The Godfather 4 Dorsen op volle toeren Isabel Provoost gescout voor optreden in Concertgebouw I 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column Paul Verhoeven kijkt me vor send aan. Voor hem op tafel ligt het filmscript dat ik af gelopen weekend in een vlaag van inspiratie heb neergepend. Van di recteur Leo Hannewijk van Film by the Sea heb ik het e-mailadres gekregen van Neerlands beroemd ste filmregisseur, die in 2011 deel uitmaakte van de jury van het Vlissingse festival. Binnen een paar uur heeft hij gereageerd op het bericht dat ik hem heb ge stuurd en nu zit ik voor hem, in zijn werkkamer, om mijn idee voor een spectaculaire speelfilm te pitchen. Het is een thriller over een ruzie tussen twee vrome families in een Zeeuws dorp, leg ik hem uit. De hoofdpersonen zijn dominee Bre- deweg en zijn consigliere, advo caat Den Boef. Het verhaal bevat alle ingrediënten die de films van Verhoeven zo meeslepend maken: seks, geweld, verraad, spionage. Dat moet de regisseur van kaskra- 7 kers als Basic Instinct en Elle toch aanspreken. Maffiapraktijken in de Gereformeerde Gemeente in Kruiningen. Verhoeven heeft ook de biogra fie Jezus van Nazareth, een realis tisch portret, op zijn naam staan. Dus als iemand uit de voeten kan met de religieuze component in het verhaal, is hij het. „Ik heb twee werktitels", betoog ik enthousiast. „Als het een grote internationale productie wordt, noemen we hem The Godfather 4. Maar een Nederlandse poldercrimi kan natuurlijk ook. Dan lijkt De Dominee 2 mij een goeie titel." Verhoeven lijkt niet overtuigd. Uit zijn hoofd dreunt hij Mattheus 7 vers 13 op: „Want de brede weg, die velen volgen, en de ruime poort, waar velen door naar bin nen gaan, leiden naar de onder gang. En dan noem jij die dominee Bredeweg? En een advocaat die Den Boef heet? Een beetje over the top, vind je niet? Een diaken die wordt beschuldigd van overspel met zijn nichtje, de politie die op zondagochtend rond de kerk sur veilleert, en detectives die volgap- paratuur plaatsen onder de auto van de dominee?" De regisseur van Robocop schudt zijn hoofd en geeft me het script terug. „Sorry, dat zou een te ongeloofwaardige film worden." Een advocaat die Den Boef heet? Een beetje over the top, vind je niet? DESTELLING Vandaag: Ik durf nu ook geen kippenvlees meer te eten Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TOOS EN HENK KAMPEREN EU bE EOER NIET KIJKEN HENK» MAAR NAAST ONS ZIT, EEN SEZIN MET PROBLEEMKINDEREN Nog geen oorzaak voor stremming Zandkreeksluis Mellanie krijgt heldengetuigschrift Hulst sloopt Gravenhofgebouw WESTKAPELLE Twee gewonden bij brand en explosie De combines draaiden gisteren op volle toeren. Na een regenachtige periode was het eindelijk droog ge noeg om de rest van de tarweoogst weg te happen. Voor vandaag is er weer nattigheid voorspeld, dus ruk ten alle boeren en loondorsers uit. Loonbedrijf Wisse in Meliskerke was met vier graandorsers in vol bedrijf. Plus nog een gehuurde ma chine van een collegabedrijf dat al klaar was met de oogst. Directeur Wim Wisse spreekt van 'een span nende periode': „We konden dit jaar al heel vroeg beginnen met dorsen. Dan denk je: dit seizoen komt het wel goed. Door het regen weer zitten we nu toch weer in au gustus. Het is nog niet te laat. Maar de tarwe raakt rijp en kan straks gaan uitwaaien." De machines begonnen gisteren al ruim voor de middag te rijden. Meestal wordt in deze tijd tot 12.00 uur gewacht, zodat wind en zon de dauw kunnen drogen. Directeur Wisse verwachtte gisteren niet dat alle tarwe in één klap geoogst kon worden: „We hebben eigenlijk nog één dag nodig." Met de vier combi nes kan per dag 50 hectare graan worden afgereden. Overigens moeten de boeren voor het derde achtereenvolgende jaar geld toeleggen op hun tarwe. De prijs