I 1 m j Annie M.G, Schmidt SI JÊ WK 27,50 Dé biografische musical van het seizoen! 21 Cf .hl, •- grootste Elvis-kunner en -kenner van Nederland - en triomfeerde in 2014 bij SBS 6 in The winner takes it all. Hij maakte zeven albums, waar van zijn laatste, This is Me, onlangs verscheen en vooral eigen werk be vat. Lekkere swing met een stevige knipoog naar de rock 'n' roll uit de ja ren 50. X-factor Aanvankelijk geïnspireerd door de Amerikaanse soul van Otis Redding en James Brown ('Ik ben eigenlijk een kind van zwarte muziek'), raakte hij gefascineerd door Elvis, die het tijde lijke met het eeuwige al had verruild toen Bouke het levenslicht nog moest zien. „Toen ik voor de eerste keer een plaat van Elvis hoorde, was het alsof hij persoonlijk voor mij zong. Daar aan merk je, in combinatie met de magie van zijn persoonlijkheid, zijn looks, zijn performance, dat hij feno menaal is. Hij had gewoon de x-fac- tor. Lang voordat het woord be stond." Memphis pakt een week lang uit met evenementen rondom zijn ver maarde voormalige inwoner. Shows, herdenkingen, kerkdiensten en van zelfsprekend de onvermijdelijke El- vis look-alikes. Presley, die nu 82 jaar zou zijn, wordt geëerd en collectief herinnerd als de man die niet alleen in muzikaal opzicht, maar ook in cul turele zin Amerika, ja zelfs de wereld, veranderde. „Ik vind de sfeer rond het leven van Elvis fascinerend. De jaren 50, de jukebox, Coca-Cola en Cadillacs, James Dean, Marilyn Monroe.Het was in de VS een roerige tijd, niet in de laatste plaats door Elvis." Waardig Elvis Presley Enterprises beziet Bouke, de nuchtere Hollandse noor derling, als dé man die het waardig is een muzikale ode aan de beroemde, nog altijd razend populaire zanger te brengen. Joe Guercio, vaste dirigent van El- vis tijdens diens opwindende con certen, is vol lof. „Hij is mijn absolute nummer één. Eén, twee én drie tege lijk. Wat een toptalent." Ook musici die met Elvis werkten als pianist Glen D. Hardin, bassist Norman Put man en slagwerker Ronny Tutt her kennen in Bouke de stem en het cha risma van The King. Bouke: „Wat ik straks ga zingen? Burning Love, My Boy, Suspicious Minds en Always on my mind. Echte klassiekers, vind ik. Maar: altijd op mijn manier. Niet met diamanten op mijn kraag, maar in mijn blauwe sa tijnen pak. Met gitaar." was Getekend, 1 'tv fl Beleef als eerste de nieuwe Nederlandse musical! Wie was de vrouw achter Nederlands meest geliefde schrijfster? In deze biografische musical blikt Annie M.G. Schmidt (Simone KLeinsma) samen met haar zoon Flip (WiLLiam Spaaij) terug op haar boeiende Leven. Was Getekend, Annie M.G. Schmidt is ontroerend, zit vol scherpe humor en bevat uiteraard ook bekende nummers, zoals 'Margootje', 'Ik zou je het liefste in een doosje willen doen' en 'Vluchten kan niet meer'. Ga naar pzc.nl/annie woensdag 9 augustus 2017 PC Bouke in zijn blauwe satijnen pak. FOTO WIEBE VEENSTRA 9'itterpakken^1" 660 Va" Z''n beke"de Pakken- POTO NBC VIA GETTY IMAGES Joop van den Ende en Albert Verlinde presenteren de Stage Entertainment productie rveuwe Nederlandse musical Vanaf september 201 7 te zien in theaters door heel Nederland Voorpremières vanaf Prijzen zijn exclusief servicekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21