Poncho aan O paraplu Of mee Wat doen inwoners van Westkapelle aan de keukentafel? ZEELAND 5 Trekkers rijden liever illegaal over de Oosterscheldekering Een proef om trekkers legaal over de Zeelandbrug te laten rijden, dreigt te mislukken. Ze kiezen er liever voor om illegaal over de kering te rijden. De regen kon de toeristen gisteren niet deren. De avondmarkt in Sluis, de historische markt in Veere en de Zie- rikzeese dag brachten veel mensen op de been. Annemarijn, Pepijn en Reinhout genoten met volle teugen in Zierikzee. SLUIS Boeren en loonwerkers maken vrij wel geen gebruik van de mogelijk heid om in konvooi met landbouw voertuigen over de Zeelandbrug te rijden. Daarentegen rijden volgens Rijkswaterstaat wel drie tot vier keer per week trekkers illegaal over de Oosterscheldekering. Normaal gesproken mogen trek kers en landbouwvoertuigen niet over de Zeelandbrug. Omdat de pa rallelweg op de Oosterscheldeke ring in verband met werkzaamhe den ook langdurig onbegaanbaar is, konden landbouwers met hun voertuigen de Oosterschelde niet meer oversteken. Om illegaal heen- en-weer rijden te voorkomen, is op 1 juni een proef gestart. Landbouw voertuigen mogen tot eind oktober drie keer per week in konvooi de brug oversteken. Achttien bedrij ven hebben bij de provincie een ontheffing aangevraagd. Elke keer dat ze de brug over willen, moeten ze dat bij de provincie melden. Dat is tor nog toe vijf keer gebeurd, zegt woordvoerder Ingrid Martens van de provincie Zeeland. Op 1 juni sta ken - onder toeziend oog van gede puteerde Harry van der Maas en veel media - drie landbouwvoertui gen over. Pas op 18 juli ging de eerstvolgende trekker over de brug, om een dag later weer terug te rij den. Tegelijkertijd gaan wekelijks drie a vier trekkers illegaal over de Oos terscheldekering, constateert Rijks- We zien ze rijden, maar doen er niets tegen, dat is de taak van de politie waterstaat. „Wij zien dat, maar doen er niets tegen", reageert woordvoerder Edwin de Feijter. „Handhaving is een raak van de po litie." De politie Zeeland/West-Bra bant kon gisteren niet zeggen of ze extra gaar controleren. Gedepu teerde Van der Maas is op vakantie en kan niet reageren op de vraag of de proef is mislukt. Boerenorgani- satie ZLTO wil zover nog niet gaan. „Elke boer heeft een trekker, maar niet elke trekker is van een boer", reageert Ko de Regt van de ZLTO. „Als individuele boeren de kering oversteken, is dat hun eigen verantwoordelijkheid. Ik vind datje dar niet moer doen." Tegelijkertijd werpt hij de vraag op of het veilig is om bijvoorbeeld van de Kop van Schouwen via Zie rikzee naar Noord-Beveland te rij den. De Regt benadrukt dat de ZLTO in overleg is met Rijkswater staat om eenzelfde regeling voor de Oosterscheldekering te maken als die nu voor de Zeelandbrug geldt. It woensdag 9 augustus 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Boer mijdt Zeelandbrug Jeffrey Kutterink Vlissingen -Edwin de Feijter, Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29