Van den Houten gaat in tweede divisie spelen Zeeuwse hoofdklasser bedwingt profs van FC Dordrecht (2-2) 13 Alleen doelpunt van eigen helft kan voorkomen dat Hoek stunt compleet maakt tegen ploeg van trainer Gérard de Nooijer. Zelfs de meest kritische volgers van Hoek, die al jaren week in week uit op de tribune zitten, zijn deze weken opvallend positief ge stemd. De technische commissie van de zaterdag-hoofdklasser lijkt een selectie neer te hebben gezet, die na een aantal magere jaren weer eens wat meer publiek naar sportpark Denoek moet kunnen trekken. Zeker als de ploeg zo speelt als gisteravond tijdens het oefenduel met FC Dordrecht. Het is leuk om 'kampioen van de voorbereiding' te worden, maar je hebt er niets aan Hoek hield de Jupiler Leagueclub knap op 2-2, terwijl het lang uitzicht had op een verras sende zege. Jannes Tant gaf zijn collega Gérard de Nooijer zo nog wat huiswerk mee, al wist de trai ner uit Oost-Souburg voorafgaand aan het duel zelf ook wel al dat hij nog moet schaven aan zijn elftal. De selectie van FC Dordrecht is, net als die van Hoek, flink gereno veerd en De Nooijer hoopt op korte termijn nog enkele verster- kingen te verwelkomen. Over één nieuweling was hij gis teravond bijzonder te spreken. FC Dordrecht huurde deze week Gus tavo Hamer van Feyenoord en daar mee heeft de club een absolute aan winst in huis gehaald. De geboren Braziliaan strooide met gevoelige passjes en zorgde na 85 minuten voor een fantastische gelijkmaker. Hamer zag doelman Jordi de Jonghe iets te ver voor zijn doel staan en schoot vanaf eigen helft raak. Daar mee kwam alsnog de 2-2 op het bord. Dat zag ook Bradley de Nooijer, de zoon van trainer Gérard die vo rige week vertrok bij FC Dordrecht en de afgelopen dagen meetrainde bij MVV. Hij was aandachtig toe schouwer in Hoek en zag een bij zonder aardige oefenwedstrijd. Zijn vader liet Julius Bliek, oud-speler van Kloetinge, een kwartier voor tijd nog invallen bij FC Dordrecht als linksback. Gevaarlijk Op het kunstgras liet Hoek vooral voor rust zien dat het een ploeg met potentie heeft. De formatie van Tant speelde compact en kwam er een paar keer gevaarlijk uit. Het leidde na acht minuten al tot de 1-0 van Bram Leroy en na 27 minuten schoot Niek van Sprundel knap de tweede Hoek-goal binnen. Bij de aftrap ontbrak vervolgens de scherpte, waardoor Robert Mutzers meteen voor de 2-1 kon zorgen. In de tweede helft liet aanval lende middenvelder Rik Impens, oud-speler van AA Gent en overge komen van Hamme, zich nadruk kelijk zien. Spelers als Aaron Ver- willigen, Bram Leroy, Niek van Sprundel en Stef de Backer hebben de afgelopen weken laten zien ook aanwinsten te zijn voor Hoek. „Toch moeten we niet te euforisch zijn", zei Fabian Wilson na afloop. „Het is leuk om 'kampioen van de voorbereiding' te worden, maar je hebt er niets aan. Vandaag hadden we ook een paar zwakke fases. Daar gaan we op de training over praten, want dat moet beter." Wilson doelde onder meer op de twee tegengoals. Wilson: „Bij de eerste staan we na de aftrap na die 2-0 even niet goed en die bal ligt er meteen in. Dat mag niet. Jordi (de Jonghe) stond vanavond goed te keepen. Dan is het jammer dat hij twee van zulke goals moet slikken. Toch vind ik dat het na een paar we ken, met zoveel nieuwe spelers, best aardig staat. Dit resultaat geeft ook vertrouwen voor de bekerwed strijd tegen AS WH." Het is de eerstvolgende test van Hoek, over