mm 4 VOOR U GETEST Natuurlijk ben je als festivalganger voornamelijk bij de podia te vinden. Maar uiteindelijk zul je - hoe laat of vroeg ook - iets van slaap moet vatten. Ons panel stoeit met stokken, ritsen en haringen voor de test met vijf festivaltentjes. oegegeven, zo n op gooi tent je staat binnen luttele se conden. Het inpak ken vergt echter enige vaardigheid, zo blijkt als de Obe- link aan het eind van de test weer zijn hoes in moet. De panelleden proberen met man en macht de ne gen stappen tellende illustratie te ontcijferen, maar de terugverende tentstokken resulteren al snel in een collectieve stoeipartij waar een potje Twister bij verbleekt. Laurens: „Kijk, als je deze kanten samenvouwt heb je een soort taco." Marieke: „Nu moeten we een acht je draaien." Chrisje: „En deze hoepel dan?" Karsten: „Nog niet duwen!" We moeten natuurlijk wel testen of de tenten zijn op te zetten met een biertje in de hand Laurens: „Gewoon proppen nu. Gas erop." Marieke: „Ik hoorde een krak." Laurens: „Terug naar de taco!" Chrisje: „Jongens, we zijn pas bij stap vijf." Karsten: „Moet je voorstellen dat je dit op maandagmorgen moet doen na drie dagen feesten." De vier bevriende panelleden we ten waar ze het over hebben. Ook deze zomer staken ze voor hun muzi kale uitstapjes gezamenlijk de harin gen in de grond. Als ervaren festival gangers begrijpen ze als geen ander dat een festivaltent aan specifieke ei sen moet voldoen. Het ding moet op vallend genoeg zijn om op een on mogelijk volle camping boven het maaiveld uit te steken. Fluoresce rende scheerlijnen moeten dronken struikelpartijen te voorkomen. De haringen moet je met slippers de grond in kunnen trappen. Karsten: „En we hebben bier gehaald. We moeten natuurlijk wel testen of ze zijn op te zetten met een biertje in de hand." Bloedheet De tentjes van Obelink en Eurohike doorstaan die laatste test glansrijk. Beide vallen in de categorie pop-up- tent: even in de lucht gooien, harin gen de grond in en klaar. Helaas is de eenpersoonstent van Eurohike claus trofobisch klein: met haar i,8o meter ligt Marieke met hoofd en voeten te gen het tentzeil aangekleefd. „Ik heb het na vijf seconden al bloedheet." De solide Obelink biedt daarente gen ruimschoots onderdak aan twee personen (met wat proppen zelfs vier) en staat bovendien als een huis. Ondanks een tegensputterende rits, een lage score op de terugvindschaal en het latere opvouwgeworstel is dit voor de panelleden de overduidelijke winnaar. De Wildebeast toont zich eerder een goede middenmoter: ietwat gammel en dun, maar voor een een persoonstent aan de ruime kant en met een lekker felle jas. JE UITSLAG €60 €89 €45 €45 €289 woensdag 9 augustus 2017 PZ Even in de lucht gooien, haringen erin, feesten maar Matthijs Meeuwsen 44 —Karsten Steehouwer rc AHet op vouwen van een pop-up tent is wel even worste len. FOTODESIREE SCHIPPERS 1. Obelink Festival Pop-up Double Staat binnen een paar tellen als een huis en heel ruim voor een tweeper soonstent. Stevige harin gen, felle scheerlij nen, maar wel een nogal grijze muis. 2. Yellowstone Festival 4 Tipi Ruim, hoog, luchtig en zeer opval lend. Opzetten kost de meeste tijd (10 minuten) doch weinig moeite. Materiaal mag meer solide en de paal vergt ge wenning. 3. Wildebeast Zonga Festival Dunne stof en gammele stok ken. Geen echte opgooier, maar wel razendsnel klaar. Wint het van de Eurohike op ruimte en vind baar heid. 4. Eurohike Pop 200SD Stabieler dan de Wildebeast, maar zelfs voor één persoon vreselijk krap en warm. Lau rens: „Voor als je de hond wilt meenemen." 5. Fieldcandy Pub Toffe prints, maar daarmee is alles gezegd. Het oldschool op- hangsysteem vertoont in no time barsten. Maakt ridi cuul hoge prijs niet waar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48