g-a C9 Doe iets voor de forensen 'Buren schoten direct te hulp na explosie' Zwin College in actie voor behoud school Werkende vrouw 2 EIERCRISIS ONDERNEMERS, WAT NU?A In de supermarkt is geen ei meer te krijgen door de eiercrisis. Maar hoe zit het dan met de bakker, de pannenkoekenmolen en de brasserie? Waar halen zij hun eieren vandaan en maken zij zich zorgen over wat er nog komen gaat? Commentaar Elke dag rijden heel wat Zeeuwen voor hun baan de provincie uit. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de jongste cijfers. Een kwart van de Zeeuwen die werken, doet dat bui ten de provincie. Dit vreet kilometers. Honderden per week. Neem de bijna 15.000 Zeeuwse forensen die in Rijnmond hun brood ver dienen. Zij moeten door tunnels, over dammen en over bruggen, vaak met een flinke omweg. Dat is verre van ideaal. Het CBS meldt verder dat ruim 28.000 banen in Zeeland door niet-Zeeuwen wor den gedaan. Die hebben natuurlijk ook baat bij betere verbindin gen. Onderzoeker Dick van der Wouw van ZB Planbureau komt te recht tot de conclusie dat beleidsmakers meer rekening moeten houden met de grote woon-werkafstanden van veel Zeeuwen. In een verkennend publiek debat van de PZC in Middelburg werd ooit de voorzichtige suggestie gedaan om Zeeland met een lightrailver- binding door het midden van de provincie aan Rotterdam te kop pelen. Vrijwel niemand nam dat serieus. Toch moeten we durven nadenken over dit soort ingrijpende oplossingen. Om de afstand te bekorten én om milieuvriendelijk te reizen. Goede en snelle ver bindingen helpen niet alleen de Zeeuwen die nu forensen. Wellicht komen meer mensen hier wonen als zij gemakkelijk in de Randstad kunnen gaan werken. Verbetering van het personenvervoer is geen oplossing voor alle problemen. Zeeland moet ook sterk blijven in zetten op werkgelegenheid in de regio. Anders wordt hier straks al leen nog geslapen en gerecreëerd. Dat is niet de bedoeling. De cij fers van het CBS, dat nu eindelijk eens zo verstandig is geweest niet hemelsbreed te meten maar in echt afgelegde kilometers, geven echter wel een duidelijk signaal. Het is hoog tijd die mensen te hel pen die nu dagelijks uren in de auto of in de trein zitten. Hoog tijd om de Zeeuwen te helpen die nu dagelijks uren moeten reizen Bij de explosie en brand liep de be woner van het pand tweedegraads brandwonden op. Burgemeester Rob van der Zwaag bezocht gister avond de familie van het slachtof fer. „De buren hebben in mijn ogen goed en snel gereageerd. Achterbu ren hebben het slachtoffer met wa ter gekoeld. Een andere buurman heeft voor de zekerheid het gas af gesloten. Dan merk je hoe sterk het saamhorigheidsgevoel in het dorp is. Er wordt gelijk gereageerd." „Bij ernstige zaken ga ik meestal naar de plek toe. Zeker als er, zoals hier, ook sprake is van een kind. Dat bleef gelukkig vrijwel ongedeerd. Maar het is triest genoeg dat er wel iemand met brandwonden in het ziekenhuis ligt. Ik probeer niet al leen morele steun te geven, maar Het is triest dat er iemand met brandwonden in het ziekenhuis ligt ook praktische. Bij branden zijn er bijvoorbeeld spoedprocedures die wij als gemeente in gang kunnen zetten." Het slachtoffer was aan het werk met purschuim. De oorzaak van de explosie en de brand is nog niet duidelijk. ALMANAK Voor het slapen gaan zat dat Zie- rikzeese stel nog wat te lezen in bed. Voor de gezelligheid stond er een glaasje wijn op het nacht kastje. Hij had een niet al te span nend boek op schoot en zij bla derde verveeld door een vrou wenblad. 