Real Madrid gaat 'gewoon' Franse club in opkomst is niet gewend aan 22 Met zijn status en bravoure moet Wesley Sneijder zijn nieuwe club OGC Nice richting de Franse top duwen. Zijn entree zal nog op zich laten wachten, maar vol eerbied werd de Nederlander gisteren gepresenteerd. Kort Oranje Eloy Room terug bij Vitesse Eloy Room (foto) heeft de training hervat bij Vitesse. De doelman wil zich weer 'volle dig focussen' op zijn werk bij de Arnhemse club, nadat hij zich vorige week donderdag ziek meldde. Dat gebeurde nadat duidelijk werd dat Remko Pasveer de concurrentie strijd bij de eredivisionist heeft gewonnen. Rugklachten Brad Jones Feyenoordkeeper Brad Jones is gisteren uit voorzorg vroegtijdig gestopt met de trai ning. Hij kampte volgens de Rotterdamse club met lichte rugklachten en stapte van het veld op Varkenoord. De andere doelman Kenneth Vermeer is door een handblessure voorlopig niet inzetbaar. Keizer hoopt op aanwinsten Ajax-trainer Marcel Keizer hoopt zijn team nog te versterken voor het sluiten van de transfermarkt. De coach van de Amsterdam mers wil vooral in de verdediging en even tueel op het middenveld nog versterking. Hij hoopt dat er geen spelers meer vertrek ken. „Ik hoop dat we nog een paar dingen kunnen doen", zei hij tegen Ajax TV. Antuna versterkt Groningen FC Groningen heeft zich versterkt met de Mexicaan Uriel Antuna (foto). De club uit het Noorden huurt de 19-jarige aanvaller voor twee jaar van Manchester City. City nam de Mexicaan over van de Mexicaanse club Santos Laguna en verhuurt het talent nu aan de ploeg van coach Ernest Faber. Flitsen Zenit Israël Lichte paniek bij de pers man van OGC Nice. We sley Sneijder is met zijn zoontje Xess (1) het veld van de Allianz Rivièra op gewandeld, rustig een balletje trappend, tot grote blijdschap van de fotografen. Klein probleempje: dat mag niet, zo stellen de regels van de club. Nerveus probeert de persman om Sneijder en 'Sneijdertje' van het veld te dirigeren, zwaaiend en gebarend. Het zweet drup pelt hem langs de oren. Het is nog even wennen bij Nice, dit soort spelerspresentaties. De Franse club mag dan in opkomst zijn, Mario Balotelli werd vorig jaar al gecontrac teerd, maar Nice is historisch gezien een vrij kleine club, qua palmares vergelijk baar met pakweg Sparta of NAC. Slechts in de jaren vijftig kende 'Le Gym' een glorietijd, sindsdien reeg het degrada ties en financiële problemen aaneen. Het is een grote eer om hier naast Wesley Sneijder te zitten. Een bijzonder dag voor Nice „Het is een grote eer om hier naast Wesley Sneijder te zitten", zegt voorzit ter Jean-Pierre Rivère daarom glim mend van trots. „Dit is een bijzondere dag in de geschiedenis van OGC Nice." Familieclub De vastgoedhandelaar is het grote brein achter de recente opmars van de Zuid- Franse club, maar in het bescheiden verleden schuilt ook de charme van Nice. Trainingen zijn nog altijd open baar voor publiek, de spelers zijn letter lijk aanraakbaar. Nice geldt als een warme familieclub. Toch is Wesley Sneijder op deze mid dag amper achter een grote tafel gaan zitten, of hij duwt zijn kin alvast fier de lucht in. „Ik ben hier gekomen om prij zen te winnen", zegt de Utrechter. „Ik geloof dat dat écht kan, en ik ga er alles aan doen om ook mijn ploeggenoten daarvan te overtuigen. Deze spelers zijn veel beter dan ze zelf denken." Zie hier kort samengevat de missie van Sneijder bij OGC Nice. Naast hem knikt Rivère tevreden van ja: de Neder- Ajax was voor Manchester United nog wel te doen, maar Real Madrid, vele treden hoger op de Europese ladder, bleek vooralsnog veel te groot voor de ploeg van José Mou- rinho. Ook met de drie dure aan winsten in het veld, samen voor zo'n 165 miljoen euro gekocht, kon den de Engelsen te lang geen vuist maken tegen een vrijwel ongewij zigd Real, dat zich dit seizoen dat Engelse oercliché heeft toegeë igend: never change a winning team. Na een doelpunt van Casemiro halverwege de eerste helft, net over de rand van buitenspel, leek een 2-0 van Isco kort na het begin van de tweede helft een vroege beslis sing te brengen. Een stand die vol ledig recht deed aan het spelbeeld, aan het verschil tussen de twee ploegen, twee groten van Europa die zich op totaal andere momen ten in hun geschiedenis bevinden. Pas toen miljoenenaankoop Lu- kaku, met een loodzwaar prijs kaartje van 85 miljoen euro om zijn nek, na een uur deed wat er dit sei zoen van hem wordt verwacht, sco ren, kon United even tonen wat het dit seizoen zou kunnen zijn: een Quote van de dag 'Italië zal nooit veranderen, in Frankrijk is het beter' woensdag 9 augustus 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Middenvelder Carel Eiting gaat zijn con tract bij Ajax, dat volgend jaar zomer afliep, met meerdere jaren verlengen. Deroy Du- arte is met Sparta ook contractverlenging overeengekomen. De speler heeft met een jaar verlengd tot media 2020. Stoke City heeft aanvaller Eric Maxim Choupo-Moting transfervrij overgenomen van Schalke 04. De Kameroens international tekende een contract voor drie seizoenen. 15 De Neder landse voetbal sters spelen in voorbereiding op de kwalifi catiereeks voor het WK van 2019 op 15 september een oefenwedstrijd tegen Dene marken, een herhaling van de door Oranje gewonnen EK- finale. I De Argentijnse middenvelder Matias Krane- vitter (foto) vervolgt zijn carrière bij Zenit Sint-Pe- tersburg. Kra- nevitter komt over van Atlé- tico Madrid en tekende voor vier seizoenen. 20B De Giro van 2018 begint in Israël. De Bel gische sport zender Sporza meldde giste ren dat de voorzitter van de Israëlische wielerbond het nieuws heeft bevestigd. O d (0 Sneijder, 'Ie boss' in Nice Sjoerd Mossou Nice -Jean-Pierre Rivère In een bloedheet Skopje zette Real Madrid zijn zegereeks voort. Met veel zweet, een klein beetje bloed en zonder tranen versloeg het Manchester United in de finale van de Europese Su percup: 2-1. Edwin Winkels Barcelona/Skopje Isco juicht nadat hij de 2-0 scoort voor Real Madrid. Het bleek de winnende goal. FOTOAFP - Mario Balotelli is boos op Italiaanse media. Hij ontkent betrokken te zijn bij een snelheidsovertreding in zijn Ferrari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22