Stinktaks voor poepende baby 4 dagen Brabant 4 3 dgn Drenthe diner 3 dagen kust diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg Een aantal kleine gemeenten in Zuid-Frankrijk heeft besloten om 92 euro per jaar extra belasting te heffen op poepluiers. Die 'stink taks' moet worden betaald door de kinderopvang aan huis: professio nele opvangmoeders en -vaders die in hun eigen huis de baby's van anderen verzorgen. „Andere ondernemers die thuis werken, betalen ook extra belas ting voor afVal dat ze thuis als on dernemer produceren", aldus Christain Portet namens de ge meenten niet ver van Toulouse. „We willen gelijke gevallen gelijk behandelen." Welnee, zegt de kinderopvang. Ouders betalen al voor hun baby- poep. „Als je in de winkel luiers koopt, zit daar een speciale belas ting op. Ouders betalen ook al belasting voor huis houdelijk afVal van hun kinderen en baby's", foe tert opvangmoeder Eliette Pujol-Théron. „Heffen we die belas ting straks ook voor ou deren met een luier?" Wat ook tot onrust leidt: iedereen be taalt 92 euro extra, ongeacht het aantal baby's, het aantal luiers of de inhoud. Een paar gram meer of minder poep maakt geen verschil. De branche heeft een actiegroep opgericht, is een online-petitie ge start en is naar de regering gestapt. Het Ministerie van Familiezaken zou hebben geschreven dat de belasting op luiers illegaal is als de ouders al belasting betalen. „Die brief heb ik nooit gezien", zegt Portet. Gaat hij ook toe zien op naleving van de nieuwe belas tingregels? Een poe- pluierpolitie schijnt nog niet rond te rijden in Zuid-Frankrijk. Kloosterhotel 1 dinsdag 8 augustus 2017 •4 A De voetbalsters arri veerden per boot in het Utrechtse Park Lepelen burg na een eretocht over de Stadsbuitengracht. Dui zenden mensen stonden langs de kant om de Oranje Leeuwinnen toe te juichen. Sommige fans lijken ook in de toekomst grote presta ties te verwachten van het vrouwenelftal. Een opa en zoon lopen samen weg bij het podium. Het was leuk, concluderen ze. „Over een paar jaar weer." fotos peter BAKKER/ANP EN PIM RAS 3* Brinkhotel, Zuidlaren (8,2) 2 nachten incl. ontbijtbuffet lx diner (dagschotel) pq Gratis wifi parkeren 3'» 4* Fletcher Hotel Carlton, Naaldwijk 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx een 2-gangen diner Jift Gratis parkeren wifi Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Landelijke politici in Frankrijk zijn wakker geschud, de rechter gaat zich erover uitspreken, Franse gezinnen zijn in rep en roer, er is een actiegroep opge richt en de Franse media heb ben zich er ook al op gestort: de poepluierbelasting. Frank Renout Parijs Voor maar: 4* Fletcher Kloosterhotel Willibrordhaeghe (8,2) 3 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet Gratis gebruik van wifi en parkeren Aankomsten t/m oktober. Betaal pas aankomst! Volledig vernieuwt Kloosterhotel middenin de natuur! Tip: De Deurnse kastelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4