Honderden reacties op foute flitspalen Bravis w word je beter 8 Strijd tegen onterechte boetes Sietz krijgt eindelijk zijn fiets y Twee weken geleden opende Hein Lambermont uit Oostkapelle het emailadresfoutieve@flitsboetes.nl. Met de natuurkundige Joop van Berkum is hij een actie begonnen tegen de onterechte boetes en de bureaucratie waar burgers tegenaan lopen als ze hun gelijk proberen te halen. Volgens Lambermont heb ben inmiddels honderden mensen gereageerd. Lambermont werd vorig jaar juni bekeurd omdat hij door rood licht zou zijn gereden op de Schroeweg in Middelburg. Hij vroeg de foto van de overtreding op bij justitie. Op de foto was duidelijk te zien dat niet hij, maar de auto die hem rechts passeerde het rode licht had genegeerd. De Oostkapellenaar moest uiteindelijk naar de rechter stappen om de boete van tafel te krijgen. De hele procedure heeft hem bijna een jaar gekost. Zijn medestrijder Joop van Ber kum had een soortgelijke ervaring. Hij kreeg een bekeuring voor een snelheidsovertreding in Zuid-Hol land die hij naar eigen zeggen nooit begaan had. Zijn zaak loopt nog in hoger beroep. Sinds de actie van Lambermont en Van Berkum de landelijke en re gionale media haalde, stromen de reacties binnen op het emailadresfoutieve@flitsboetes.nl, aldus de Oostkapellenaar. „Het zijn er honderden en de mailtjes komen Het zijn honderden mailtjes en ze komen uit het hele land uit het hele land." Er zitten bizarre voorbeelden bij, vertelt Lamber mont. „Zoals iemand die 70 kilo meter per uur zou hebben gereden in zijn invalidenautootje. Dat wa gentje is begrensd op 45 kilometer per uur. Een ander voorbeeld is een kenteken waarbij de flitscamera een 6 als een 8 heeft gelezen. Alle maal zaken waarbij je in één opslag ziet dat het niet klopt." Wat in veel reacties genoemd wordt is de muur waar burgers te genaan lopen als ze bezwaar ma ken. Lambermont: „Veel mensen denken dan laat maar zitten, ik be taal die boete wel." Het WD-Tweede Kamerlid Bar bara Visser heeft naar aanleiding van Lambermonts actie vragen ge steld aan de minister Stef Blok van Veiligheid en Justitie over de wer king van de flitspalen en de manier waarop bezwaren worden afgehan deld. Visser vindt dat automobilisten niet 'dubbel gedupeerd' moeten worden door allerlei juridische pro cedures 'indien er sprake is van on terechte boetes door foutief afge stelde flitscamera's.' Sietz Leeflang (84) uit Breskens krijgt na maanden wachten van daag toch zijn fiets met lage in stap en trapondersteuning. Wei- zorg, leverancier van zorghulp- middelen, heeft de Bressiaander excuus aangeboden. Wat is ge beurd, had niet mogen gebeuren, stelt Welzorg in een reactie. Zelf houdt Leeflang er reke ning mee dat dit de laatste zomer van zijn leven is. Hij heeft leuke mie en heeft nog maar één wens: een fiets met lage instap en trap ondersteuning. Die wordt ver goed door de gemeente Sluis, maar Leeflang wacht al maanden op levering door Welzorg. Naar aanleiding van een artikel in de PZC heeft Welzorg gisteren naar Leeflang gebeld en hem een aanbod gedaan. „Dit had niet mogen gebeuren", reageert Wel- zorg-woordvoerder Michael van Nieuwkasteele. „Kort gezegd is het idee dat we pas aan klanten leveren als iets compleet is. Bij deze fiets ontbreekt een jasbe- schermer. Maar dat is geen reden om de fiets niet te leveren. Dat gaan we dinsdag alsnog doen." Leeflang was het wachten zo beu dat hij afgelopen weekend op eigen kosten een lage instapfiets heeft gekocht. Welzorg neemt die fiets over, betaalt Leeflang het bedrag terug en levert hem de bestelde fiets inclusief garantie en onderhoud. Leeflang: „Hier ben ik ontzettend blij mee." IN DE REGIO Bingo in Heinkenszand Muziek in Thoolse Gasthuiskapel MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 8 augustus 2017 BE Honderden mensen hebben zich bij Oostkapellenaar Hein Lam- bermont gemeld als slachtoffer van foute flitscamera's. 