- Alberto Contador (34) vindt het welletjes na de Vuelta Na Pröpper lijkt ook spits Luuk de Jong te gaan vertrekken bij Eindhovenaren 25 PSV maakt zich op voor weer een roerige week op de transfermarkt. Na Davy Pröpper lijkt ook Luuk de Jong te gaan vertrekken en zelf zet PSV in op het halen van versterking, mogelijk een extra aanvaller met creativiteit. 'Dit is een mooie uitdaging' Op internet en sociale media was hij gistermorgen al zo'n beetje verkocht aan de club van Frank de Boer. Maar dat bleek op zijn minst voorbarig. Luuk de Jong trainde gewoon op de Herdgang bij de A-selectie van PSV, die een begin maakte met de aanloop naar de competitiestart van komend weekeinde tegen AZ. Maar dat er beweging is rond de spits is duidelijk en wordt ook niet ontkend. Crystal Palace, waar De Boer nu manager is, is één van een aantal clubs met interesse in De Jong. De Boer was bij Ajax al van hem ge charmeerd en onderzocht in de win terstop van 2014 al eens of De Jong kon worden gehuurd. Destijds stond de spits op een zijspoor bij Borussia Mönchengladbach. Nu zoekt De Boer in zijn selectie bij Crystal Palace een aanspeelpunt voorin. De selectie van de Premier Leagueclub telt veel mid denvelders en aanvallers met snelheid en diepgang. Concreet De Jong en zijn management zijn mo menteel 'hun opties aan het afwegen', zoals het zo mooi heet. Ook clubs in Frankrijk, Spanje en Duitsland (Han nover 96) hebben hem op het lijstje staan. De directie van PSV wacht af welke club (of clubs) concreet worden. De Jong is slim genoeg om zelf wel aan te voelen hoe laat het is. Hij is geen aanvoerder meer en niet langer ze ker van een basisplaats. Afgelopen jl zondag toonde trainer Phillip Cocu zich content met het spel van Sam Lammers, die een kans kreeg als spits in het oefenduel met FC Augs burg. Tegen AZ wordt Jürgen Locadia in de punt van de aanval verwacht. PSV maakt zich zo op voor weer een roerige week op de transfermarkt, vol gend op de uitschakeling in de voor ronde van de Europa League tegen NK Osijek. Toon Gerbrands kwam giste ren op de Herdgang uitleg geven over de sportieve en financiële impact van dat debacle. De algemeen directeur sprak onder meer voor het eigen PSV TV openlijk over de verkoop van Davy Pröpper aan het Engelse Brighton. Gerbrands snapt dat mensen die plot selinge deal één op één koppelen aan het ontstane gat in de begroting van zo'n 5 miljoen euro. „Maar op zich heeft dat er niks mee te maken", aldus Gerbrands. „Pröpper zou namelijk ook zijn gegaan als we 0-3 hadden gewonnen, dat komt door het bedrag dat Brighton betaalt. Zij zijn bereid nü de hoofdprijs op tafel te leggen (zo'n 15 miljoen euro inclusief bonussen, red.), dus handelen wij daarnaar. Het is ook zo dat dit de tweede keer is dat Pröpper een stap kan maken, die hij ambieert. In de winterstop zeiden we bij PSV nog 'nee' tegen Zenit, nu is het 'ja' tegen Brighton." Bezetting Wat bovendien meespeelt, is dat PSV zonder Europees voetbal amper aan 40 officiële wedstrijden zal komen dit seizoen. En daarvoor moet de club dan ook nog maximaal presteren in de beker. In zo'n schema is niet op ralle posities een dubbele of zelfs driedubbele bezetting meer nodig. '7 *3» fm Intern heeft trainer Phillip Cocu aan gegeven dat Gaston Pereiro na het ver trek van Pröpper nadrukkelijker óók als optie voor het middenveld kan gaan meetellen. In dat scenario zou er ruimte ont staan om nog een aanvallende verster king binnen te halen. Voor de flanken. Tegen Osijek bleek opnieuw dat PSV nog steeds moeizaam scoort en dun zit in de creatieve spelers. Technisch manager Marcel Brands houdt beide opties (middenvelder/aanvaller ha len) open. Hier en daar wordt de naam van Sam Larsson van SC Heerenveen ge noemd, maar PSV zal niet voor de Zweed gaan. Larsson weigerde eerder deze voorbereiding voor Heerenveen uit te komen, omdat hij weg wilde. Hij stond er bij veel eredivisieclubs toch al niet positief op vanwege zijn houding. Larsson hoopt nu op een snel vertrek naar