II op dezelfde weg verder 23 grote spelerspresentaties als die van de Oranje-international wt Als je derde wordt in Frankrijk, kun je wel wat. Het wordt tijd dat Nice dat in alles uit gaat stralen wilde op een hoog ni veau blijven voetbal len, in Europa, bij een club die ook echt er gens om speelt. Dat kan hier. Dat de Euro pese top niet meer belt als je 33 bent, snap ik ook wel. Maar ik ben hier echt super tevre den mee. Het plaatje klopte gewoon." De deal kwam uitein delijk nog redelijk op tijd, vroeg in augustus, ook met het oog op de cruciale interland tegen Frankrijk op 31 augustus. „Ja, ik heb nog contact gehad met bondscoach Dick Advocaat. Maar hij heeft me niet een bepaalde kant op gestuurd in mijn keuze. Het is ook niet zo dat ik mijn keuze volledig van Oranje heb laten afhangen. Ik heb meer andersom geredeneerd: als ik op goed niveau blijf spelen, komt het Nederlands elftal vanzelf. Want dat ik nog per se het WK wil halen, lijkt me duidelijk." Streven Zijn entree zal nog wel even op zich laten wachten. Vrijdag in de thuis wedstrijd tegen Troyes zit Sneijder niet bij de wedstrijdselectie, en vrij wel zeker komt ook het eerste duel met Napoli, in de voorronde van de Champions League, te vroeg. „Over twee weken komt Napoli hier naar toe", zegt Sneijder. „Dat lijkt me een mooi streven om weer fit te zijn." Hij trainde al wel mee. Favre heeft in zijn elftal bovendien plek voor een ouderwetse spelmaker als Sneijder. De Nederlander moet straks een centrale rol krijgen in een 4-2-3-1 systeem. „Tegen Ajax heeft iedereen kunnen zien hoe goed dit team kan voetballen", aldus Sneijder. „Samen met Dante en Balotelli be hoor ik tot de ervaren spelers." Niet in de laatste plaats in mentaal opzicht, in de benadering van top wedstrijden. „Toen ze tegen Napoli lootten, waren ze hier best wel onder de indruk", aldus Sneijder. „Zo van: oh jee, het grote Napoli. Voor de wedstrijd tegen Ajax hadden ze dat ook. Dat moet veranderen. Als je derde wordt in de Franse competitie, kun je wel wat. Het wordt tijd dat Nice dat in alles uit gaat stralen. Daar help ik graag een handje bij." lander is gehaald omdat hij goed kan voetballen, vertelt de voorzitter trots, maar ook omdat zijn status en drive een impuls moet geven aan de op mars van Nice in Frankrijk. 'Een baas', noemt Rivère zijn nieuwste aanwinst daarom. 'Le boss'. Vrij vertaald zegt ook trainer Lu- cien Favre: Sneijder moet de brug gaan slaan tussen de subtop en de top, niet in de laatste plaats door een mentaliteitsverandering teweeg te brengen. „De ontvangst op het vlieg veld was zondag gelijk fantastisch, ik voel dat de fans enorm betrokken zijn", zegt Sneijder. „Dat is goed, want fans zorgen voor druk. Precies de druk die een voetballer nodig heeft om top te presteren." Maar toch. Allemaal leuk en aardig natuurlijk, dit soort ronkende tek sten, maar een paar uur later zien we Sneijder over de beroemde Prome nade des Anglais aan komen lopen, in korte broek de lobby binnenstap pend in het deftige Hyatt Regency- hotel. Zonnebril op het hoofd. Duim omhoog. Met zijn vrouw Yolanthe is hij gis teren alvast naar wat huizen wezen kijken, stuk voor stuk prachtig gele gen aan de Cöte d'Azur. Het Spaanse eiland Ibiza, een tweede thuis voor het echt paar, is vanaf een half uur vliegen. Even eerlijk daarom; Sneij der is hier toch óók ge woon komen voor het prettige leven, zo aan het eind van zijn carrière? Had hij hier ook getekend als Nice in het grijze Franse noorden had gelegen, pak weg ter hoogte van Duinkerken - nee toch? „Geloof me, het is echt geen bepalende factor geweest. Deze keuze was bo ven alles een sportieve. Ambitieuze club, goede spelers, vooruitstrevende trainer. En ook nog eens een team dat écht wil voetballen." We zitten inmiddels op het ter ras van het hotel, met prachtig uitzicht over de Middellandse zee. Grijnzend naar de overkant wijzend: Natuurlijk is dit een prettige bijkomstigheid, daar hoeven we niet geheimzinnig over te doen. En voor jullie van de pers ook leuk toch? Kunnen jullie weer een leuk snoepreisje maken." Sneijder bedoelt het niettemin ernstig. „Ik had ook voor een avontuur ergens heel ver weg kunnen kiezen, hè? Maar ik goede outsider. Maar