MIJN HOBBY 6 7 8 9 11 V 11 Amber Drubbel (21) uit Hulst is er volgens anderen veel te oud voor: Pokémon. De afkorting staat voor Pocket Monsters. Kleine (Japanse) fantasiebeestjes, met geheimzinnige krachten. m; Dat is al heel wat jaren geleden. Toen ik 4 a 5 jaar was ging ik al eerder uit bed om Pokémon te kij ken. Ook de Pokémon-kaarten waren een hele hype en die moest ik natuurlijk ook hebben. Ik heb ze allemaal nog! Pokémon is natuurlijk heel breed. Je hebt games, kaarten, flippo's, de tv-serie. En dan de merchandise: knuffels, mokken, brooddozen, be- waardozen, blikken, kussens, slaapzakken, dek bedovertrekken, stickers, badges en nog veel meer. Als klein kind vond ik dit al geweldig, en nog steeds, maar als je me vraagt waarom? Geen idee eigenlijk. De games waren erg leuk om te spelen. De kaarten ging je ruilen. Daar zit toch een sociaal element in, contact met anderen, on derhandelen, het verzamelen, proberen alles compleet te krijgen. Op het moment besteed ik vooral veel tijd aan Pokémon GO, de app waarmee je in het echte leven Pokémon kan spelen. Je ziet dan op je mobiel een Pokémon midden in de winkel staan of zo en je vangt ze door je telefoon te bewegen. Zeker vier uur per week ben ik op pad met die app, om Pokémon aan mijn verzameling toe te voegen. Ver der sorteer ik soms mijn kaarten opnieuw en ga ik rommelmarkten af voor de oudere Pokémon-spul- len die ik nog niet heb. Valt erg mee. Wanneer er een nieuwe game uitkomt wil ik die uiteraard hebben. Dat kost dan voor de 3DS zo'n vijftig euro. Dat is om de twee jaar ongeveer. Aan spulletjes die ik op rommel markten koop en merchandise in de winkel geef ik ongeveer zeventig euro per jaar uit. Uiteraard ben ik aangemeld bij de site van Po kémon om altijd op de hoogte te blijven van nieuws. Momenteel kan je een zeldzame Poké mon vangen maar daar heb je wel minimaal tien personen voor nodig. Ik zit voor die zeldzame Po kémon in een Facebook-groep en een Whatsapp- groep. Vooral via het internet. Daar is enorm veel op te vinden en zo blijf ik altijd op de hoogte. Die heb ik niet, dus dat is makkelijk. Metm'n mede-Pokémon-GO spelers vooral. Dat is de Gameboy Colour Pikachu Limited Edition uit 2000, die in uitstekende staat is. I J Hahaha! Héél vaak. Pokémon is voor kinde- ren. 'Ben je daar niet wat te oud voor?' Uitbreiden. Daar is geen twijfel over mogelijk. donderdag 10 augustus 2017 In de greep van Pokémon Ondine van der Vleuten 1 Wanneer ben je met je hobby begonnen? 2 Wat trekt je aan in je hobby, wat is er leuk aan? 3 Hoeveel tijd besteed je eraan? 4 Hoeveel geld geef je eraan uit? 5 Bent u lid van of zit u bij een club? Hoe informeer je je over je hobby? Wat vindt je partner ervan? Met wie deel je je passie? Wat is je topstuk? Verklaren mensen je wel eens voor gek? Ben je van plan om je hobby te beteugelen of juist uit te breiden? tm Amber Drubbel: „Als klein kind vond ik dit al geweldig." fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 107