Een zomervilla als investering Tachtig diefstallen vanaf en uit boten Multraship breidt uit in Bulgarije Slapen II 2 De run op vakantiehuizen aan de kust zet onverminderd door. Je ziet het in het nieuwe park De Groote Duynen bij Kamperland. „Het loopt storm", zegt de makelaar. STORMLOOP TWEEDE HUIZEN Commentaar De aantrekkingskracht van de Zeeuwse kust is onverminderd groot. De groei van het aantal vakantiewoningen is het be wijs. Nieuwe zomervilla's schieten uit de grond. Geen opge waardeerde bouwketen, zoals je op oude recreatieparken nog wel tegenkomt. De nieuwbouw betreft ruime, luxe huizen waar je prima permanent in zou kunnen wonen. Ze staan op mooie loca ties. Aan het Veerse Meer of dicht bij het Banjaardstrand. Ze kosten een lieve duit. Dat is geen probleem. De zeer lage rentestand maakt een investering in steen al snel rendabel. Zonder veel verdere in spanning, want er is altijd wel een ondernemer die de verhuur voor je wil regelen. Heel wat Belgen, Duitsers en Nederlanders kiezen dus voor een nieuw vakantiehuis aan de Zeeuwse kust. Die staan in groepjes bijeen op locaties met ronkende namen als De Groote Duynen of Harbour Village Het Zilveren Schor. 'Achter Klevers- kerke' of'bij Kamperland' is niet goed genoeg. De laatste tijd zijn nogal wat zorgen geuit over het volbouwen van de kust. Zeeland zou de kip met de gouden eieren slachten. Wie de nieuwste villaparken bekijkt, moet in elk geval toegeven dat ze goed in elkaar zitten. De huizen staan misschien wat dicht op el kaar, verder is er niets op aan te merken. De eigenaren zullen ervan genieten en hun huurders ook. Waarschijnlijk nog vele jaren. Toch is dit niet wat deze nieuwe zomerhuizen zo bijzonder maakt. Het is en blijft de mooie natuurlijke omgeving. In deze provincie is nog heel wat mogelijk, maar met elk nieuw bouwproject neemt de druk op het landschap wel weer een beetje toe. Dat heeft zijn grenzen, zeker aan de kuststrook die al behoorlijk vol is. Daarom zal Zeeland in de nabije toekomst vooral moeten streven naar verbetering van de bestaande vakantieparken. Zeeland moet vooral streven naar verbetering van de bestaande vakantieparken In de haven aan de Oranjeplaat bij Arnemuiden zijn in de nacht van zondag op maandag van drie boten de buitenboordmotoren gestolen. Daarmee komt, aldus een woord voerder van de politie, het aantal diefstallen van motoren en andere materialen sinds begin dit jaar uit en vanaf Zeeuwse boten op tachtig. Volgens de woordvoerder slaan criminelen vaker toe in (jacht)ha- vens. „Daarbij hebben ze het voor zien op buitenboordmotoren, lie ren en andere kostbaarheden aan boord van boten. Vooral in het voorseizoen slaan dieven hun slag. Vermoedelijk gaat het om crimi nele bendes die goed voorbereid en snel te werk gaan. Een gemiddelde buitenboordmotor is al snel dui zenden euro's waard." De politie heeft het idee dat de criminelen regelmatig via het water een jachthaven aandoen. De woordvoerder adviseert met grote nadruk kostbaarheden op de boot Leg serienummers buitenboordmotoren vast op stopheling.nl achter slot en grendel te doen en de motoren te voorzien van goede slo ten. „Ook is het belangrijk serie nummers van de motoren vast te leggen op stopheling.nl. Zo kan een gestolen buitenboordmotor een voudiger worden opgespoord als deze te koop wordt aangeboden." ALMANAK In een lichte omgeving heeft ze vaak moeite met slapen, die Schouwse. Dus heeft ze een slaapmasker aangeschaft voor de vakantie in de tent. Met afge dekte ogen, waar geen straaltje licht door komt, moet het beter gaan. Om een beetje te wennen heeft ze het masker op een avond opgezet. De volgende ochtend gaat de wekker. Ze stap nog wat suf het bed uit en struikelt in het pikkedonker gelijk over de slip pers bij het bed. „Waarom is het nog zo donker", vraagt ze zich met wijd opengesperde ogen achter het masker af. Nieuw fietspad langs Visserijweg Hond gered van zandplaat Korte films op Oeljebroelje MIDDELBURG Space Jam is favoriet op kermis De sleper Multratug 26 gaat de vloot van Bourgas Tug Service