saarasssS3® Thuiszorg voor de poes Migranten zwemmen in Hoek van Holland naar ferryterrein Illegale migranten zetten vaker hun leven op het spel om via Hoek van Holland naar Engeland te reizen. Ze zwemmen nu zelfs via de Nieuwe Waterweg naar het ferryterrein met de trucks. Vandaag een Postcodelot voor u bij deze krant Walcheren Wesley Sneijder zoekt nieuw geluk in Nice pen maanden is het meermaals voorgekomen dat immigranten via het water de vrachtwagens proberen te bereiken, bevestigt ferrymaat schappij Stena Line. De mannen springen buiten het vrachtwagen terrein in het water en zwemmen om het hek heen, dat ongeveer twee meter de Nieuwe Waterweg in steekt. De parkeerplaats grenst aan het water en is aan de overige drie kanten omheind. Het zwemmen is een gevolg van de verscherpte veiligheidsmaatrege len. Zo is de omheining de afgelopen dagen deels met schrikdraad uitge rust en patrouilleert de Marechaus see regelmatig met speurhonden. Sinds kort zetten de autoriteiten een helikopter in. Ook heeft de ge meente Rotterdam de begroeiing rondom het Stena Line-terrein ver wijderd voor beter overzicht. De stroming kan wel 8 a 9 kilometer per uur zijn. Belangrijk is hoe vaardig de zwemmer is Zwemmen is hier levensgevaar lijk. De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) laat bij monde van Ron Zegers weten dat dit aan de stroming ligt. „Die kan wel 8 a 9 kilometer per uur zijn. Be langrijk is hoe vaardig de zwemmers zijn. Gelukkig hebben we nog niks met immigranten meegemaakt, maar dat kan morgen anders zijn." Al jaren proberen illegalen de oversteek naar het Verenigd Ko ninkrijk te maken. Daar wachten, denken zij, grote kansen om snel aan het werk te kunnen. De 'Hoek' geldt als uitvalsbasis. Daar glippen de mi granten de parkeerplaats van de ferry op om daarna in een vrachtwa gen te klimmen. Chauffeurs zijn vaak niet aanwezig, druk als ze zijn met het laten controleren van hun papieren.P15 Alleen vandaag: Cü? Speel bewust 21°C Nieuwsmedia Het is hier... niet zo fantastisch De Koninklijke Marechaussee maakt zich ernstig zorgen over de nieuwste trend, stelt woordvoerder Steven Comba. In de eerste helft van dit jaar pakte de Marechaussee 580 'inklimmers' op, mensen die zich verstoppen in vrachtwagens. Het merendeel - 68 procent - is Albanees. In afwachting van het juiste 'inklimmoment' ver schuilen ze zich binnen de dorps- grenzen van Hoek van Holland. Ze gebruiken bunkers, maar ook schuurtjes, duinen en bosjes als slaapplaats. De afgelo- Nederland - Bulgarije De vraag naar Katoen nog altijd zo n »u eiije» h- - Een ei hoort er nog altijd bij, ook tijdens de eiercns^. P7^7&ZEELAND2 FOTO MARCELLE DAVIDSE »P22 »P11 Illegalen spelen met hun leven -RonZegers (KNRM) CODELOT De vergunning voor de loterij is afgegeven door de Kansspelautoriteit onder kenmerk 10233 d.d. 23/12/2016. Kijk voor meer informatie op postcodeloterij.nl/gratis woensdag 9 augustus 2017 Wat zon en paar buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Zon Zomer Eric Oosterom Hoek van Holland Ga naar pzc.nl/oranje Zondag 3 september I Amsterdam Arena

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1