Honderden reacties op foute flitspalen Sietz Leef lang krijgt na maanden wachten zijn fiets 8 Strijd tegen onterechte boetes PQJM Twee weken geleden opende Hein Lambermont uit Oostkapelle het emailadresfoutieve@flitsboetes.nl. Met de natuurkundige Joop van Berkum is hij een actie begonnen tegen de onterechte boetes en de bureaucratie waar burgers tegenaan lopen als ze hun gelijk proberen te halen. Volgens Lambermont heb ben inmiddels honderden mensen gereageerd. Lambermont werd vorig jaar juni bekeurd omdat hij door rood licht zou zijn gereden op de Schroeweg in Middelburg. Hij vroeg de foto van de overtreding op bij justitie. Op de foto was duidelijk te zien dat niet hij, maar de auto die hem rechts passeerde het rode licht had genegeerd. De Oostkapellenaar moest uiteindelijk naar de rechter stappen om de boete van tafel te krijgen. De hele procedure heeft hem bijna een jaar gekost. Zijn medestrijder Joop van Ber kum had een soortgelijke ervaring. Hij kreeg een bekeuring voor een snelheidsovertreding in Zuid-Hol land die hij naar eigen zeggen nooit begaan had. Zijn zaak loopt nog in hoger beroep. Sinds de actie van Lambermont en Van Berkum de landelijke en re gionale media haalde, stromen de reacties binnen op het emailadresfoutieve@flitsboetes.nl, aldus de Oostkapellenaar. „Het zijn er honderden en de mailtjes komen Het zijn honderden mailtjes en ze komen uit het hele land uit het hele land." Er zitten bizarre voorbeelden bij, vertelt Lamber mont. „Zoals iemand die 70 kilo meter per uur zou hebben gereden in zijn invalidenautootje. Dat wa gentje is begrensd op 45 kilometer per uur. Een ander voorbeeld is een kenteken waarbij de flitscamera een 6 als een 8 heeft gelezen. Alle maal zaken waarbij je in één opslag ziet dat het niet klopt." Wat in veel reacties genoemd wordt is de muur waar burgers te genaan lopen als ze bezwaar ma ken. Lambermont: „Veel mensen denken dan laat maar zitten, ik be taal die boete wel." Het WD-Tweede Kamerlid Bar bara Visser heeft naar aanleiding van Lambermonts actie vragen ge steld aan de minister Stef Blok van Veiligheid en Justitie over de wer king van de flitspalen en de manier waarop bezwaren worden afgehan deld. Visser vindt dat automobilisten niet 'dubbel gedupeerd' moeten worden door allerlei juridische pro cedures 'indien er sprake is van on terechte boetes door foutief afge stelde flitscamera's.' Zelf houdt Sietz Leeflang (84) uit Breskens er rekening mee dat dit de laatste zomer van zijn leven is. Hij heeft leukemie en heeft nog maar één wens: een lage-instapfiets met trapondersteuning. Zo kan hij in zijn laatste maanden nog bij wat mensen langs. De fiets wordt door de gemeente Sluis vergoed, maar Leeflang wacht Hier ben ik ontzettend blij mee. Het is heel fijn dat dit gebeurt tevergeefs al maanden op levering door Welzorg. Naar aanleiding van een artikel in deze krant heeft Welzorg Leeflang gisteren gebeld en hem een aanbod gedaan. „We kunnen uitgebreid stilstaan bij wat er is gebeurd. Maar het is niet uit te leggen. Het had niet mogen gebeuren", reageert Wel- zorg-woordvoerder Michael van Nieuwkasteele. „Kort gezegd is het idee dat we pas aan klanten leveren als iets compleet is. Bij deze fiets ontbreekt een jasbeschermer. Maar dat is geen reden om de fiets hele maal niet te leveren. Dat gaan we - in overleg met de heer Leeflang - dinsdag alsnog doen." Reorganisatie Welzorg heeft nog altijd te maken met de gevolgen van een grote reor ganisatie. Van Nieuwkasteele: „Ge meenten hebben in de afgelopen vijfjaar hun budget voor hulpmid delen met 50 procent gekort. We waren genoodzaakt te reorganise ren en zijn van zeven regiokantoren naar één teruggegaan. Het is niet om het goed te praten, maar het is wel de achtergrond van wat er speelt." Leeflang was het maanden wach ten inmiddels zo beu dat hij afgelo pen weekend op eigen kosten een fiets met lage instap op Marktplaats heeft gekocht. Welzorg neemt die fiets over, betaalt Leeflang het be drag dat hij ervoor heeft moeten betalen en levert hem de bestelde fiets inclusief garantie en onder houd. IN DE REGIO Nostalgische dag Natuur- spreekuur MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 8 augustus 2017 WA Honderden mensen hebben zich bij Oostkapellenaar Hein Lam- bermont gemeld als slachtoffer van foute flitscamera's. 