II II 5 ZWEMMEN LANGS DE KUSTA Liefst 263 deelnemers hadden zich ingeschreven voor de eerste van de vier zwemtochten langs de Walcherse kust. Niek de Ridder zwom mee. secondenspelJ^^ Zeezwemmen is onverge lijkbaar met baantjes trekken in een wedstrijd- bad. De stroming, de wis selende temperatuur en de wind maken elke wedstrijd weer anders, zegt Niek de Ridder (29) uit Bigge- kerke. Hij heeft de afgelopen vijf tien jaar honderden wedstrijden in zee en ander open water ge- zwommen en was regelmatig de sterkste. Twee jaar geleden stopte hij met wedstrijdzwemmen. „Ik ben op zoek naar nieuwe doelen. Maar ik heb me toch weer laten overhalen. Wie weet, als ik het leuk vind, pak ik het misschien weer op." Gisteravond dook hij met ruim 260 anderen in Oostkapelle de Noordzee in voor een tocht van 3,4 kilometer naar Domburg. Het was de eerste van vier zwemtochten die op achtereenvolgende woens- dagen in augustus worden gehou den. In een wedstrijdbad is 'slechts' een kwestie van hard zwemmen en tussen de lijntjes blijven be langrijk, maar op zee moet een zwemmer het water kunnen le zen. De kortste afstand is niet al tijd de snelste route. De Ridder: „Elke zee is uniek, elke golf is uniek. Door een verkeerde lijn te Ik ben op zoek naar nieuwe doelen, maar heb me toch weer laten overhalen kiezen kun je zomaar een wed strijd verliezen." Hij probeert altijd een punt aan de wal te zoeken om zich te oriën teren. „Bij de tocht naar Domburg richt ik me op de watertoren." Niek de Ridder is de zwager van olympisch kampioen Maarten van der Weijden. Drie maanden gele den zwom die 24 uur non-stop en in juni zwom Van der Weijden van Amsterdam naar Rotterdam, en hij wil dit jaar nog het Kanaal Elke zee is uniek, en elke golf is dat ook. Door een verkeerde inschatting kun je zomaar een wedstrijd verliezen tussen Frankrijk en Engeland oversteken en weer terug zwem men naar de Franse kust. Dit soort wilde plannen heeft De Ridder niet. „Nee, dat zou ik zelf nooit doen. Het is ongelooflijk hoeveel trainingsarbeid hij hier in moet steken. Gekkenwerk eigen lijk, maar ik heb er respect voor. Zeker ook omdat hij het voor het goede doel doet." donderdag 10 augustus 2017 'Je moet de zee kunnen lezen' Theo Giele Oostkapelle DOMBURG Simone de Rijcke (Hulst) en Amy van Lier (Kaats heuvel) vochten gisteravond een verbeten strijd uit om de winst in de zeezwemtocht van Oostka pelle naar Domburg. Het werd na 3,6 kilometer een secondenspel, dat Van Lier in haar voordeel besliste. Zij kwam na 40 minuten en 4 seconden aan de wal, op slechts zes tellen gevolgd door De Rijcke. Op res pectabele afstand werd Dèlenn van Oostrom (Breda) derde. Vorig jaar gaf De Rijcke, die stu deert in de Verenigde Staten, haar Brabantse rivale nog het nakijken in deze wedstrijd. De omstandigheden waren dit keer aanzienlijk beter dan toen, want de twee toppers zwommen tien minuten sneller. Bij de mannen konden de Zeeuwse zwemmers niet mee dingen naar de winst, want die ging naar Erno Vriens uit Wor- mer. Hij overbrugde de afstand in 37 minuten en 34 seconden. Hij had een halve minuut voor sprong op Timo Dinkelberg uit Rozenburg en een minuut op Remco van Althuis uit Breda. Thijmen van de Beek uit Koe wacht was op de zesde plaats de eerste Zeeuwse zwemmer in 40 minuten en 14 seconden. Veertien seconden achter hem finishte Niek de Ridder uit Big- gekerke op de zevende plaats. Bij de jongens won Sander Pro voost (Axel), vóór Tristan Kloet (Krabbendijke) en Sem Bonte (Burgh-Haamstede). Bij de meis jes kwam Kim Kluts (Lepelstraat) als eerste aan, ruim voor Anna bel van Zetten (Middelburg). Deze zeezwemtocht was de eer ste in een reeks van vier. Elke woensdag in augustus wordt er één gezwommen langs de kust van Walcheren. Volgende week staat de tocht van Westkapelle naar Zoutelande over 3,4 kilo meter op het programma. -Niek de Ridder -Niek de Ridder De volgende zwemtochten langs de Walcherse kust zijn: 16 augustus 19.00 uur: Westka pelle - Zoutelande (3,4 km) 23 augustus 19.00 uur: Dishoek - Zoutelande (4,5 km) 30 augustus 18.00 uur: Zoute lande - Vlissingen (7,4 km) Informatie over deelname: www.zwemmenlangswalche- ren.nl De start van de zwemwed strijd. A Niek de Ridder, fotosziggymar- LISSA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34