Schouwen heeft alleen nog ruimte op de grote bedrijventerreinen 9 Kerkenraad wil Kruiningse kerkrel bezweren BH IN DE REGIO Braderie in Sint-Annaland Zomerzang- avond in Gasthuiskerk MIJN DORP, MIJN STAD De kerkenraad heeft twee keer moeten reageren op brieven die on der alle kerkleden zijn verspreid. Eerst op 21 juli, op een brief die die zelfde dag was verstuurd door de familie van oud-diaken Henk Jan sen. De kerkenraad, die daarin werd beschuldigd van 'smaad, laster, schending van ambtsgeheim en valsheid in geschrifte', distanti eerde zich onmiddellijk 'met klem van de inhoud van dit schrijven'. Op 27 juli stuurden bezorgde ge meenteleden een brief rond waarin het epistel van de familie Jansen werd betiteld als 'regelrechte oproer en scheurmakerij'. Daarop re ageerde de kerkenraad op 1 augus tus. De oproep van de verontruste Anonieme brieven worden niet gelezen en direct vernietigd leden om half augustus een bijeen komst te beleggen 'hoe we met deze satanische aanvallen op onze predikant en kerkenraad moeten omgaan om de verwoesting van onze gemeente zoveel als mogelijk te voorkomen' werd door de ker kenraad 'ten stelligste' afgewezen. De briefwisseling is in het bezit van de PZC. De Gereformeerde Gemeente in Kruiningen is in twee kampen ver deeld door een conflict tussen do minee Bredeweg en oud-diaken en kerkenraadslid Henk Jansen. Nadat Jansen kritiek had geuit op de do minee werd hij beschuldigd van overspel met zijn nicht. Hij werd uit het ambt van diaken gezet en mocht niet meer aan het Heilig Avondmaal deelnemen. Jansen stapte naar de rechter in Middel burg, die de tuchtmaatregelen te rugdraaide. Daarmee werd het con flict niet bezworen. Na een handge meen tussen voor- en tegenstan ders surveilleerde de politie twee ënhalve week geleden tijdens de zondagsdienst. Vorige week kreeg de kerkrel een bizarre wending toen de dominee na een anonieme tip apparatuur onder zijn auto ont dekte. De politie onderzoekt of het gaat om volg- of afluisterappara tuur. Uit de laatste brief van de kerken raad blijkt dat die het helemaal heeft gehad met het uit de school klappen. Kerkleden worden erop gewezen dat 'communiceren via brieven of anderszins over kerke lijke zaken in de gemeente buiten om de kerkenraad ongeoorloofd' is. Voortaan moet alle corresponden tie, voorzien van naam en adres van de afzender, aan de scriba (secreta ris) van de kerkenraad worden ge stuurd. 'Anonieme brieven en brie ven die aan de achterzijde van de envelop niet voorzien zijn van het adres van de afzender en die gericht zijn aan de dominee of kerkenraad worden niet meer gelezen en direct vernietigd'. De gemeente wordt opgeroepen 'de rust en kalmte te bewaren en ui terst terughoudend te zijn om deze zaak verder in de openbaarheid te brengen!' De kerkenraad wil wachten op het oordeel van een speciaal inge stelde commissie van de classis Goes die de Kruiningse kerkrel on derzoekt. Hoewel Henk Jansen een nieuw kort geding heeft aangekon digd, omdat hij vindt dat de kerken raad het vonnis van twee maanden geleden niet heeft uitgevoerd, hoopt hij ook op een oplossing van de classis. Het Schouwse bedrijfsleven groeit. Maar ondernemers willen vooral uitbreiden op het lokale bedrijfster rein waar ze al zitten. De gemeente ziet ze liever ver huizen naar een van de vier grote locaties, waar nog volop grond be schikbaar is. Het gemeentebestuur probeert vraag en aanbod beter op elkaar af te stemmen. In het gisteren vastgestelde pro gramma bedrijventerreinen 2016- 2025 wordt de vraag naar bedrijfs- grond geschat op tien hectare. Op de lokale bedrijventerreinen is niets meer over. Maar op de vier grotere - en dan met name die in Bruinisse en Zierikzee - is nog veer tien hectare beschikbaar. B en W zien kansrijke bedrijven daarom graag daarheen verkassen. Daar komt bij dat de provincie de bedrijvigheid wil concentreren. Om dat te bereiken, zijn regels op gesteld. Ondernemers die op een lokaal terrein willen uitbreiden mogen dat met maximaal twintig procent, of 500 vierkante meter doen. Het Schouws gemeentebe stuur begrijpt dat ondernemers vaak veel hebben geïnvesteerd in hun gebouw en gooit de deur daarom niet helemaal dicht. Maar het wordt wel terughoudend in het