verder dan die 2-1 kwamen de mannen van Mourinho niet. Voor Daley Blind was het al zón der de nederlaag een moeilijke avond, met een signaal van Mou rinho dat weinig goeds belooft voor het seizoen. In een systeem met drie centrale verdedigers (Dar- mian, Smalling en aankoop Linde lof) plus twee vooruitgeschoven mannen op de vleugels (Valencia en Lingard) was er geen plaats voor de Nederlander. En dat terwijl twee andere verdedigers (Rojo en Shaw) langdurig geblesseerd zijn en twee anderen (Jones en Bailly) gisteren geschorst waren. Blind zat als enige verdediger op de bank, en zijn kans om in te val len verminderde naarmate het lan ger duurde voordat United de ach terstand wegwerkte. Blind was trouwens niet het enige slachtoffer van de nieuwe plannen van Mou rinho, die liefst vijf wijzigingen toepaste in vergelijking met de Eu ropa League-finale tegen Ajax. De bank van de Britten was 'zwaar', met naast Blind ook nog Fellaini, Mata, Martial en Rashford. Triomfantelijke Naast Lindelof (35 miljoen) en Lu- kaku speelde ook de derde aan winst, Matic (45 miljoen). Maar hoewel de Reds dit voorseizoen twee keer zoveel wedstrijden als Real Madrid hebben gespeeld, zul len ze meer tijd nodig te hebben weer een team te vormen. Bij de 'Koninklijke' is na het triomfante lijke vorige seizoen vrijwel niets gewijzigd. Zidane koos voor slechts één verwachte verandering in ver gelijking met de gewonnen Cham pions League-finale: Ronaldo, die pas twee dagen heeft meegetraind, moest zijn plaats afstaan aan Bale. Zonder aanwinsten (slechts eentje, Theo, zat op de bank) haalden de Madrilenen wéér een prijs binnen, en heel veel moeite kostte dat niet. Na het doelpunt van Casemiro, net over de rand van buitenspel, kon United amper reageren; de ploegen van Mourinho staan liever gelijk of op voorsprong, zodat ze zijn be houdende patronen kunnen uit voeren. Pas na het inbrengen van 'oudgedienden' Rashford en Fel laini keerde het nodige elan bij United terug, maar dat was te laat. UITSLAGEN woensdag 9 augustus 2017 Voetballen met Xess Xava in het lege sta dion van Nice. Sneijder tijdens de presentatie in het Nice-shirt, met het witte hart ter nage dachtenis aan de slachtoffers van de aanslag vorig jaar. T Sneijder trainde al mee met Nice. FOTO'S PHOTO NEWS EN AFP —Wesley Sneijder VOETBAL UEFA Supercup Telekom Arena, Skopje (Mac) Real Madrid - Manchester United 2-1 (1-0) 24. Casemiro 1-0,52. Isco 2-0, 62. Lukaku 2-1. ATLETIEK WK Atletiek in Londen (Eng), finales. Vrouwen Speerwerpen: 1. Spotakova (Tsj) 66,76 meter 2. Lingwei (Chi) 66,25 meter 3. Hui hui 65,26 meter. Mannen 800 meter: 1. Bosse (Fra) 1.44,67, 2. Kszczot (Pol) 1.44,95,3. Bett (Ken) 1.45,21. Steeplechase: 1. Kipruto (Ken) 8.14,12,2. Elbakkali (Mar) 8.14,49,3. Jager (VS) 8.15,53. Programma. Vandaag Kogelstoten (v), finale: Melissa Boekel- man WIELRENNEN BinckBank Tour Tweede etappe, individuele tijdrit, Voor burg: 1. Küng (Zwi) 9 km in 10.58, 2. Bod nar (Pol) 0.04,3. Dumoulin (Ned) 0.05,4. Kragh Andersen (Den) 0.08,5. Boom (Ned) 0.10,10. Van Emden 0.17,12. Roosen 0.19,17. Terpstra 0.25. Algemeen klassement: 1. Küng 4.01.07,2. Bodnar 0.04,3. Dumoulin 0.05,4. Kragh Andersen 0.08,5. Boom 0.10,6. Lampaert 0.12,11. Van Emden 0.17,13. Roosen 0.19, 18. Terpstra 0.25. TENNIS Rogers Cup, Montreal (Can). Eerste ronde, mannen: Coric (Kro) - Youzhny (Rus) 6-2 6-4, Del Potro (Arg) - Isner (VSt/14) 7-5 7-5, Mannarino (Fra) - Medvedev (Rus) 6-3 6-1, Escobedo (VSt) - Basilashvili (Geo) 7-6 (4) 6-4, Bautista (Spa/12) - Smyczek (VSt) 7-6 (4) 6-1, Gas- quet (Fra) - Schnur (Can) 7-6 (5) 5-7 6-1, Lorenzi (Ita) - Tiafoe (VSt) 7-6 (3) 0-6 6-2, Polansky (Can) - Pospisil (Can) 7-5 6-2, Chung H (ZKo) - F. López (Spa) 6-1 4-6 7- 6 (3), Schwartzman (Arg) - Ópelka (VSt) 6-3 6-7 (2) 6-4. Toronto (Can) Eerste ronde, vrouwen: Vekic (Kro) - Bouchard (Can) 6-3 6-4, Makarova (Rus) - Peng S (Chn) 6-1 6-3, Vesnina (Rus/16) - Riske (VSt) 6-3 6-3, Bellis (VSt) - Gorges (Dui) 4-6 6-3 6-2, V. Williams (VSt/9) - Begu (Roe) 6-1 3-6 6-3, Garcia (Fra) - Cir- stea (Roe) 6-2 6-7 (4) 6-4, Safarova (Tsj) - F. Abanda (Can) 6-4 6-4, Rybarikova (Slw) - Lucic-Baroni (Kro) 7-5 6-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23