CD CD 6 ZOUTELANDE BUNGALOW Een geheel nieuw gebouwd vakantieverblijf in Zoutelande bood Wim Bouman vijfjaar geleden uitkomst. „Ik had zes weken vakantie en raakte toch niet achterop met mijn werkzaamheden." WAT IS ER TE DOEN? Tip 1 50+ Dubbeltoernooi, Domburg Vandaag wordt er een senior ééndagstennistoernooi gehou den aan de J.W. Schuurman straat 129a in Domburg. Het toernooi is bedoeld voor leden en niet-leden met speelsterkte 6,7 en 8 in de spelsoort ge mengd dubbel voor 50-plussers. Er is plaats voor 12 koppels en deelname inclusief koffie, thee en lunch kost 8 euro per per soon. Het toernooi begint om 09.30 uur en eindigt rond 17.00 uur. Duo's kunnen zich aanmelden bij Theo WiUemstein (willemst@kpnplanet.nl) tel. 0118-464045/06-52473593. Tip 2 Historische markt, Veere In Veere is er vandaag een markt met een historisch tintje. An tiek en brocanterie, sieraden, fossielen en stenen, houten speelgoed en ouderwets snoep goed, het is er allemaal te vin den. Daarnaast zijn er ook veel streekproducten en worden oude ambachten getoond. Zo laat de touwslager vandaag dit oude ambacht zien. De markt staat van 10.00 uur tot 17.00 uur op de Markt en Kaai. Voor meer info: www.historische- marktveere.nl Tip 3 Avondmarkt, Sluis Een publiekstrekker in de zo mermaanden zijn de avond- markten in Sluis. Vanaf 11.00 uur start vandaag de braderie en om 17.00 uur begint het straat theater, de livemuziek en het entertainment. De meeste win kels zijn ook geopend tot 22.00 uur. Tip 4 Ringrijden, Gapinge Ringrijden is een folkloristische traditie waarbij men, gezeten te paard of vanaf een aanspanning, met een lans een ring probeert te steken. Deze traditie is van daag in Gapinge te bewonderen van 15.00 uur tot 20.00 uur in de Dorpsstraat. Tip 5 Discoshow, Domburg Voor de jeugd vindt vandaag Buddy's Disco Show plaats in Domburg. De jongeren kunnen daar al hun energie eruit dan sen! Van 19.00 uur tot 20.30 uur in de Stationsstraat. Meer info: 0118-67444/ info@qui-vive.nl Tip 6 Beachvolleybal toernooi, Dishoek Op het strand van Dishoek bij strandpaviljoen Kaapduin kan men weer volleyballen van avond. Op deze locatie komen veel jongeren van campings en uit Vlissingen bijeen om elke dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur te volleyballen en te relaxen. Locatie: Kaapduinseweg. Tip 7 Tennisavond, Westkapelle Voor de tennisliefhebber kan er vanavond ook weer een balletje worden geslagen bij de tennis vereniging in Westkapelle gele gen aan de Domineeshofweg 1. Inschrijven kan van 18.30 uur tot 18.55 uur vanaf 16 jaar. Kosten be dragen 5 euro inclusief een drankje. Tip 8 Schilderworkshop, Breskens De creatievelingen onder ons kunnen schilderen in Breskens. Tijdens een workshop wordt uitleg gegeven over verschil lende technieken zoals schilde ren met pastelkrijt, acryl of olie verf. Aanmelden kan via telefoon of mail: 0117 - 720487 of marleen.pallmer@zeelandnet.nl. Tip 9 Stadswandeling, Aardenburg Ontdek de oudste stad van Zee land. Wandel langs statige ge bouwen en patriciërshuizen en ontdek al het moois in Aarden burg! Iedere dinsdag van 10.30 uur tot 11.30 uur voor 3,50 euro. Meer info: 0117-461700 www.groepen.vvvzeeland.nl Tip 10 Zierikzeesedag, Zierikzee Vandaag staat het Havenplein in het centrum van Zierikzee vol met kraampjes voor de toeristi sche markt. Voor ieder wat wils! VANDAAG HET PARADIJS VAN: et leven van