ligt rond 15 cent per kilo. Om uit de kosten te komen moet er 18 tot 20 cent worden betaald. Vol gens adjunct-directeur Ko Francke van de agrarische coöperatie CZAV wordt er wereldwijd eigenlijk te veel tarwe geproduceerd. Alleen als er misoogsten zijn in belangrijke productielanden als Rusland, Oe kraïne en de Verenigde Staten wil de prijs nog wel aantrekken. In Zee land werd vorig jaar 29.000 hectare wintertarwe en 1000 hectare zo- Door het regenweer zitten we nu toch weer in augustus mertarwe gezaaid. Winter- en zo- mergerst besloegen in totaal 3400 hectare. Dit jaar is er circa 12 procent minder tarwe en 10 procent minder gerst geteeld. Francke: „Hier in het zuidwesten hebben we tarwe van hoge kwali teit, geschikt voor de bak- en maal- industrie. Slechts 7 procent wordt als voertarwe voor het vee geteeld. Die goede kwaliteit heeft met de baktarwes en de teelt te maken, maar ook met de natuur. We heb ben hier meer zonuren dan in de rest van het land. Dat is goed voor de tarwe." Dat ze vorige week geen opname met het Metropole Orkest heeft ge wonnen via een internetwedstrijd, is de 18-jarige Isabel Provoost uit Middelburg alweer bijna vergeten. De zangeres heeft haar zinnen on dertussen namelijk kunnen zetten op een ander bijzonder optreden. Eind volgende maand staat ze sa men met het Praags Philharmo- nisch Orkest in het Amsterdams Concertgebouw. De dirigent van het orkest, Frie- demann Riehle, was Isabel tegen gekomen op YouTube en had haar benaderd via de mail. Of ze inte resse had om met het muziekgezel schap te zingen in Amsterdam? Dat had ze wel. Maar ze moest zich eerst nog even live bewijzen. Afgelopen weekend ontmoette Isabel de dirigent in Berlijn. Ze heeft daar voor hem gezongen en dat deed ze goed genoeg om de afspraak definitief te maken. Tij dens Rock the Opera op woensdag 27 september is Isabel één van de vier zangeressen. Grote rockhits worden die avond in een harmo nisch jasje gestoken. Kaarten zijn verkrijgbaar via concertgebouw.nl. A. V A+ KVnW dinsdag 8 augustus 2017 Gisteren: Ik ben trots op Oranje 406 reacties MIDDELBURG Rijkswaterstaat weet nog niet waardoor zondag middag zo'n 30 schepen urenlang vastzaten bij de Zandkreeksluis bij Kats. Ook konden schepen niet heen-en-weer tussen het Veerse Meer en de Oosterschelde. „Het heeft iets te maken met het besturingssysteem", zegt woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswater staat. „Maar wat er pre cies is gebeurd, is nog niet duidelijk." GOES Mellanie Hoogerland (17) uit Goes kreeg gisteren het getuigschrift van het Carnegie Heldenfonds van burgemeester René Verhulst, omdat ze eind vorig jaar het leven van haar vader Remy redde. Toen hij met een hartstil stand in elkaar zakte, belde zij direct 112. Ze be gon met reanimeren tot de hulpverleners ter plaatse kwamen om het over te nemen. Door haar kordate optreden heeft haar vader het gered. HULST De sloop van het 's-Gra- venhofgebouw in het cen trum van Hulst begint maandag 28 augustus. Dat zal een paar weken duren. Vanwege de wer ken is het gedeelte van de Frans van Waesberghe- straat tussen de Vestdijk en Steenstraat afgesloten tot en met 8 september. Van 4 tot 8 september gaat ook het tracé Steen- straat-Overdamstraat op slot. Na de sloop begint de bouw van het apparte mentencomplex. Twee mensen zijn gis teravond in de tuin van een woning aan de Kou dorpstraat in Westka- pelle gewond geraakt bij een brand met explosie. Een persoon raakte zwaargewond, het an dere slachtoffer zou lichtere verwondingen hebben opgelopen. De oorzaak is onduidelijk. Jan van Damme Koudekerke - Wim Wisse, directeur loonbedrijf Elodie Kint Middelburg Een combine van loonbedrijf Wisse aan de Strandweg bij kerke, foto dirk-jan gjeltema Koude-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2