'De verborgen angst van man nen met een werkende vrouw', las hij op de omslag van haar blad. Zij besloot onmiddellijk tot een eigen onderzoekje en vroeg plagerig: „Ja, wat is eigenlijk jouw diepe angst voor mij als werkende vrouw?" „Dat je ermee ophoudt", bromde hij kortaf. Advies Stadlander over woonbeleid Deltaband in het zonnetje Vrijwilligers nodig voor Steense soos KRUININGEN Kerkenraad wil kerkrel bezweren ZEELAND7 Peter Verploeg, ouder en lid van de medezeggenschapsraad, is één van de initiatiefnemers. Het is volgens hem nadrukkelijk de bedoeling ook de drie andere middelbare Zeeuws- Vlaamse scholen bij acties te be trekken. „Maar je moet ergens be ginnen en het Zwin College wordt door een dalend leerlingenaantal en minder geld uit Den Haag als eerste bedreigd." Iedereen die zich wil inzetten voor behoud van het Zwin College en goed gespreid middelbaar on derwijs in Zeeuws-Vlaanderen, is welkom, aldus Verploeg. „Leerlingen, ouders, docenten, mensen uit het bedrijfsleven, uit de politiek, noem maar op. Ik hoop dinsdag om 19.30 uur op een volle kantine." Een idee is de dag voor Prinsjes dag, maandag 18 september, met bussen naar Den Haag te gaan en een petitie te overhandigen, moge lijk in combinatie met de handteke ningen die op initiatief van Bri- gritte Tjarks uit Terneuzen via in ternet en op straat worden ingeza meld. woensdag 9 augustus 2017 „De saamhorigheid in Westka- pelle bleek maandagavond heel duidelijk" zegt burgemeester Rob van der Zwaag. „Buren sprongen direct bij na de brand en explosie in een woning aan de Koudorpsstraat." Annemarie Zevenbergen Westkapelle -Rob van der Zwaag, burgemeester Tip? redactie@pzc.nl THOLEN Woningcorporatie Stad lander in Tholen speelt in op de raadsverkiezingen. De corporatie heeft een advies geschreven met daarin punten die vol gens Stadlander opgeno men moeten worden in toekomstig woningbouw beleid. Stadlander wil on der meer voorkomen dat mensen met een hoog in komen te lang in goed kope huizen blijven wo nen, omdat er geen wo ningen in het duurdere segment beschikbaar zijn. VLISSINGEN De drumfanfare showor kest Deltaband wordt vrijdag door het Vlis- singse gemeentebestuur in het zonnetje gezet. Tij dens het onlangs gehou den Wereld Muziek Con cours in Kerkrade won het een gouden medaille in de World Division. De band wordt om 19.45 uur ontvangen door loco-bur gemeester John de Jonge waarna de band op het Stadhuisplein een galashow geeft. SINTJANSTEEN De problemen met het vinden van nieuwe vrijwil ligers voor de soos in Sint Jansteen, waardoor het voortbestaan enige tijd bedreigd was, zijn nog niet voorbij. De jon gerenwerker van de ge meente Hulst heeft al en kele verse krachten bin nen, maar kan er nog ge bruiken. Wie zich geroe pen voelt, kan zich mel den bij Hulst voor Elkaar. Er zijn dit jaar nog vier sozen in De Warande, steeds op vrijdag. Dominee Gerrit Brede- weg en de kerkenraad van de Gereformeerde Gemeente in Kruiningen gooien in het vervolg alle anonieme post on gelezen in de prullen bak. Ook mogen kerkle den niet meer buitenom de kerkenraad commu niceren over de kerkrel. Werkelijk overal zitten eieren in Jeffrey Kutterink en Martijn de Koning In het Zwin College in Oostburg is volgende week dinsdagavond een actiebijeenkomst voor be houd van de school. Harmen van der Werf Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69