O O N O O 6 ALPEN APPARTEMENTENVERHUUR De Alpen werden het nieuwe thuis van Marco van der Marei. Maar of zijn toekomst ook in Oostenrijk ligt, is de vraag. „Wat is definitief?" WAT IS ER TE DOEN? Lr m :-i rim Tip 1 Seizoensmarkt, Renesse Vandaag staan er diverse kramen aan de Lange Reke en de Korte Reke in Renesse. Deze markt, die open is van 08.00 uur tot 15.00 uur, is een trekpleister voor zo wel de toerist als de bewoners. Tip 2 Vlooienmarkt, Zierikzee Op Camping Kloet kan vandaag van 10.00 uur tot 16.00 uur de vlooienmarkt worden bezocht. Een grote diversiteit aan kraam pjes en een hoop gezelligheid! Meer info: http://www.kloetevene- menten.nl Tip 3 Trekpaardenfeest, Oostburg Beleef de trekpaardenwereld, bezoek de ponyarena of rijd mee op de snelle marathonwagen op de paardenmelkerij in Oost burg. Elke woensdag in augus tus zet paardenmelkerij Nor- tier-Buijze zijn deuren open. Entree vanaf €3,00 per persoon. Voor meer info: www.trekpaar- denwereld.nl of 0117 - 455 497 Tip 4 Streekproducten veiling, Sint-Annaland Vandaag mag het publiek in de veilingbankjes plaatsnemen voor een heuse streekproduc tenveiling. De veilingklok loopt vanaf 11.00 uur aan de Langeweg 11 en het is de kunst om voor een leuke prijs een streekpro duct te bemachtigen. Tip 5 Zomermarkt, Kamperland Vandaag vindt er van 11.00 uur tot 18.00 uur een zomermarkt plaats aan de Veerweg in Kam perland. Er is van alles te koop en te beleven. Zo is er een kin dervrijmarkt, kun je rijden op een pony, worden oude am bachten tentoongesteld, streek producten verkocht en nog veel meer. Voor meer info: www.onderne- mendkamperland.nl Tip 6 Mondriaanwandeling, Domburg Een leuke wandeling door Domburg met extra aandacht voor de kunstenaars die hier ge werkt hebben. Er wordt onder meer gewandeld langs de kerk en door de duinen. Meer info: www.vvvzeeland.nl Tip 7 Zomeravondwandeling, Nieuwvliet-Bad Ruim honderd jaar geleden nam de natuur de regie in de Ver dronken Zwarte Polder: een dijkdoorbraak maakte van deze voormalige polder een afwisse lend natuurgebied. De wande ling gaat langs strand, duin, schor en struweel. Aanmelden is niet nodig. De tocht start om 19.30 uur vanaf het parkeerter rein tegenover Fritura 't Gemaal aan de Zeedijk te Nieuwvliet- Bad. Hij eindigt rond 21.00 uur. Kosten voor volwassenen €3,00 voor kinderen tot 16 jaar €1,50. Tip 8 Roofvogeldemonstratie, IJzendijke Tijdens de roofvogeldemonstra tie in de Valkeniershof in IJzen dijke vliegen roofvogels en uilen los! Het publiek wordt bij de show betrokken en leert meer over deze bijzondere dieren. Aanvang 19.00 uur, kosten be dragen €7,50 voor volwassen en €4,50 voor kinderen tot en met 11 jaar. Aan de Klakbaan 5 is men welkom van 19.00 uur tot 20.30 uur. Voor meer info: www.valke- niershof.nl Tip 9 Sjezenrijden, Westkapelle Een sjees is een tweewielige, vaak antieke wagen die achter een paard is gespannen. In de sjees zitten man en vrouw in Zeeuwse klederdracht. Het paard gaat in draf over het par cours en de vrouw moet gedu rende deze vlotte rit drie tot vier ringen steken. Dit spektakel is vandaag in de Zuidstraat in Westkapelle te bewonderen van 15.00 uur tot 20.30 uur. Tip 10 Beachvolleybal toernooi, Zoutelande Elke woensdagavond tot en met 16 augustus wordt het re creatieve Badkoerier Zomer avond Beachvolleybal gehou den bij Strandpaviljoen Neptu- nus. Van 