Wim Bou man, voormalig eige naar van Bouman Kan- toorTotaal, uit 's-Heer Arendskerke stond de afgelopen jaren vooral in het teken van werken. „Ik ben graag met dingen bezig. Dat doe ik niet alleen om een inkomen te genereren. Het is leuk om onder de mensen te zijn." De zakenman genoot van een leuk en energiek bestaan. „Maar het kostte wel energie en stress." Een paar weken va kantie in het zonnige en warme Zuid- Europa bracht hem geen rust. „Ik werd gek van Gran Canaria en Tenerife. Uren per dag zat ik aan de telefoon en beant woordde ik mails. Ik wilde niet ach terop raken met mijn werkzaamhe den." Zoutelande bood de familie Bouman uitkomst. Vijfjaar geleden kochten ze een vakantiehuisje aan de rand van een vakantiepark. Het geheel ging tegen de vlakte en er werd een spiksplinter nieuwe bungalow gebouwd. „Als niet- Zeeuw blijft deze plek bijzonder", stelt de Veenendaler, die inmiddels negen tien jaar in Zeeland woont. „We kozen de locatie vanwege de ligging bij het strand. Als je naar de zee kijkt, zit je met je gezicht in de zon." De afgelopen jaren combineerde Bouman z'n verblijf in Zoutelande met zijn werkzaamheden. „Soms hadden klanten medelijden met me, omdat ik ook in de zomer direct mijn mails be antwoordde. Ze dachten dat ik nooit vakantie had. De combinatie tussen va kantie en werk was echter ideaal." De voormalige eigenaar van Bouman Kan- toorTotaal plande zijn dagen tactisch in. ,,'s Morgens werkte ik en om 12.00 uur lag ik op het strand. Af en toe ZOUTELANDE De combinatie tussen vakantie en werk was ideaal haakte ik een uurtje eerder af, om aan het eind van de middag weer aan te sluiten. Dan trok ik lekker een biertje open. Ik raakte nooit achterop en had zes weken lang het vakantiegevoel." Een aantal maanden geleden ver kocht hij het bedrijf. „Eindelijk een beetje rust. Voor de buitenwereld kwam de verkoop uit het niets, maar ik leefde er al maanden naartoe. De eerste weken waren wennen. Ik was mijn ritme kwijt, de patronen liepen anders. Het wende snel. Ik kan meer met de kinderen op stap en ben vaker thuis voor het avondeten." Stilzitten doet Bouman echter niet. Hij richtte HB17 op, een onderneming die zich richt op de werving en selectie van personeel en zzp'ers. Een verre zonvakantie behoort nu wel tot de mo gelijkheden. Het gezin koos deson danks weer voor Zoutelande, de plek waar ze onder meer gedurende Pasen, Pinksteren en in de herfstvakantie ver blijven. „We zijn helemaal gek van het Zeeuwse strand." De kinderen vermaken zich er uitste kend, stelt de man des huizes. Ze heb ben het ontzettend 'zwaar'. Soms gaan ze 's morgens met pijn en moeite mee naar de winkel. Meestal zitten ze op de bank met de iPad te wachten tot de ta fel gedekt is voor het ontbijt. Daarna pakken we de fiets of gaan we naar het strand. Zwemmen in de zee wisselen we af met een potje voetbal. Als het een beetje weer is, trekken we richting het water." dinsdag 8 augustus 2017 SD Een ringrijder rijdt in galop om de ring te steken, foto lexde MEESTER Drukte op de historische markt in Veere. foto ruben oreel Wim (43)en Hanneke (41) Bouman ver toeven in de zo mermaanden samen met hun zoons Jappe (12) en Abe (7) in Zoutelande. Het gezin uit 's- Heer Arends- kerke ziet het onderkomen in middels als hun 'tweede huis'. Uitvalsbasis om door te geven Len Woiters - Wim Bouman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61