aan de Zwarte Zee versterken. Het schip zal ingezet worden voor sleepwerk en offshore-activiteiten. Het aantal schepen van dochterbedrijf Bour gas Tug Service komt daarmee op zeven. In havensleepwerk, maar vooral de offshore is sprake van groei in Bulgarije, niet in het minst dankzij de aanleg van een 900 kilometer lange gasleiding in de Zwarte Zee van Rusland naar Turkije. Het Nederlandse bedrijf Allsaes slaagde er eind vorig jaar in deze megaorder in de wacht te slepen. Opdrachtgever is South Stream Transport, waarvan het Russische gasbedrijf Gazprom de eigenaar is. Multraship heeft enkele tiental len sleepboten in bedrijf, met name in havens in het Westerschelde-ge- bied, in Vlissingen en Terneuzen, op het Kanaal Gent-Terneuzen. Met het Duitse Fairplay is het be drijf actief in het havengebied van Antwerpen. perland. Of je zo'n park kustver- vuiling vindt of niet, het project van ZP Zeeland BV, een krach tenbundeling van Compagnie Het Zoute en Aannemersbedrijf Van Der Poel, is commercieel ge zien een gouden greep. Ik zie dit vakantiehuis als een stuk van mijn pensioen „Alle huizen in Waterlijn, de eerste fase van De Groote Duy nen, zijn verkocht. Dat geldt ook voor Zandbank, de 26 woningen in de tweede fase", zegt directeur Michel van Opbergen van Ruiter- plaat Makelaardij in Kamperland die de verkoop van De Groote Duynen regelt. Ook de derde fase De polder ten zuiden van de N57 is onherkenbaar veranderd. Aan de Onrustweg groeiden een paar jaar terug nog suikerbieten. De akkers zijn omgewoeld. Nu ziet de passant een licht geacciden teerd terrein met aangelegde wa terpartijen, waaraan 26 gloed nieuwe, moderne vakantievilla's staan. Op de oprit opvallend veel Belgische en Duitse kentekens. De meeste oosterburen huren de huizen voor een weekje. „De hui zen zijn prachtig en heel ruim. En bovendien liggen ze vlak bij het strand. Ideaal", zegt een me vrouw uit Keulen. Afgelopen jaar steeg de verkoop van vakantiehuisjes met 20 pro cent, blijkt uit de laatste cijfers van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). En die trend zet zich onverdroten voort. Dat zie je in de polder bij Kam- dinsdag 8 augustus 2017 ii Drie buitenboordmotor gestolen in jachthaven aan de Oranje plaat. Emile Calon Arnemuiden -Woordvoerder politie Tip? redactie@pzc.nl COLIJNSPLAAT Het dorp Colijnsplaat wordt beter bereikbaar per fiets. Bovenop de dijk langs de Visserijweg wordt een fietspad aan gelegd. Hiermee wordt een verkeersonveilige si tuatie bij de haven opge lost. Het pad sluit aan op het regionale fietspaden netwerk en moet toeris ten verleiden om het dorp te bezoeken. De ge meente Noord-Beveland trekt hiervoor ruim 107.000 euro uit. SINT-ANNALAND De brandweer heeft gis termiddag een hond gered van de zandplaat tussen Sint-Annaland en Sint-Philipsland. De mel ding kwam rond half 3 binnen. De hond is aan boord getild en naar de haven van Sint-Annaland vervoerd. Daar is het dier overgedragen aan de dierenambulance. Vol gens getuigen kwam de hond uit Sint-Philipsland en was het dier zelf de zandplaat overgelopen. ELLEWOUTSDIJK Tijdens cultuurfestival Oeljebroelje in Ellewouts- dijk worden zeven korte films van de filmstarZ competities vertoond. FilmstarZ is een wed strijd van de stichting Ca- vak voor niet-professio- nele filmmakers. Oelje broelje wordt gehouden op 27 augustus in Fort Ellewoutsdijk. Naast de korte film is een pro gramma opgezet met muziek, kunst, voorstel lingen en workshops. De zweefmolen Space Jam heeft de Middel burgse kermispublieks- prijs gewonnen. De prijs werd gisteren uitgereikt door wethouder Saskia Szarafinski. Het Spook huis eindigde op de tweede plaats. Bungee Trampoline werd derde. De kermis gaat nog door tot en met aanstaande donderdag. Beleggen Het Terneuzense sleep- en ber gingsbedrijf Multraship breidt de activiteiten in Bulgarije uit. Het bedrijf is sinds 2005 eige naar van het sleepbedrijf Bour- gas Tug Service. Harmen van der Werf Terneuzen Frank Balkenende -Jan van Gils Kamperland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87