Celta de Vigo. Ondertussen blijft PSV ook nog ja gen op een nieuwe linksback en mo gelijk op een extra keeper. „Kenneth Paal heeft ons zondag in de oefenwed strijd tegen Augsburg prima uit de brand geholpen als linksback, maar een echte specialist erbij voor die plek heeft prioriteit", zegt Cocu. Op de top van de col de Pailhères, een prachtige reus uit de Pyre neeën, net boven de 2000 meter, stopt Alberto Contador na een ste vige klim. Het is tijd wat te eten en te drinken. Het is eind mei 2010, het is koud boven. De sneeuw siert de flanken nog. Dit is zijn terrein. Drie jaar eerder kwam hij over de col op weg naar zijn eerste eindzege in de Tour de France, die hij in de schoot kreeg geworpen toen de Ra- bobank-ploeg geletruidrager Ras mussen uit koers haalde. Maar Con tador laat niets aan het toeval over. Een maand voor de Tour verkent hij met zijn teamgenoten van Astana alle bergetappes, van begin tot eind. Hij is de favoriet, na in 2009 met overmacht zijn tweede Franse ronde te hebben gewonnen, inclu sief een heftige interne strijd met ploegmakker Lance Armstrong. In 2010 is de Amerikaan vertrokken en voelt Contador zich weer vrij. En hij wint weer, zijn derde Tour. Maar die dag in mei 2010 weet de innemende en goedlachse Alberto Contador nog niet dat het na die zo mer nooit meer zal worden als het tot dan is geweest. Dat hij nooit meer dezelfde zal zijn. Dat hij nog wel een etappekoers zal winnen, tweemaal de Vuelta en eenmaal de Giro, maar dat hij nooit meer op het podium van de Tour zal staan. Na de lange trainingsdag neemt Contador de tijd voor een gesprek. Het gaat weinig over wielrennen. Het gaat onder anderen over zijn broer Raül, door een hersenverlam- ming aan een rolstoel gekluisterd. „De wereld is niet in balans", zegt hij. „Ik zit aan de top, in mijn sport, en hij moet 24 uur per dag verzorgd worden. Dat zet je tot nadenken." Biefstuk Drie dagen nadat de Tourkaravaan die Palhères is overgetrokken, krij gen de renners een rustdag in Pau. Contador eet daar een flinke bief stuk die door een vriend uit Spanje is meegenomen, zal hij later verkla ren. Het is zijn excuus voor het ver boden middel clenbuterol, waarvan er 0,0000005 gram per milliliter in zijn bloed is gevonden. Uiteindelijk raakt de 'pistolero' zowel zijn Tour zege als die in de Giro een jaar later kwijt. Als hij in september 2012 mag te rugkeren en direct de Vuelta wint, lijkt het erop dat hij weer de oude is. Maar pech achtervolgt hem daarna in de poging de afgenomen Tourzege alsnog binnen te halen. Valpartijen, twee abandons, een vierde, vijfde en, vorige maand, ne gende plaats in Parijs, dat is het. Het is genoeg geweest, vindt hij nu. „De Vuelta zal mijn laatste koers zijn", zei hij gisteren in een video op Instagram. „Ik vertel het met blijdschap, niet met verdriet", voegde hij er aan toe. dinsdag 8 augustus 2017 GO Roerige week op komst voor PSV Maarten Wijffels en Bart Hoffman PRÖPPER Eindhoven Davy Pröpper ver laat PSV definitief voor Brighton Hove Albion. De 25-jarige midden velder zette giste ren zijn handteke ning onder een vierjarig contract bij de nieuwkomer in de Premier League. PSV gaf hem eerder al toe stemming om te onderhandelen. Brighton meldt dat Pröpper de duur ste aankoop uit de geschiedenis is. Naar verluidt ont vangt PSV zo'n 13 miljoen euro. „Dit is een mooie uitda ging in de Premier League", zegt Pröpper. „Ik „denk dat ik daar klaar voor ben." - - Luuk de Jong (r) in duel met NK Osijek, wat waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor PSV lijkt te gaan worden. De spits had zich een beter af scheid kunnen wensen bij de Eindhovenaren. fotoproshots -4 Alberto Con tador (34): nog één Vuelta en dan is het klaar. FOTO EDWIN WINKELS De Vuelta, die op 19 augustus start in Nimes, is de allerlaatste koers van Alberto Contador (34). Na een veelbewogen car rière van 15 jaar stopt de twee voudige Tourwinnaar er mee. Edwin Winkels Barcelona

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25