Biedingsoorlog O Haarlemmer kleedt Arsenal 14 PSYCHOLOGELD Kosten, veiligheid en meer kip-eikwesties SBM Offshore ABN AMRO Ahold Delhaize Akzo Nobel Terwijl België en Nederland elkaar de zwartepiet toespelen in de eiercrisis, vullen hier de schappen zich weer met eieren. Hoe staat het ervoor? Het fipronilschandaal in acht vragen. i rr* fw rr<- m T*B 7--- -VAli» rr; Ik ben verwikkeld in een biedingsoorlog met Hilly Wolters. Hilly en ik hebben al lebei ingezet op kaartjes voor de sauna. Voordat ik mijn computer opstartte, besefte ik nog niet dat ik daar graag naartoe wilde. Maar sinds ik op een veilingsite ben beland, kan ik me niets heerlijkers voorstellen dan me kapot zweten in een houten hokje. Ik moet en zal die goedkope saunatickets krij gen. Al betaal ik er verdomme de hoofdprijs voor. In de allerlaatste seconde word ik overbo- den. Ik klik nog een paar keer nerveus op 'Plaats bod'. Maar het spel is over. Hilly wins. Nu is het moment om weg te klikken en weer aan het werk te gaan. Maar in mijn bie dingshigh lukt me dat niet. Mijn oog wordt getrokkken door een witte hangstoel van stof. Helemaal VT Wonen en op het moment dat ik ga bieden slechts 20 euro. '21' typen mijn vingers en ze bewegen de muis naar 'Plaats bod'. Dan gebeurt er even niets. Marielle Sas en Talia Saga - zou ze echt zo heten of ben ik de enige hier die haar eigen naam gebruikt? - waren bedragen aan het pingpongen, maar ze lijken nu op de wc te zitten. Of is de stoel niet meer dan twin tig euro waard? Opeens bedenk ik me dat we helemaal geen plaats hebben voor een hangstoel en dat mijn lief een hang stoel heel lelijk vindt. Shit, ik wil dat ding helemaal niet. Da mes, waar zijn jullie? In de laatste seconde redt Marielle me. Ik heb me laten meeslepen door de combinatie van tijdsdruk en de wil om te winnen. Toch moet ik niet te streng zijn voor mezelf: online veilingen zijn een ge- dragseconomisch hoogstandje. Niet alleen spelen ze in op onze competitiedrang, er zit ten meer slimmigheidjes in. Zo triggeren de veilingen ons biologisch ingebouwde kud degedrag. Als Marielle, Talia en Hilly iets gaaf vinden, dan willen wij het óók hebben. En dan spelen de veilingsites ook nog eens listig in op een mechanisme dat 'perceived ownership' heet. Als we eenmaal iets bezit ten, kennen we daar een hogere waarde aan toe. We zijn daarom bereid om meer te beta len om iets te behouden dan om iets te krij gen. Bij een online veiling heb je tijdelijk het gevoel dat iets van jou is. En dat wil je je na tuurlijk niet door ene Hilly laten afpakken. Na de hangstoel kan ik het niet nalaten om mee te bieden op twee lampen en een ho telovernachting. Opnieuw ben ik te lang zaam. Tenslotte koop ik, om mezelf toch even winnaar te voelen, voor 1 euro kaartjes van André Hazes Jr. live in de Brabanthallen. Die wilde niemand hebben. Reageren? economie@ad.nl We zijn bereid om meer te betalen om iets te behouden Inmiddels zijn de supermarkt schappen weer aardig gevuld met nieuwe, schone eieren, zegt direc teur René Roorda van brancheor ganisatie CBL. „Al zijn nog niet alle varianten verkrijgbaar." Onder de getroffen eierboeren zijn namelijk allerlei soorten bedrij ven: met scharrelkippen, Beter Le vensterren of bijvoorbeeld een bi ologisch keurmerk. De eitjes die te koop zijn, kun je zonder risico eten, garandeert de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Het Voedingscentrum adviseert maximaal 2 a 3 eieren per week, voor kinderen onder de vier jaar 1 a 2. Kipfdets, chicken wings, dijtjes en bouten bevatten voor zover nu bekend geen fipronil. Het kippen vlees in de schappen is vrijwel al lemaal afkomstig van vleeskui