'Een 6 wordt voor een 8 gezien.' Theo Giele Oostkapelle 4MB j ii - Hein Lambermont Sietz Leeflang (84) krijgt na maanden wachten vandaag toch zijn fiets met lage instap en trapondersteuning. Welzorg, le verancier van zorghulpmiddelen, heeft de Bressiaander uitge breid excuus aangeboden. Wat is gebeurd, had niet mogen ge beuren, stelt Welzorg in een re actie. Jeffrey Kutterink Breskens - Sietz Leeflang A Sietz Leeflang kijkt uit naar zijn nieuwe fiets, foto peter nicolai WESTKAPELLE Het Polderhuis staat morgen in het teken van Nostal gisch Westkapelle. Op de Markt is er van 11.00 tot 20.30 uur een markt met brocante en 'ouwe sannie' en voor kin deren is er een kleedjesmarkt, ringsteken en een carrousel. Rondom het Polderhuis is er klederdrachtver koop en een kleder drachtenshow, 's Middags is er in de Zuidstraat een show met oldtimer auto's, tractoren, motoren en brom mers. Verder rijdt er een huifkar met Zeeuwse trekpaar den en is de vuurto ren geopend. De dag wordt afgeslo ten met een sjezen- wedstrijd door de straten van Westka pelle. Geïnteres seerden die graag op de 'ouwe sannie- markt' willen staan kunnen zich opge ven via evene- ment@polderhuis- westkapelle.nl. Ook voor de kofferbak verkoop op zater dag 26 augustus van 10.00 tot 17.00 uur worden nog deelnemers ge zocht, belangstel lenden kunnen zich via het bovenge noemde e-mail- adres opgeven. OOSTKAPELLE Terra Maris houdt morgen in samen werking met de werkgroep Geolo gie van het Zeeuws Genootschap een natuurspreekuur in Oostkapelle. Twee uur lang kun nen bezoekers vra gen afvuren over natuurvondsten en waarnemingen, met speciale aandacht voor strandfossie- len. Het spreekuur is tussen 13.30 en 15.30 uur in educa tieruimte Scharrel- LAB van Terra Maris. Deelname is gratis. BURGH-HAAMSTEDE Weerman Jos Broeke geeft vandaag een workshop in Burgh-Haamstede. De workshop is speci aal voor kinderen. Samen met Jos voeren de kinderen proef jes uit. Ook stellen ze een weerbericht op. De activiteit in Museum De Burghse Schoole is vanaf 14.00 uur. Deelname bedraagt een euro, inclusief iets te drinken en lekkers. Aanmelden kan via info@burghseschoole.nl. FOTO LEX DE MEESTER DOMBURG Strandpaviljoen De Oase, 10.30-11.30 uur - Beachfitness; Strandpaviljoen Strand90, vanaf 16.00 uur - The Summer Chill Editi ons met cocktails en lekkere muziek; Stationsstraat, 19.00-20.30 uur- Buddy's Disco Show KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur - Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt MIDDELBURG Markt en Plein 1940,10.00-24.00 uur - Kermis; Het Gasthuis, Noord- poortplein 2,14.00- 16.00 uur - Con tactmiddag stoma- dragers; Cinema Middelburg, 20.00 uur - Vertoning The Sense of an Ending OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 16.30-19.30 uur - Middeleeuws festijn Spelen en Spijzen bij Terra Maris; Dorpskerk, 19.00- 20.00 uur - Open stelling kerk en mo gelijkheid om kerk toren te beklimmen RITTHEM Fort Rammekens, 19.30 uur - Rondlei ding in het Fort VEERE Markt, 10.00-17.00 uur - Historische markt met als thema Touwslager; Clubgebouw Het Akkoord, 10.00- 17.00 uur - Rom mel- en curiosa- markt; Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur- Handwerkcafé VLISSINGEN Oude Markt, 10.30 en 14.00 uur - Stadswandeling o.l.v. een gids VROUWENPOLDER Fort den Haakweg 2,13.00-17.00 uur - PKN Pelgrimskerk open voor bezichti ging ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 10.00- 21.00 uur-Sei- zoensmarkt; Linda's Kadowinkeltje, 10.00-16.30 uur- Demonstratie schelpen schilderen. WEERWORKSHOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36