Arias, maar dan sneller 23 One' mag van de Amerikaanse ei genaars, de familie Glazer, nog een ster van de buitencategorie aan zijn selectie toevoegen. Zolang dit zwaargewicht sportief én commer cieel interessant is, ligt een blanco cheque voor hem klaar. Sir Alex Ferguson United, met een jaaromzet van 689 miljoen euro de rijkste voetbalclub op aarde, rolt opzichtig met de spierballen. Het 'merk' mag gouden tijden doormaken, sportief loopt het sinds het af scheid van Sir Alex Ferguson in 2013 minder voorspoe dig. De winst van de FA Cup, de Eu ropa League en de League Cup vor men niet meer Ik denk dat we nog iemand of iets anders nodig hebben. Een klein beetje meer dan doekjes voor het bloeden. Om de geldmachine te laten blijven draaien moeten waardevollere tro feeën worden gewonnen. Het merendeel van de supporters raakt opgewonden van deze daad kracht. Het steekt bij hen enorm, dat de Premier League en de Cham pions League uit het zicht raakten. Ze groeiden op met het idee dat United over de wereld regeerde. Maar onder een almaar groeiende groep sluimert onvrede. De identi teit van de club wordt in hun ogen langzaam maar zeker vertrappeld door megalomane verzakelijking. Waar de animositeit bij United nog relatief meevalt, ligt in het Eti- had Stadium meer gevaar op de loer. De aanhang componeerde vo rig jaar een fraai lied voor Guardi ola, op de klanken van Glad All Over van The Dave Clark Five. De Cata laanse vernieuwer met zijn voor liefde voor verzorgd voetbal gold op de tribunes als een godsgeschenk. Deze adoratie bladderde gaande weg het seizoen af. Door zijn gegoochel met opstel lingen, fratsen langs de zijlijn en onverholen nukkigheid vond een groot deel hem eigenlijk maar een rare vogel. De Citizens zijn de moei lijke jaren in de lagere divisies, voor de komst van het oliegeld uit Abu Dhabi, niet vergeten. Ze ge nieten meer van een tra ditionele pie met curry en een snoei harde stadsderby dan van een Spanjaard in een maatkostuum of de tune van de Champions League. Zabaleta Het afscheid van Pablo Zabaleta aan het einde van de competitie gaf het verschil tussen het perspectief van de fans en die van het bestuur haarfijn weer. De Argentijn, een rauwdouwer met longen als een paard, roerden de toeschouwers tot tranen. Om hem na acht jaar trouwe dienst uit te lui den bleef iedereen op zijn stoeltje zitten. Het vertrek van Zabaleta, voor wie geen plek meer was, deed hen meer dan de komst van Silva en Walker. Op fora van City, vijfde op de lijst van rijkste clubs (529 miljoen euro), wordt soms hardop gezucht. „Vol gens mij hebben we geen midden velders meer nodig", stond onder een bericht over de mogelijke komst van Sergio Busquets van Barcelona. Echt geklaag bleef uit. Als United de loef kan worden afge stoken, mag alles. Wat betreft spil zucht is dat al gelukt. Geen club in de Premier League gaf meer geld uit dan City, gevolgd door United. Ier. Volgens mij een speler die door zijn aanvalsdrift goed bij Ajax past." Kan hij ook verdedigen? Gerards: „Hij staat zijn mannetje, hoor. Maar met zijn aanvallende kwaliteiten maakt hij het verschil. Maar natuur lijk is hij ook krachtig en hard. Ik zeg 'natuurlijk', omdat alle Colom- bianen die voor vertegenwoordi gende elftallen spelen dat in zich hebben." Toekomst Orejuela is jeugdinternational