m 3 Lekkage en scheurtjes in camper op weg naar Alaska A woensdag 9 augustus 2017 GO De lelie- bol vormt boven blad en onder wortels. begint. Hoe dieper de bol is geplant, hoe minder die wor tels samentrekken. Zo zoekt de plant stabiliteit. Na een jaar of tien kan de bol zich wel zo'n 30 centime ter hebben verplaatst. Planten zijn dus niet hele maal veroordeeld tot de plek waar ze zijn neergezet. Met springend en vliegend zaad, uitlopers bovengronds en ondergrondse wortel stokken gaan ze aan de wandel. Zelfs een bloembol blijkt de benen te kunnen nemen! Tot morgen, Gerda Dick en Tita van der Kraan reizen met hun camper naar Alaska. Twee meters in de ca bine geven aan dat er een probleem is. „De camper is uitgerust met extra luchtvering op de achteras", legt Dick uit. „Die twee me ters gaven aan dat de druk in de luchtbalgen verminderde. Dat wijst mogelijk op lekkage." Tijdens het wisselen van de banden consta teert hij scheurtjes in een balg. Met hulp van vrienden vindt het echt paar een garage die het euvel verhelpt. Maar er komt meer slecht nieuws: de tor sie-staven van de hoofdvering zijn niet in orde. Er moet een nieuwe as komen. Er volgt druk overleg met de ANWB en de dealer in Nederland. Na nog een in spectie lijkt het pro bleem mee te vallen. Toch wordt er via de ANWB een extra set balgen besteld. Die zijn aangebracht en Dick en Tita kunnen weer verder met hun reis. "TM „Motorisch is alles prima in orde. In tegen stelling tot mijn vrouw blijf ik altijd op timistisch en heb niet veel vrees voor onge makken." - Martin Hermens HOTEL Ocean Paradise, Rotterdam Cijfer op Zoover: ,9 Vlooien, kapotte bedden, een uitzicht om van in een eindeloze depressie te schieten, defecte douchekranen, muffe lucht op de kamers. Na het lezen van de recensies op Zoover ('verschrikkelijk lu guber hotel, nooit meer') check ik vol vrees in bij Ocean Paradise, het hotel boven een drijvend wok restaurant tegenover de Euromast. Voor de kleve rige afstandsbediening moet 50 euro borg afgere kend worden. Het cijfer 2 ontbreekt op het apparaat. De deur van kamer 219 klemt, maar eenmaal bin nen valt het alles mee. Het bed oogt schoon, met het sanitair is niets mis, het uit zicht op de Maas is fasci nerend en alleen als je je best doet ruik je de frituur- walm van het wokwalhalla een etage lager. Die 70 euro voor de eenper soonskamer lijkt niet eens zo'n gekke prijs. Matras Als ik ga slapen vrees ik even dat ik de strijkplank voor bed heb aangezien, zo hard is het matras. En bij het uitknippen van het lampje boven het bed wor den mijn vingers blauw van een dikke laag stof op het knopje. De volgende och tend, vlak voor het vertrek, durf ik eindelijk onder het matras te kijken. Ik ver wacht kakkerlakken, vieze papiertjes en nog veel meer stof; ik zie alleen een houten plank. Misschien is dat maar beter ook. ■ZWEMBAD Zwemparadijs Otter- veurdt, Hoensbroek Cijfer op Zoover: 1,3 Als dit het paradijs is, dan is het daar proppen geblazen. Zwemparadijs Otterveurdt in Zuid-Lim burg bestaat uit een overvol buitenbadje - net iets groter dan een rijstevlaai, een wat gro ter binnenbad met wild- waterstroming, wat pie- renbadjes, bubbelbad en een glijbaan. En een gigantische ligweide. Mick (14) mompelt: „Had die niet iets kleiner ge kund en het buitenbad een tikje groter?" Wat opvalt: niemand die een oogje in het zeil houdt bij de glijbaan of wildwaterbaan. Zeker, de kassamevrouw ont vangt op de monitor voor haar beelden van 25 camera's, maar zij zit eigenlijk nooit op haar plek. Zoals op Zoover al op gemerkt: de badmees ters hebben wel oog voor onze rugtas met etenswaren. Maar ze leggen op normale toon uit dat we die alleen naar het grasveld mogen brengen. Daar mogen we nuttigen wat we willen. Toch kiezen we voor friet met zuurvlees in het restaurantje. Andere pluspunten: de water temperatuur, een handig kluisjessysteem en de Otterveurdt lijkt een schoon zwembad. Hoewel, kort nadat ik Mick thuis heb afgele verd belt zijn moeder: hij hangt kotsend boven de pot. Zelf zit ik volgende dagen vooral op het toi let. Tja. I „Een vriendelijke man, de meeste gasten waren heel tevreden hier. Alleen de lui die iets te klagen hebben, melden zich op Zoover." Ondanks de slagregens is het toiletgebouw behoorlijk schoon. En man knettert zuchtend en puffend zijn wc vol en brengt dan zon der zijn handen te wassen zijn lenzen in. Maar hij knikt vriendelijk goedemorgen. Spartaans Op dit terrein staan vooral stacaravans en campers, voor kampeerder met tent is het Spartaans. Er is geen receptie, geen winkeltje, geen restaurant (wel een frietkar bij de ingang), geen bingo, geen sfeer. Wel: rust. Stilte. Om zen van te wor den. Of enorm de zenuwen van te krijgen. In mijn droom bestuur ik een oceaantanker en als ik wakker schrik drijf ik echt: op mijn luchtbed, door de tent. Dankzij overvloedige regenval en beroerde tent- opzetkwaliteiten. Maar hé, aan dit horrorweer kunnen de eigenaren van De Ploeg, in Zeeuws-Vlaan- deren, ook niets doen. Eige naar Eddy schijnt een moei lijke, agressieve man te zijn, klagen eerdere bezoekers in hun besprekingen, maar 's avonds komt een aller vriendelijkste vrouw de be scheiden rekening (5 euro voor een nachtje) innen. Astrid heet ze en ze heeft de camping nog maar pas overgenomen van Eddy. Een Spar taans nachtje op cam ping De Ploeg. FOTO DESIREE SCHIPPERS CAMPING De Ploeg, Groede Cijfer op Zoover: 4,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47