag of we die kant uit moeten. Willen we naar wegen waar iedereen altijd nauwlettend wordt gevolgd en waar je straks bij het minste of geringste automa tisch een bekeuring krijgt, of streven we naar volwassen gedrag van bestuurders die met hulp van een minimum aan borden en lichten hun snelheid aanpassen aan de omstandigheden? De automobilis ten die nu nog doortrappen moeten gaan inzien dat het laatste de voorkeur verdient. Tegenwoordig kun je je meestal maar beter schikken in de verkeersstroom. Wie te langzaam rijdt een beetje sneller, wie haast heeft toch maar met een lichte voet. En bij weg werk allemaal netjes in een aangepast tempo erlangs. We rijden straks allemaal netjes in aangepast tempo langs wegwerkzaamheden De beoogde locatie van recreatie project Zeeuwse Lagune is op de Veerse Gatdam bij Kamperland. Maar de weerstand tegen nog een nieuw recreatieproject langs de Zeeuwse kust groeit. Daarom wil de gemeenteraad van Noord-Beve land weten of er alternatieve plek ken zijn voor een definitief besluit wordt genomen. De zoektocht naar een andere lo catie is niet geheel willekeurig. Zo wordt rekening gehouden met de Zeeuwse Kustvisie en de wens van de Zeeuwse Lagune om op Noord- Beveland te blijven. Dat blijkt uit de offerte en plan van aanpak van bu reau Plan en Project. De gemeente raad wordt ook betrokken bij de zoektocht. Een speciaal daarvoor in Lijstje met mogelijke locaties op Noord- Beveland wordt voorgelegd aan de gemeenteraad het leven geroepen commissie van raadsleden zal de criteria vaststel len waaraan de nieuwe locatie moet voldoen. Het is de bedoeling dat er uitein delijk een lijstje ligt met alterna tieve locaties waar de Zeeuwse La gune kan komen. Die lijst wordt voorgelegd aan de gemeenteraad. ALMANAK Op kantoor zijn wel vier vrou wen zwanger danwel met ou derschapsverlof. Zeeland, het is vruchtbare grond. Uiteraard worden de aanstaande moeders uitbundig gefeliciteerd. Organi satorisch is de timing minder geslaagd, want hun (komende) afwezigheid slaat gaten in de bezetting. Die worden opgevuld met tijdelijke krachten. Van be- drijfswege worden nu ook de heren gemaand zich in te hou den, want als straks een paar va ders ouderschapsverlof opne men, wordt er dan nog wel een krant geboren? Vandaar de oe kaze: 'Heren, gulpje dicht hè!' Brand in garage Zaanstraat Derde editie van Trekkertrek Wegen en paden onder de loep KAPELLE Burgemeesters in de boomgaard De waarschuwing is niet te missen: 'matig uw snelheid', staat op een verlicht matrixbord op de Beve landse toegangsweg van de Wes terscheldetunnel. Automobilisten moeten hun snelheid matigen tot 70 kilometer per uur. In de berm werken mannen in feloranje pak ken aan de bekabeling van techni sche apparatuur in de tunnel. Ver laging van de snelheidslimiet is dan vaste procedure. Maar wie zich net jes aan de maximumsnelheid houdt, wordt voorbij geraasd door bestuurders die het minder nauw nemen met de regels. Volgens woordvoerder Meike Coppoolse van de NV Westerschel detunnel is de veiligheid niet in het geding. „We houden de situatie vanuit de bedieningsruimte in de gaten. Als het onveilig was, dan hadden we al ingegrepen." De be heerder van de tunnel heeft de po litie om die reden ook niet gevraagd om extra te controleren. Op de A58 zijn automobilisten die zich houden aan de tijdelijke maximumsnelheid van 90 kilome ter per uur bijna een uitzondering. De vluchtstrook is ter hoogte van Goes afgeschermd met barriers. Wegwerkers zijn er niet meer te vinden, omdat de werkzaamheden inmiddels afgerond zijn, zegt woordvoerder Matthanja Schipper van de gemeente