7 Addy. „Het appartement beneden heeft uit zicht op het lieflijke dorpje. Vandaar de naam See-Zicht." Het appartement boven werd in 2009 nog verbouwd. „Wij hebben een naam bedacht", lacht Addy. „Omdat de familie uit Zeeland komt en het appartement op de bovenverdie ping is gevestigd, verzonnen we de naam Noord-See. Het jaar erop mochten we gratis gebruikmaken van de faciliteiten. We zijn fer vente Vierdaagselopers, dus de locatie was ide aal." Zeker tijdens deze periode van het jaar is de sfeer heel gemoedelijk. Het is niet zo gejaagd als in Nederland Verschillende nationaliteiten maken gebruik van de appartementen. Onder anderen Neder landers, Duitsers, Polen, Zwitsers en Tsjechen. Van der Marei lacht als de diversiteit aan cultu ren en gewoonten ter sprake komt. „Vorig jaar hadden we Russen op bezoek. Op de avond van vertrek bied ik de mensen altijd een borreltje aan. Dat weigerden ze. In plaats daarvan boden ze mij een drankje aan." Vooral in de winter geniet Van der Marei van de aanwezigheid van zijn gasten. „Dan leeft het echt hier. Je moet re delijk vermogend zijn om op skivakantie te kunnen. Mensen kijken minder naar de euro en eten vaker buiten de deur." Het toerisme in de zomermaanden is in de laatste drie jaar toegenomen. „Je kunt onder meer wandelen, raften en mountainbiken in de bergen. Drie jaar geleden is de Silvretta Card ingevoerd. Toeristen kunnen in de zomerperi ode gratis gebruik maken van de bergpaden en het busvervoer. Zeker tijdens deze periode van het jaar is de sfeer heel gemoedelijk. Het is niet zo gejaagd als in Nederland." PZC ONLINE Dit nieuws heeft er 6 uur over gedaan om vanuit Zeeland het Gooi te bereiken. De F- 16s zelf gingen sneller. woensdag 9 augustus 2017 'C SAILING Marco van der Marei voor zijn huis in See: „We wilden iets anders." Cees, Hannie, Wim en Addy bezoeken een kloof in de buurt van See. - Marco van der Marei UW REACTIE Oostkapellenaar Hein Lam- bermont mag dan actie wil len voeren tegen foute boetes, Han van Qust geeft hem op PZC.nl weinig kans: „Alles gaat automatisch dus doen ze bij het OM niets. Ja standaard alles af wijzen. Koos Spee kan dan wel vinden dat het niet vaak fout gaat met een ca mera, maar als het fout gaat en je komt er niet vanaf vrees ik dat je als overheid toch wel wat uit te leggen hebt." Anton Deurloo laat een ander geluid horen: „Ik heb best vaak een boete gehad. Bij een brief sturen om daar tegen te proteste ren kreeg ik altijd een fat soenlijk en correct bericht terug Geen klachten dus." TWITTER Cornelis de Bruijne @bruijnvlis In Zeeland waren maan dagavond rond 22.15 uur enorme knallen te horen. De dreunen waren hoor baar van Sas van Gent tot op Walcheren. De knallen waren afkomstig van twee F-16's die op weg waren naar een passagiersvlieg tuig. De Zeeuwse media hadden dat nieuws snel, de NOS - die Cornelis de Bruijne in zijn tweet citeert - was wat later... ONLINE TOP-5 Dit werd gisteren het meest gelezen op PZC.nl 1. Harde knallen boven Zeeland door F-16's 2. Honderden reacties op foute flitspalen 3. Evides stuurt klanten Zeeland zelf nota drinkwa ter 4. Twee gewonden bij brand en explosie in West- kapelle 5. Telefoon zo groot als een wijsvinger is populair in de gevangenis. Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 88