S3S3 II1 Ajax haalt een type 22 'Luuk is niet het type dat we zoeken' VOETBAL START PREMIER LEAGUE Met Arsenal-Leicester begint morgen een nieuw seizoen van de Premier League, na een zomer waarin de twintig clubs samen nu al meer dan een miljard euro uitgaven aan transfers. De clubs uit Manchester spannen de kroon. Topvijf uit de Premier League Kort België Makwala 'solo' naar finale Isaac Makwala (foto), eerder nog uitgesloten van deelname aan de series van de 200 me ter en de finale van de 400 meter, kreeg gis teren op de WK atletiek alsnog toestem ming zich te kwalificeren voor de halve fina les van de 200 meter. Het IAAF had de sprin ter uit Botswana eerder een startverbod op gelegd in opdracht van de Britse gezond heidsdienst. De verplichte quarantaine van 48 uur liep gisteren af, waarna Makwala zich solo dankzij een tijd van 20.20 wist te plaat sen voor de halve finales. Daarin dwong hij later op de avond een plek in de finale af. Marquez stroman drugskartel Voormalig Barcelona-voetballer Rafael Mar quez (38) wordt door het Amerikaanse mi nisterie van Financiën bestraft wegens zijn banden met het Mexicaanse drugskartel. De 131-voudig Mexicaans international zou een stroman zijn van het beruchte Sinaloa-kar- tel. Marquez beging in de achtste finales van het WK 2014 een overtreding op Arjen Rob ben, waarna Oranje een penalty kreeg en benutte en zo de kwartfinales bereikte. Robben op tijd fit voor Oranje Goed nieuws voor bondscoach Dick Advo caat met het oog op de interland in en tegen Frankrijk (31 augustus). Arjen Robben (foto), die deze zomer geblesseerd raakte, lijkt op tijd fit voor de competitiestart met Bayern München, waardoor Advocaat een beroep op Robben lijkt te kunnen doen. Flitsen Quote van de dag Haase Ajax Kylian Mbappé, Sergio Busquets of toch liever Fabinho? Pep Guardiola hoeft zijn vinger maar op te steken en hij krijgt de voetballer van zijn keuze. De trainer van Manchester City mag vrijwel onbeperkt vissen uit de vijver met peperduur talent. Dat hij alleen deze zomer al (omge rekend) 240 miljoen euro heeft uit gegeven aan nieuwe spelers, vormt geen belemmering. Om Manches ter, Engeland én Europa te verove ren geven zijn steenrijke bazen hem carte blanche. Voorzitter Khaldoon Al Mubarak wond er geen doekjes om. Guardi- ola's debuutseizoen in Manchester viel vies tegen. De derde plek in de competitie gaf'geen enkele aanlei ding om feest te vieren'. De uitscha keling in de Champions League, in de achtste finale tegen Monaco, was nog erger. Het moest anders. Guar diola en directeur voetbal Txiki Be- giristain kregen de opdracht om een schip met topspelers binnen te halen. Dat liet het duo zich geen tweemaal zeggen. Spelmaker Ber nardo Silva kwam voor 47 miljoen euro over van Monaco. Ederson werd voor 40 miljoen euro wegge plukt bij Benfica, wat de Braziliaan de op één duurste doelman uit de geschiedenis maakte. De kleintjes Om de verdediging op te fleuren hengelde de club backs Kyle Walker (Tottenham Hotspur), Danilo (Real Madrid) en Benjamin Mendy (Mo naco) voor in totaal 135 miljoen euro binnen. „Ik denk dat we nog ie mand of iets anders nodig hebben", reageerde Guardiola vervolgens, zonder een spoortje ironie. „Een UITGAVEN klein beetje meer." De Catalaan hoeft niet op de kleintjes te letten. In zijn eerste jaar in het Etihad Sta dium gaf hij ongeveer 180 miljoen euro uit aan onder meer John Sto nes, Ilkay Gündogan, Leroy Sané en Gabriel Jesus. Nolito, die slechts 15 miljoen euro kostte, is na een mager jaar al terug naar Spanje. José Mourinho houdt op Old Trafford evenmin de hand op de knip. De Portugees kocht met hulp van directeur Ed Woodward voor ongeveer 160 miljoen euro aan spe lers. Romelu Lukaku, voor 85 mil joen euro weggekaapt bij Everton, zorgt voor prestige. Geen andere Engelse club gaf deze zomer zoveel geld uit voor één speler. De Belgi sche spits, opvolger van Zlatan Ibra- himovic, kreeg gezelschap van Vic tor Lindelof (Benfica, 38 miljoen) en