Goes. De barriers in de richting van Bergen op Zoom zijn daarom gisteren weggehaald. In de richting van Middelburg blij ven ze nog tot begin oktober staan, omdat nog werkzaamheden ge pland staan. We houden de situatie in de gaten De politie laat weten dat er op dit moment niet extra gecontroleerd wordt op de A58. Dat doen we al leen als we klachten krijgen van wegwerkers of als we van te voren inschatten dat werkzaamheden ge vaarlijke situaties opleveren", zegt VLISSINGEN Vijf Zeeuwse pluim- veebedrijven zijn getroffen door de fipronil-affaire. Naast de drie al be kende bedrijven staan ook bedrij ven uit Nieuwerkerk en Yerseke op de lijst die de Voedsel- en Waren autoriteit op internet heeft ge plaatst. In Nisse zijn inmiddels ruim 11.000 kippen geruimd. Bij de getroffen bedrijven is de verboden stof fipronil in de eieren aangetroffen. Deze stof is door het bedrijf ChickFriend gebruikt in een bestrijdingsmiddel tegen bloedluis. Bij pluimveebedrijf Mol in Nisse heeft de affaire inmiddels geleid tot het ruimen van meer dan 11.000 jonge leghennen. Andere bedrij ven zetten de kippen op dieet. Daardoor verbranden ze buikvet en verdwijnt de stof uit hun lijf. Volgens eigenaar Jan Mol was dit bij de kippen uit zijn pluimveebe drijf geen optie meer vanwege de vrij hoge concentraties van de ver boden stof. Mol weet nog niet hoe het verder moet. Twee jaar geleden is hij over geschakeld op scharrelkippen en dat was een forse investering. Bo vendien is het nog steeds onduide lijk hoe de boeren hun stallen schoon kunnen maken. Eén van de vijf stallen van Ekoz Pluimvee in Schore is inmiddels weer vrijgegeven, in de eieren uit deze kippenstal is geen fipronil aangetroffen. donderdag 10 augustus 2017 n De zoektocht naar een alterna tieve locatie voor het recreatie project De Zeeuwse Lagune bij Kamperland is van start. Bureau Plan en Project uit Oosterhout gaat het onderzoek uitvoeren. Melita lanting Kamperland Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN De brandweer is gister middag kort voor half zes uitgerukt voor een brand in een garage in de Zaan straat in Terneuzen. De brandweer rukte uit met een blusvoertuig en een hoogwerker. Toen de brandweerlieden in de Zaanstraat arriveerden, kwam er veel rook uit de garage. Het vuur bleek te zijn begonnen bij een koelkast in de bijkeuken. De bewoners van de wo ning zijn op vakantie. DREISCHOR Het terrein van Jan Poot aan de Gaanderse'sweg in Dreischor staat zater dag 2 september voor de derde keer in het teken van een trekkertrekwed- strijd. Er wordt gereden in negen klassen, waar onder een voor vrouwen en een voor 4x4 terrein wagens. Er zijn al tachtig deelnemers. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur en om 18.30 uur barst het schuurfeest met di verse bands los. HULST De gemeente Hulst laat alle wegen op het eigen grondgebied inspecteren. Dat wordt gedaan door het bedrijf Sweco. Er wordt geïnventariseerd welke wegen, pleinen, trottoirs en fietspaden onderhoud nodig hebben. Meestal gebeurt dat per auto, waar dat niet kan te voet. Wie een handje wil helpen, kan meldingen doorgeven via de app BuitenBeter of info@ge- meentehulst.nl. De Bevelandse burge meesters geven maan dag 21 augustus het startsein voor de peren- oogst. De Kapelse bur gemeester Anton Sta pelkamp helpt al zeven jaar een dagje mee op de eerste dag van de fruitoogst. Dit jaar no digt hij ook zijn collega's van de buurgemeenten uit voor de eerste pluk. Voet blijft op het gas Cornelleke Blok Goes/Borssele -Meike Coppoolse, NV Westerscheldetunnel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58