19.00 uur tot 21.00 uur bij Strandpaviljoen Neptunus, Westkapelseweg, tussen Zou telande en Westkapelle (strandovergang tussen cam ping Janse en camping Welte vreden ter hoogte van Het Witte Schip) VANDAAG DE ZEEUWSE ENCLAVE VAN: De meeste mensen die ervan dro men naar het buitenland te ver huizen, tobben er over het alge meen jaren over. Marco van der Marei, voorheen woonachtig in Kats, heeft een ander levensprincipe. „Ik zoek het avontuur op. Leef je droom na en wacht niet te lang met keuzes maken. Als het vervolgens niet loopt zoals je graag wilt, breng je correctie aan." Van der Marei woont sinds 2008 - een tussenpauze daargelaten - in Oos tenrijk. See-Land, zoals het pand heet, beschikt over een woongedeelte en twee appartementen. De appartemen ten verhuurt hij. „We wilden iets an ders", gaat de oud-inwoner van Kats te rug in de tijd. Ervaring in de toeristen branche had de voormalig vertegen woordiger van Friesland Foods (tegen woordig FrieslandCampina) niet. Leef je droom na en wacht niet te lang met keuzes maken In de afgelopen jaren veranderde er veel voor Van der Marei. In 2012 keerde hij terug naar Zeeland. Er volgde een scheiding. Het huis en de daarbij beho rende appartementen behield hij. „Ei genlijk ben ik nooit helemaal wegge weest uit Oostenrijk. Tijdens de win termaanden verbleef ik in See. Sinds dit jaar woon ik er weer het gehele jaar." Het Oostenrijkse dorpje ligt in het populaire skigebied Ischgl, gelegen in de Alpen. Ondanks het grove verschil in hoogtemeters ziet Van der Marei een aantal gelijkenissen met Zeeland. „Er zijn veel toeristen en kleine dorpjes. De mensen hier zijn iets stugger. Wel heb ben de inwoners nog echt respect voor elkaar." Geen abc'tje Aarden in de samenleving is geen abc'tje, ervaart de appartementenver huurder. „Het is moeilijk om je plekje te vinden in de gemeenschap. See telt iets meer dan duizend inwoners. Ze zien je echt als een buitenlander. Bo vendien spreken ze een dialect dat heel anders is dan Duits." Desondanks heeft Van der Marei zijn weg gevonden. „Je moét. Ik zocht direct een baan. In de winter verhuur ik ski's. In de zomerperiode werk ik bij Skyfly, een kabelglijbaan over de bergen. Tot 2012 voetbalde ik bij de plaatselijke ver eniging." Het werken in de toeristenbranche bevalt hem. „Dat was afwachten. Je hebt tenslotte telkens vreemde men sen in huis. De schoonmaak en repar- tiewerkzaamheden besteed ik sinds kort uit. Het onderkomen is zelfvoor zienend. Wel zorg ik voor schone handdoeken en beddengoed. Ook voorzie ik de gasten 's morgens van broodjes als ze dat willen." Addy en Cees Reinhout (beiden 61) uit Kortgene bezochten die locatie in de zomer van 2009 en 2010. Het echt paar werd vergezeld door Addy's broer Wim Maas (64) en zijn vrouw Hannie (63). „De locatie is prachtig", stelt De locatie is prachtig. Het appartement heeft uitzicht op het lieflijke dorpje SEE, OOSTENRIJK woensdag 9 augustus 2017 BE Excursie in de Verdronken Zwarte Polder, foto peter nicolai V Trekpaarden in Oostburg. FOTOBURO FRANKTROMMELEN Marco van der Marei (47) uit Ouwerkerk woont en werkt in het Oosten rijkse plaatsje See. In zijn huis zijn twee appar tementen ge vestigd. Deze verhuurt hij. Avontuur opzoeken in de bergen Len Woiters See - Marco van der Marei - Addy Reinhout, gaste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73