kens. Er zijn geen aanwijzingen dat in vleeskuikenstallen fipronil is gebruikt, omdat bloedluis geen probleem is bij deze dieren. Deze week heeft de NVWA wel een aantal vleeskuikenstallen geblok keerd. Het gaat om bedrijven die zowel vleeskuikens als leghennen houden en in de administratie stonden van het verdachte Chick- friend. De kippen van die bedrij ven mogen, tot is aangetoond dat ze geen fipronil bevatten, niet worden geslacht. De NVWA ver wacht echter geen problemen met i Geen bank durft zich aan een schatting van de schade te wagen het vlees, omdat de legkippen in andere stallen zitten dan de vlees kuikens. De inspectie gaat er van uit dat alleen in de leghennenstal- len gif tegen bloedluis is gespoten, maar onderzoekt dat dus nog. TTTTT>VV> f Leghennen worden na hun pen sioen verkocht als soepkip of in stukjes verwerkt in bouillon, snacks en andere samengestelde producten. Daarom wordt ook on derzocht of de uitgelegde hennen op de getroffen bedrijven vrij zijn van fipronil voor ze worden ge slacht. In sommige kipproducten is afgelopen dagen fipronil aange troffen. Maar het gaat om zeer lage concentraties die geen gevaar voor de gezondheid opleveren. Laboratoria hebben in produc ten als eierkoeken, eiersalade en De spelers, de technische staf en het managementteam van de club lopen de komende twee jaar in pak ken, overhemden en schoenen van Cavallaro Napoli. Cavallaro werd afgelopen januari voor het eerst via Linkedln bena derd door Arsenal. Omdat het be richt voor zijn gevoel uit het niets kwam, twijfelde hij eerst nog aan de echtheid. Later kwam hij erach ter dat Arsenal van zijn bestaan af wist via voetbalclub AZ, een andere klant van de ontwerper. De concurrentie voor de positie was fors. De club doet daar zelf niets over uit de doeken, maar Ca vallaro gaat ervan uit dat hij in de race zat met een aantal grote spelers op modegebied. De club bestelde eerder hun maatpakken bij voor aanstaande merken met een lange geschiedenis, zoals het Parijse Lan- vin en het Londense Duchamp. Dat maakt het des te bijzonderder, vindt Cavallaro. „We opereren met een klein hecht team. Dat een be drijf uit Haarlem dat pas dertien jaar bestaat dit mag doen, is onge looflijk." Arsenal vertelde de Nederlandse ontwerper dat ze voor hem geval len zijn, omdat ze onder de indruk waren van zijn passie en internatio nale ambitie. Een woordvoerder spreekt op de website van de club over 'waar vakmanschap' en 'com promisloze kwaliteit'. De Haarlemmer was op zijn beurt onder de indruk van zijn ont moeting met trainer Arsène Wen- ger. „Dat is toch echt wel een le gende en een gentleman. Het leuke is dat hij meteen drie extra pakken heeft besteld om privé te dragen. Dat was het beste compliment dat we konden krijgen." O donderdag 10 augustus 2017 PC De dienstverle ner voorziet een resultaat van meer dan 750 miljoen dollar. De winst steeg flink door de ver koop van activi teiten in Azië. Supermarktcon cern heeft meer omzet en winst behaald. De rechtbank doet vandaag na beurs uitspraak in de zaak Elliot. o Einde van eiercrisis lijkt nu wel in zicht Annemieke van Dongen IKan ik weer eieren kopen? 2 Kan ik veilig een kipfiletje bakken? WjJ kivNal kivd ki fVfTY*"-' r* r v r. k 3 Hoe zit het met soepkip en bouillon? 4 Zijn koekjes en andere pro ducten met eieren veilig? De Nederlandse modeontwer per Giuseppe Cavallaro maakte gisteren bekend dat zijn bedrijf de formele kleding van de Britse voetbalclub Arsenal mag verzor gen. Navin Baghwat Haarlem Neem plaats op de sofa van Irene van den Berg. Zij analyseert iedere week ons econo misch gedrag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 14