negen dagen in Hendrik-Ido-Am bacht. Van den Houten komt over van Tel star, waar zijn contract deze zomer na twee seizoenen niet werd ver lengd. Daarvoor speelde de linksbe nige verdediger voor onder meer Hoek, Goes en RBC. De 27-jarige Van den Houten hoopte na zijn vertrek bij Telstar op een nieuw contract bij een prof club. Zijn zaakwaarnemer Youssif Hamzaoui had verschillende op ties, maar Van den Houten wilde het liefst in Nederland blijven. „Als ik naar Azerbeidjan of zo zou gaan, zou ik mijn zoontje bijna nooit zien", legt Van den Houten uit. „De afgelopen twee seizoenen heb ik hem minder gezien dan ik wilde. Ik wil en moet er meer voor hem zijn. Daarnaast wilde ik ook graag zo dicht mogelijk bij huis voetballen, zodat ik nu mijn studie afkan ron den." Van den Houten trainde vorige maand met FC Dordrecht mee en kwam ook in actie tijdens een aan tal oefenwedstrijden. De club van trainer Gérard de Nooijer bood hem echter geen contract aan. „Heel jammer, want FC Dordrecht zou voor mij perfect zijn geweest. Dan had ik vanuit Zeeland heen en weer kunnen reizen en ook mijn studie afkunnen ronden." Er was daarna contact met onder meer eer- 's Middags belde ook Jack van Gelder me. Hij is nauw betrokken bij AFC steklasser Kloetinge en hoofdklas ser Goes, waar Van den Houten meetrainde. Dinsdag deed hij het zelfde bij tweededivisionist AFC, waar ze al duidelijk hadden ge maakt dat ze Van den Houten graag in wilden lijven. „Ik ga heen en weer reizen tussen Goes en Amsterdam. Ik moet op dinsdag en donderdag trainen. Als het moet kan ik daar ook overnach ten", aldus Van den Houten. AFC wordt getraind door de ervaren Ton du Chatinier, die zelf tien jaar voor FC Utrecht speelde en later onder meer trainer was bij Elinkwijk, Ko zakken Boys, Spakenburg en oude liefde FC Utrecht. Du Chatinier was tevens assistent van Guus Hiddink bij Anzji en werkte ook als assis tent-trainer bij de nationale ploeg van Zuid-Korea. Sinds de zomer van 2016 is hij trainer van AFC. „Du Chatinier belde me twee weken geleden en zei dat hij me er graag bij wilde hebben", vertelt de verdediger, ,,'s Middags belde ook Jack van Gelder me. Hij is nauw be trokken bij AFC, had beelden van me bekeken en maakte duidelijk dat ik naar zijn club moest komen. Vandaag (woensdag) heb ik de club laten weten dat ik kom. Iedereen is heel enthousiast en de mensen van AFC doen erg hun best om alles zo goed mogelijk voor me te regelen." AFC begint in de tweede divisie op zaterdag 26 augustus thuis tegen Achilles'29. Het duel met zijn vriend en voormalig ploeggenoot Lionel Fitsch, die Hoek verruilde voor Barendrecht, staat voor zater dag 16 december op de kalender. donderdag 10 augustus 2017 ZE Hoek wekt verwachtingen Barry van der Hooft Hoek - Fabian Wilson Rik Impens, de nieuwe middenvelder van Hoek, wordt uit balans gebracht door Gustavo Hamer van FC Dordrecht, fotocamileschelstraete Hoek-FC Dordrecht 2-2 (2-1). 8. Bram Leroy 1-0, 27. Niek van Sprundel 2-0, 28. Robert Mutzers 2-1, 85. Gustavo Hamer 2-2. Scheidsrechter: M. Jobse (Sint Laurens). Aantal toeschouwers: 700. De zoektocht van Thomas van den Houten naar een nieuwe club is ten einde. De verdediger uit Goes heeft een akkoord be reikt met AFC en speelt dit sei zoen met de Amsterdamse club in de tweede divisie. Barry van der Hooft Amsterdam - Thomas van den Houten .•■•/-j'.-.'k ,VT 2*! yv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 110