Wm 'Als ik veel gasten heb, geeft me dat juist energie' 5 s Ei: €3.500 Gouden tijden Gewoon proppen nu, gas erop. Terug naar de taco Fieldcandy scoort nog hoger op op vallendheid: het Britse merk levert driehoekige tweepersoonstenten met het uiterlijk van onder meer een watermeloen, broodje kaas, Packman en in dit geval een piepkleine pub. De kekke prints lijken echter de enige reden voor de absurd hoge prijs. Het ophangsysteem is hopeloos ouderwets en met slechts een klein beetje druk verschijnen er al barsten in de plastic verbindingsstukken voor de tentstokken. Blikvanger Ook het materiaal van Yellowstone had best iets degelijker gemogen. An ders had een eerste plaats er gemak kelijk in gezeten. De tent is ruim ge noeg voor vier luchtbedden, valt uit stekend te ventileren en is dankzij de toffe tipivorm een blikvanger op elke festivalcamping en zelfs hoog genoeg om in te staan. Alleen de paal in het midden van de slaapruimte vergt wat gewenning. „Ach, hoe vaak slaap je op een festival nou eigenlijk in je ei gen tent", nuanceert Laurens. ONSPANEL -\J4Ê „Mijn schoonzus woont in het bui tenland en ik vond het leuk als zij kon komen logeren met haar kinde ren. Eerst gebruikten ze onze facili teiten, maar na een tijdje heb ik de schuur veranderd in een gastenver blijf. Een vriendin die bij de VW werkt, liet eens vallen hoe mooi het hier toch is en dat ik er iets mee zou moeten doen. Zij zag een B&B met een zitten, maar ik dacht: wie komt hier nu naartoe? Toch heb ik niet veel aan promotie hoeven doen. Hoe meer je er zelf mee bezig bent, hoe meer mensen je aantrekt. Het verkoopt zichzelf." „Ik krijg mensen vanuit de hele we reld. Backpackers, festivalbezoekers, fietsers en zakenmensen. Maar ook mensen die op familiebezoek zijn of naar een bruiloft of begrafenis moe ten. Iedereen heeft zijn eigen ver haal." „Ja, zeker. Als ik een weekje met va kantie wil, moet ik dat echt van tevo- WAT KOST DAT? ren plannen. Het grootste deel van mijn inkomsten verdien ik in deze maanden. Dan is het best druk, ja. Maar daar krijg ik juist energie van. Mijn vrienden zeggen altijd dat ik er heel blij van word en dat ik dat ook uitstraal." „De B&B komt zeker niet volledig stil te liggen. Ik bied in de wintermaan den een arrangement aan, samen met restaurant 't Vlasbloemeken in Koe wacht. Daardoor komen er ook 's winters regelmatig gasten logeren. Daarnaast werk ik twee dagen in de week op het advocatenkantoor van mijn man, en in de winter doe ik dat gewoon wat vaker. Ik dacht: wie komt hier nu naartoe? Maar het verkoopt zichzelf Ik vind het prima zo. Als de B&B mijn enige inkomstenbron zou zijn, dan zou het te geforceerd worden. Dan moet je er alles aan doen om omzet te blijven maken en dat gaat ten koste van de spontaniteit, denk ik. Je moet juist kunnen zijn wie je bent, ook naar je gasten toe, anders houd je dit geen tien jaar vol." ij budget woensdag 9 augustus 2017 jPZ <sl ■- 'H\/h Mia Cambier veran derde haar schuur in een gasten verblijf. FOTOCAMILE SCHELSTRAETE —Laurens Verwijs Marieke van der Heide (26), geen zomer zonder festival voor deze vormgever en fotograaf. Laurens Verwijs (34), doorge winterde festivalganger: van Sziget tot Best Kept Secret. Chrisje Duenk (29), eveneens jaarlijks van de partij. Met drie maanden Australische kam- peerervaring. Karsten Steehouwer (24), sliep al zijn jeugdvakanties in een tent. Sinds kort ook op festivals. Sommige ondernemers zijn voor een groot deel afhankelijk van de zomer. Mia Cambier (58) uit Axel maakt in juli en augustus lange dagen met haar bed breakfast d'Ouwe Stal in Axel. In de zomer heeft ze elke dag gasten. Gertie de Boey Hoe ben je begonnen met je B&B? Wat voor gasten komen bij jou? Zit je B&B in de zomer altijd vol? Daan de Zeeuw (34) uit Goirle trekt zijn portemonnee voor twee weken Frank rijk. „We gaan naar een plaatsje aan de kust in de buurt van Bor deaux. Nu hebben we twee kinderen, num mer drie is op komst. In totaal kost deze va kantie denk ik 3.500 euro. Maar dat is van tevoren altijd moeilijk te zeggen, want dat hangt ook af van wat je allemaal gaat doen. Een dagje weg kost al snel een paar tientjes Wat doe je in de winter? —Mia Cambier -VA-.a. per persoon en ik weet nu nog niet hoe vaak we dat gaan doen. Dat ligt ook aan het weer. En de ene keer zijn de kinderen gratis, de an dere keer niet. De camping kost 80 euro per nacht, dus voor het verblijf zijn we iets meer dan 1.000 euro kwijt. We huren ge woon zo'n tent waar alles al in zit. De cam ping is luxe met een ani matieteam en groot zwembad. Dat is fijn voor de kinderen. We hebben zin in de vakantie. Lekker naar Frankrijk. Daar zijn we al vaker geweest en het bevalt ons daar goed. De sfeer in het land is gewoon altijd heel fijn." —Daisy Schalkens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49