van Colombia en volgens Gerards schurkt hij tegen de nationale A-se lectie aan. „Daar heb je Arias en ook Helibelton Palacios van Club Brugge nog. Maar in Colombia zien ze Orejuela wel als de rechtsback van de toekomst." Orejuela wordt bij Ajax een directe concurrent van aanvoerder Joël Veltman, al kan de Colombiaan eventueel ook als lin kervleugelverdediger uit de voeten. Hij is echt bloedsnel. Een speler die door zijn aanvalsdrift goed bij Ajax past De Amsterdammers hopen wat dat betreft op eenzelfde scenario als bij Sanchez, de landgenoot van Orejuela die vorig jaar als onbe kende speler naar Nederland kwam, maar zich moeiteloos aan paste. Ajax kondigde eerder al aan vaker spelers uit Zuid-Amerika te willen halen omdat zij vaak extra 'gif in de ploeg brengen. Ook Orejuela wordt die eigenschap toegedicht. Ajax kocht vorig seizoen ook de Co lombiaanse spits Mateo Cassierra (20), maar hij maakt vooralsnog geen indruk in Amsterdam. Ook de Braziliaanse aanvaller Da vid Neres (20), waarvoor Ajax liefst twaalf miljoen euro betaalde, heeft tijdens zijn eerste halfjaar nog niet overtuigd. Voor zowel Cassierra als Neres wordt, nu ze gewend zijn bij Ajax, het aankomende seizoen cru ciaal. UITSLAGEN donderdag 10 augustus 2017 EQTG zonder schaamte - Pep Guardiola Programma, morgen 20.45 uur. Start Premier League: Arsenal - Leicester. TV: Ziggo Sport. Peter Gerards, scout ATLETIEK Kogelstoten, vrouwen. Finale. 1. Gong (Chi) 19.94 m, 2. Marton (Hon) 19.49 m, 3. Carter (VSt) 19,14 m, 11. Boekelman 17,73 m. 400 horden, mannen. Finale. 1. Warholm (Noo) 48,35,2. Copello (Tur) 48,49,3. Clement (VSt) 48,52. 400 meter, vrouwen. Finale. 1. Francis (VSt) 49.92, 2. Naser (Brn) 50,06,3. Felix (VSt) 50,08. TENNIS Montreal (Can). Mannen, tweede ronde: Haase (Ned) - Escobedo (VSt) 6-4 6-1, Fe- derer (Zwi, 2) - Polansky (Canj 6-2 6-1, Monfils (Fra) - Nishikori (Jap/5) 6-7(4) 7-5 7-6(6), Schwartzman (Arg) - Thiem (Oos/3) 6-4 6-7(7) 7-5, Bautista (Spa/12) - R. Harrison (VSt) 7-5 6-2, Donaldson (VSt) - Paire (Fra) 6-2 7-5. Toronto (Can). Vrouwen, tweede ronde: Muguruza (Spa/4) - Flipkens (Bel) 7-5 6-2, Garcia (Fra) - Lepchenko (VSt) 6-1 6-4, Ka. Pliskova (Tsj/1) - Pavlyuchenkova (Rus) 6- 3 6-3, A. Radwanska (Pol/10) - Babos (Hon) 6-0 6-1, Barty (Aus) - Vesnina (Rus/16) 6-3 5-7 6-4, Bellis (VSt) - Kuznet- sova (Rus/8) 6-4 7-5. VOETBAL Eredivisie. Programma, morgen 19.00 uur: ADO Den Haag - FC Utrecht. Zaterdag, 18.30 uur: PSV - AZ, VVV-Venlo - Sparta Rotter dam. 20.45 uur: Heracles Almelo - Ajax, Vitesse - NAC Breda. Zondag, 12.30 uur: PEC Zwolle - Roda JC. 14.30 uur: Feyen- oord - FC Twente, Willem II - Excelsior. 16.45 uur: FC Groningen - sc Heerenveen. WIELRENNEN BinckBank Tour. Derde etappe, Blanken- berge - Ardooie: 1. Sagan (Slw) 186 km in 4.14.01,2. Theuns (Bel), 3. Barbier (Fra), 4. Groenewegen (Ned), 5. Vliegen (Bel), 6. Cort Nielsen (Den). Algemeen klasse ment: 1. Küng (Zwi) 8.15.08, 2. Bodnar (Pol) 0.04,3. Dumoulin (Ned) 0.05, 4. Sagan, 5. Kragh Andersen (Noo) 0.08,6. Boom 0.10,11. Van Emden 0.17,13. Roosen 0.19,18. Terpstra 0.25. E Lukaku (I), vooralsnog de duurste transfer in de Pre mier League deze zomer, namens United in duel met Ramos van Real in de UEFA Super Cup, dinsdag. ;T FOTOfEPA'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23