Nemanja Matic (Chelsea, 44 miljoen). Mourinho Door deze aanwinsten geldt Mou rinho met afstand als de meest spil- zuchtige trainer aller tijden. Hij doorbrak deze zomer de grens van 1 miljard Britse pond, verspreid over zijn periodes bij FC Porto, Chelsea, Internazionale, Real Ma drid en United. Guardiola (859 mil joen) komt in de buurt. Opvallend, voor een man die voorheen toch ook bekend stond als opleider van jong, ongepolijst talent. In theorie kan Guardiola zijn uitgavenachter- stand op Mourinho zelfs nog inlo pen, met nog drie weken te gaan voor de transfermarkt sluit. Mourinho lijkt het niet zover te willen laten komen. Niet zonder re den flirtte hij kort voort de strijd om de Europese Supercup tegen Real Madrid (2-1 verlies, red.) open lijk met Gareth Bale. 'The Special vangst, als alle formaliteiten rond de transfer geen problemen opleve ren, is een 21-jarige Colombiaanse rechtsback voor wie een contract van vijfjaar klaar ligt. Ajax betaalt 3,65 miljoen euro voor de verdedi ger, zo liet zijn club Deportivo Cali weten in een persverklaring. Wie is deze Orejuela? Peter Ge- rards, als scout al meer dan vijftien jaar actief in Zuid-Amerika, kent hem goed. De oud-keeper had, net als vorige zomer bij Davinson San chez (21), een adviserende rol bij de transfer. „Hij is echt bloedsnel", zegt Gerards. „Hij voldoet aan de ei sen van een moderne back. Dus heel offensief ingesteld. Een beetje hetzelfde type als PSV'er en landge noot Santiago Arias, maar dan snel- Met de aanstaande komst van Luis Ma nuel Orejuela gaat Ajax door op de weg die vorig jaar werd ingezet: nadrukke lijk scouten in Zuid- Amerika. De nieuwste donderdag 10 augustus 2017 eDKBS ATLETIEK VOETBAL VOETBAL Timothy Fosu-Mensah (19) verruilt Man chester United voor het Crystal Palace van trainer Frank de Boer. Fenerbahce heeft met Roberto Soldado een concurrent voor Robin van Persie aan getrokken. De 32-jarige spits komt voor acht miljoen euro over van Villarreal. Melissa Boekelman is op de WK atletiek gisteren als elfde geëindigd in de finale van het kogelstoten. Boekelman, die een pr heeft van 18,66 meter, kwam niet verder dan 17,61 en 17,7 en zag haar derde stoot mislukken. —Trainer Frank de Boer zet een streep door de komst van PSV'er Luuk de Jong (foto) naar Crystal Palace uit de Premier League. l De Belgische voetbalcompe titie is na twee speelronden al de tweede trai ner kwijt. Spor ting Lokeren ontsloeg giste ren trainer Rünar Kristins- son. Eerder ontsloeg Sint Truiden al coach Barto- lomé Marquez López. l Robin Haase (foto) heeft zich geplaatst voor de acht ste finales van het tennistoer nooi in Mont real. Hij re kende in de tweede ronde af met Ernesto Escobedo: 6-4 6-1. Vanaf 25 okto ber werkt Ajax zijn duels af in de Johan Cruijff Arena. In april was er al een intentie verklaring, maar de defini tieve naamswij ziging liet op zich wachten. O 1 a Geldsmijterij Geert Langendorff Manchester Manchester City Uitgaven: €241,4 Inkomsten: €70,6 Nieuwe spelers: 6 Duurste: Benjamin Mendy (57,5 miljoen euro, AS Mo naco) Manchester United Uitgaven: €161,5 Inkomsten: €19,2 Nieuwe spelers: 3 Duurste: Romelu Lukaku (85 miljoen euro, Everton) Chelsea Uitgaven: €144,4 Inkomsten: €122,3 Nieuwe spelers: 4 Duurste: Alvaro Morata (65 miljoen euro, Real Madrid) Everton Uitgaven: €105 Inkomsten: €103,5 Nieuwe spelers: 11 Nederlander: Davy Klaassen (27 miljoen euro, Ajax) Duurste: Jordan Pickford (28,6 miljoen euro, Sunder land Leicester City Uitgaven: €60,8 Inkomsten: €3,9 Nieuwe spelers: 5 Duurste: Kelechi Iheanacho (27,7 miljoen euro, Manches ter City) Rechtsback Orejuela moet bij Ajax de concurrentie aangaan met aanvoerder Joël Veltman. De kracht van Luis Manuel Ore juela, de Colombiaanse rechts back die Ajax snel wil presente ren, ligt vooral in zijn aanval lende kwaliteiten. Bloedsnel is hij, zeggen kenners. Ajax hoopt op het 'Sanchez- scenario'. Daniël Dwarswaard Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22