'Een 6 wordt voor een 8 gezien.' Theo Giele Oostkapelle - Hein Lambermont Een belangrijk middel in de strijd tegen darmkanker is het bevol kingsonderzoek dat sinds 2014 loopt, ledereen tussen de 55 en 75 jaar wordt eens in de twee jaar opgeroepen om deel te nemen. Deze mensen hebben nog geen klachten of ongemakken. Toch ontdekken we regelmatig poliepen. Een poliep is nog geen kanker, maar kan het wel worden. Daarom halen we de poliepen weg voordat er iets aan de hand is. Blijkt het wel kanker te zijn, dan starten we een sneltraject op waarbij we met een heel team aan de slag gaan. Samen bekijken we welke aanpak en behandeling het beste zijn voor deze patiënt. Is het in een vroeg stadium, dan zijn een goede behan deling en genezing mogelijk. www.bravisziekenhuis.nl Ik kan me goed voorstellen dat mensen niet aan het bevolkings onderzoek willen deelnemen. Ze hebben immers geen klachten, maar wel angst voor de uitkomst en een eventueel vervolgonderzoek. In het Bravis ziekenhuis proberen we samen tot een goede oplossing te komen. Het liefst zien we dat iedereen aan het onderzoek deel neemt, het is een belangrijk middel om darmkanker te voorkomen of vroegtijdig te ontdekken. Eric Halet Maag-Darm-Leverarts ziekenhuis Jeffrey Kutterink Breskens HEINKENSZAND Het recreatieteam van Vakantiepark Stelleplas in Hein kenszand houdt op woensdag 9 augus tus weer een bingo avond. ledereen mag mee doen. Er worden zes ronden bingo gespeeld, inclusief een superronde. De prijs van een bingo boekje bedraagt 12,50 euro. De opbrengst van de bingo komt ge heel ten goede aan de recreatieactivi teiten op Vakantie park Stelleplas. De bingo start om 20.00 uur en wordt gehouden in Bras serie Stelleplas. THOLEN Mannenensemble Con Anima geeft zaterdag 12 augus tus een concert in de Thoolse Gast huiskapel. De zes tenoren en bassen, die onder leiding staan van dirigent Jan Wes- dorp, brengen een gevarieerd pro gramma. Oude muziek, veelal in het latijn, maar ook liederen in het Nederlands, Engels en Duits uit verschillende stijl perioden worden zowel a capella ge zongen, als met pianobegeleiding van Edu de Goffau. Het concert begint om 14.30 uur. BIJ DE BRANDWEER WEMELDINGE Het is de droom van alle jongens en meis jes die graag bij de brandweer willen. Zélf eens in een brand weerauto zitten, een slang vasthouden én spuiten of een auto openknippen. Gisteravond kon het allemaal tijdens de demonstraties van de vrijwilligers van de brandweer in We- meldinge. Zij stonden op het dorpsplein om te laten zien wat de brandweer allemaal doet. FOTO ERNESTA VERBURG GOES Grote Markt, 09.00- 16.00 uur - Week markt; Historisch Museum de Beve- landen, 11.30-12.30 uur - Museumgids geeft rondleiding; Grote Kerk, 13.30 uur - Concert Arno van Wijk en Ame- rentia van der Kooij 's-Gravenpolder Koedijk 2,13.30- 16.30 uur - Open stelling trekkermu seum en tentoon stelling collectie klederdracht poppen HANSWEERT Maria-Oord, 14.00 uur - Bingo Heinkenszand Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt KRABBENDIJKE Speelveld Molster/Tremel, 13.30-16.30 uur - Springkussen en stormbaan voor kin deren van 4 tot en met 12 jaar KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur - Weekmarkt Wemeldinge Sluisplateau, 11.30 en 16.30 uur-Ver trek veerpont naar Gorishoek; Sluis plateau 29,14.00- 16.00 uur - Zomer- zeilen met Sailforce WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 16.00 uur - Inloop Even d'r uut voor Senioren Wol- phaartsdijk en Oud- Sabbinge YERSEKE Meerpaalweg, 09.30 en 14.30 uur - Vertrek veerpont naar Gorishoek; Kerkplein 1,14.00 uur - Rondleiding door Oosterschel- demuseum; Grand Café Moerzicht, 14.30 uur - Bingo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80