uitgeven van grond op de kleine terreinen. Ondernemers moeten aantonen dat hun bedrijven onver plaatsbaar zijn. B en W realiseren zich dat ze voor de grondverkoop afhankelijk zijn van de groei van bestaande bedrijven. Het aantrek ken van nieuwe is slechts 'de kers op de taart'. Eerste opgave is dan ook te voorkomen dat ondernemin gen het eiland verlaten. woensdag 9 augustus 2017 SINT ANNALAND Dit jaar wordt in Sint-Annaland de jaarlijkse braderie gehouden op zater dag 12 augustus. De braderie is van 10.00 uur tot 19.00 uur. Er zijn ruim honderd standhou ders aanwezig. Daarnaast is er ook een kermis op vrij dag, zaterdag en maandag. De blik vangers dit jaar: de monstratie minibike op de Ring, Mu seum de Meestoot en een kinderbra derie. Zoals elk jaar is er een muzikaal programma. Op vrij dagavond is er om 21.00 uur op het Havenplein een op treden van de co verband Fragment. Op zaterdag zijn er om 14.00 uur Zum- bademo's en om 16.00 uur staat zan ger Corné op het podium. Om 20.00 uur speelt TOEVAL. DJ Piet sluit de avond af met een optreden vanaf 21.30 uur. MIDDELBURG De laatste zomer- zangavond in de Gasthuiskerk in Middelburg is van daag. Onder het thema Op reis zingen va kantiegangers én inwoners van Zee land psalmen en geestelijke liederen, ledereen is van harte uitgenodigd. De aanvang is om 19.30 uur. Toegang is gratis. STANDWERKERS j V" "V GOES De standwerkers op de Grote Markt deden gisteren hun best om kans te maken op de titel 'Beste standwerker van Goes'. John Simons en zijn inlegzooltjes gingen met de eervolle prijs naar huis. Volgens de jury presteerde hij als beste op presentatie, aanprijzen van het product en interac tie met het publiek. Lydia van de Ruit eindigde met haar vlekkenzeep (foto) op de tweede plaats en de winnaar van vorig jaar, John Gruter van 'Blije Voeten', veroverde de laat ste podiumplaats. De verkiezing was een voorronde van het NK Standwerken. fotomarcelledavidse ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, Van Hattum- straat 5,13.30- 16.00 uur-Ten toonstelling Crea tief? Met ..siBart GOES Inloophuis Oase, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Ingang Historisch Museum, Singel straat 13,14.00- 15.30 uur - 't Gilde de Bevelanden or ganiseert gratis stadsrondleiding; Theater de Mythe en omgeving, vanaf 15.00 uur - GoesC, cultuurdag met voorproefjes uit producties voor het komende seizoen HANSWEERT Westhavendijk, 17.00 uur - Vertrek veerpont naar Perk- polder HEINKENSZAND Westdijk 3,10.30 en 14.00 uur - Rondlei dingen door Klom penmakerij Traas; Molen de 5 Gebroe ders, 12.30-17.00 uur - Werkende Molen ter bezichti ging, molenwinkel open KAMPERLAND Jacobadijk 10, 10.00-12.30 en 13.30-16.00 uur- Ezelwandeling in groepsverband Sint Annaland Langeweg 11,11.00 en 14.00 uur - Toe ristische streekpro ductenveiling WEMELDINGE Hof Keizersweel, Hoogeweg 3,10.00- 12.30 uur - Work shop minibolussen bakken; Sluispla- teau, 11.30 en 16.30 uur - Vertrek veer pont naar Goris- hoek; Hubo, Sluis- plateau 29,13.30- 15.30 uur - Activi teit Bouw je eigen krat of vogelhuisje; Sluisplateau 29, 14.00-16.00 uur- Zomerzeilen met Sailforce; Hof Kei zersweel, Hooge weg 3,14.00-16.00 uur - Workshop met xxl wol; Sluis plateau 37,19.00- 21.00 uur - Beleef Zeeland op de racefiets; Schou- deeweg 1,19.30- 22.30 uur - Bingo YERSEKE Meerpaalweg, 09.30 en 14.30 uur - Vertrek veerpont naar Gorishoek; Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband; Hervormde Kerk, 11.00-15.00 uur- Open Kerk; Kerkplein 1,14.00 uur - Rondleiding Oosterscheldemu- seum Anonieme brief gaat prullenbak in Dominee Gerrit Bredeweg en de kerkenraad van de Gerefor meerde Gemeente in Kruiningen gooien vanaf nu alle anonieme brieven ongelezen weg. Ze wij zen de kerkleden er ook op dat elke communicatie over de kerk rel - ook met naam en toenaam - buitenom de kerkenraad onge oorloofd is. Ernst Jan Rozendaal Kruiningen Kerkbezoekers in Kruiningen. foto ernestaverburg -Kerkenraad Gereformeerde Gemeente Kruiningen Schouwen-Duivelandse onderne mers met uitbreidingsplannen moeten naar een van de vier grootschalige bedrijventerrei nen. De lokale terreintjes zijn vol. Ton van den Nouweland Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76