Groeten uit Zeeland Zorreguieta was de vader die er niet mocht zijn Operatie steeds vaker in gespecialiseerde centra Pas op voor virus op Facebook Messenger Walcheren Zon Zomer Land gemaakt om te Op zee moet een zwemmer het water kunnen lezen. Stroming, wisselende tem peraturen en de wind maken elke wed strijd bijzonder. „Elke golf is uniek, elke zee is uniek", zegt Niek de Ridder (foto). Hij dook gisteravond samen met ruim 260 anderen in Oostkapelle de Noordzee in voor een tocht van 3,4 kilometer naar Domburg.zeeland 5 Veel minder mannen zijn na de in greep incontinent of impotent, ze hebben geen vernauwing van de plasbuis-blaasverbinding, wond- infecties, nabloedingen of een lan gere ziekenhuisopname. Nog slechts één ziekenhuis voert minder dan twintig verwijderingen van de prostaat uit Jaarlijks krijgen 11.000 mannen prostaatkanker. Bij een kwart moet de prostaat worden verwijderd. Tijdens deze operaties traden in 2011 nog 196 van genoemde com plicaties op, zes jaar later 67. Dat blijkt uit een analyse van onder zoeksbureau MediQuest. De positieve uitkomst is volgens het onderzoeksbureau te danken aan de concentratie van de pros- taatkankerzorg. Op steeds minder plekken in het land wordt de ope ratie nog uitgevoerd en worden pa tiënten doorverwezen naar grotere centra, die meer ervaring en ken nis in huis hebben. Zes jaar gele den waren er nog 59 ziekenhuizen die prostaatverwijderingen uit voerden, nu nog 36. Deze trend werd in 2012 in gang gezet door de Nederlandse Vereni ging van Urologen (NVU), die een norm stelde van minstens twintig operaties per jaar per ziekenhuis. Destijds zat twintig procent van de ziekenhuizen die de prostaatver wijdering uitvoeren onder de grens; nu gaat het nog maar om één ziekenhuis, de Noordwest Zie- kenhuisgroep. Deze kliniek voerde vorig jaar slechts r8 prostaatver wijderingen uit en meldde nul complicaties. P6 va kaïn zijn ©pen Glashandel MELIESTE Nieuwsmedia Si c? 'Elke zee is uniek' FOTO ZIGGY MARLISSA Minder complicaties na weghalen prostaat Het aantal complicaties na prostaatkankeroperaties is in zes jaar tijd flink gedaald. De belangrijkste reden is dat steeds meer regioziekenhuizen de ingreep niet langer zelf doen, maar verwijzen naar ge specialiseerde centra. Hanneke van Houwelingen Amsterdam ZEELAND3 iivingstoneweg 20, GOES www.meliesteglas.nl donderdag 10 augustus 2017 Mager zomerweer 20°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1