'M A M 4 ZO DOEN WIJ DAT De familie Buis uit Utrecht rust deze zomer uit op minicamping Werendijke - met kloostertuin - in Zoutelande. Af en toe maken ze een uitstapje naar huis. Daar draaien ze een wasje en gaan ze op familiebezoek. Liever rust en ruimte dan massatoerisme Christel: „We zijn gek op Zoutelande en komen er al een jaar of zeven. Veel zonuren, een mooi strand en het is hier gezellig. De camping is ruim en rustig. Daar houden we van." Jan: „We vinden het fijn dat dit niet zo'n massale camping is. Dat hebben we weieens geprobeerd, hoor; een camping met animatieteams en der gelijke. Maar met tweeduizend an dere campinggasten kwamen we niet echt tot rust en konden we ook niet echt genieten van onze vakantie." Christel: „De kinderen kunnen zich hier goed vermaken. Zij hebben geen animatieteam of avondprogramma nodig. We doen veel spelletjes. In de meivakantie hebben we in Frankrijk een huis gehuurd. Daar sliepen we niet in één ruimte, zoals hier in de caravan. Vooral Christian vond dat maar niets. Hij heeft graag iedereen dicht bij zich op vakantie." Jan: „Christian trekt meestal zijn ei gen plan. Hij zit nu lekker te spelen in de caravan. Die vrijheid krijgt hij van ons. Hij mist zijn beste vriendje enorm, maar kan zich ook goed ver maken met zijn zus of alleen. Even naar huis gaan tussendoor is voor hem ook fijn, want dan kan hij thuis weer even gamen. Dat kan niet op de camping." Emma: „Ik vind het leuk wanneer er leeftijdsgenootjes zijn, maar het is geen must. Volgende week gaan we een weekje naar huis. Als we daarna teruggaan naar Werendijke komt er een vriendin mee en die blijft een paar dagen logeren. Daar heb ik heel veel zin in." Christel: „En ik vind het ook wel lek ker om een paar dagen naar huis te gaan. Dan kan ik even wassen en op bezoek bij familie. Ook gaan we een dagje naar de dierentuin of een mu seum." Bespreek keuzes met je kinderen Christel: „Onze vakantieplannen zijn gewijzigd. We zouden twee we ken naar Werendijke gaan én nog twee naar Frankrijk. Maar we blijven hier vijf weken." Jan: „Als de kinderen echt graag hadden gewild, waren we waar schijnlijk toch naar Frankrijk gegaan. Ze keken ernaar uit en afspraak is af spraak." Christel: „De kinderen hebben een stem in ons gezin. We bespreken zulke keuzes zeker met elkaar." Emma: „In Frankrijk is een mooi zwembad bij de camping, daarom vind ik het wel jammer dat we er niet naartoe gaan. Maar hier hebben we natuurlijk de zee. En nu kan er een vriendin langskomen. We hebben er over gepraat en nu vind ik het prima dat we hier blijven." Jan: „Als we iets vragen van de kin deren, leggen we zo goed mogelijk uit waarom iets moet. Je kan een kind corrigeren door alleen te zeggen dat We komen hier om even uit te rusten en te landen na een drukjaar DE FAMILIE iets niet mag, maar als je uitlegt waarom, dan zal een kind het beter begrijpen en sneller accepteren. We proberen de juiste toon te gebruiken en niet onze stem te verheffen. Al lukt dat natuurlijk niet altijd." Christel: „Op de camping wil ik nie mand tot last zijn, dus praten we hier niet zo hard. Ik hoop altijd dat andere mensen daar net zo over denken op de camping. We willen onze kinde ren ook leren dat je anderen net zo behandelt als dat je zelf behandeld wilt worden." Vakantie is voor ons uitrusten en bijtanken Jan: „We komen hier echt om uit te rusten. Om even te landen na een druk jaar. De eerste week slapen we veel en doen we rustig aan. Daarna gaan we pas dingen ondernemen." Christel: „In principe wordt niet ge werkt in de vakantie. Maar ik neem wel mijn laptop en wat vakliteratuur mee. Als ik zin heb om alvast iets te doen voor school, dan kan dat." Jan: „Ik heb in totaal zes weken va kantie. De eerste en laatste week van de vakantie lees ik mijn mail wel, maar de rest van de vakantie niet. Je moet je werk ook even los kunnen la ten. Wel denk ik veel na over mijn vak en lees er veel over." Laat sociale media en ga lekker naar buiten Emma: „Ik heb een iPhone, maar ik Soms ben ik die mobiels zat. Dan zeg ik: hup, naar buiten dinsdag 8 augustus 2017 PZ Hoe houd je het leuk op je vakantieadres? Zo dus! 'Op vakantie mogen er wat minder regels zijn' Annemarie van de Vreugde 44 —Jan Buis m A Jan Buis (47), direc teur primair onderwijs A Christel Buis (44), docent muziek en ckv A Emma Buis (13), gaat naar havo 2 A Christian Buis (10), gaat naar groep 6 44 —Christel Buis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48