Sagan wint, maar fotofinish moet uitsluitsel geven 24 Duel om Supercup met Real Madrid in teken van eerherstel Wereldrecord Kromowidjojo Errani betrapt op doping Polling en Grol terug optatami Ze waren hem helemaal zat, bij Real Madrid. Zijn conflictmodel had spelers en bestuur uitgeput. Zo kon je geen grote prijzen winnen, concludeerden ze. Dus kon José Mourinho in 2013 vertrekken, na drie net zo hectische als teleurstel lende seizoenen. The Special One kreeg die Engelse bijnaam in Spanje niet, na slechts drie prijzen gewon nen te hebben: een Liga, een Copa en een Spaanse Supercup. Meer pijn deed het dat Barcelona in die periode meestal oppermachtig was. Mourinho Voor het eerst sinds dat vertrek staat Mourinho vanavond weer te genover zijn oude club. Dat zorgt voor de nodige opwinding in zowel Engeland als Spanje, maar de trai ner van Manchester United zelf wil daar niet aan bijdragen. Voor hem gaan gesloten boeken niet meer open, hoewel hij één keer bij Chel sea terugkeerde. „Ik zie Real niet als mijn vroegere club. Zo zie ik dat nooit. Toen ik bij Porto vertrok moest ik al snel met Chelsea tegen ze spelen. En met United tegen Chelsea maanden na mijn vertrek. Maar dat waren niet mijn 'vroegere clubs', ze waren gewoon een tegen stander." Het is zijn manier om zich van de spanning en druk te isoleren. Net zoals het schuilen in de rol van un derdog. Dat deed hij al voor de ge wonnen Europa Leaguefinale tegen Ajax en nu met nog meer recht. „Real Madrid is niet mijn ex-club, maar de beste ploeg ter wereld. Zij hebben de Champions League ge wonnen, wij zijn de mindere." Toch moet het Mourinho steken dat Real zich juist na zijn vertrek weer aan de Europese top heeft ge nesteld. En niet één of twee keer, maar zelfs drie. Van zijn opvolgers won Carlo Ancelotti eenmaal de Champions League en Zinedine Zi- dane tweemaal in twee jaar. Twee strenge, maar aimabele en vooral gematigde trainers. Zonder ruzie, ophef en grootspraak deden zij wat Mourinho in Madrid niet lukte. Verfrissing De aanwezigheid van United in Skopje is in elk geval een verfrissing na drie jaar waarin de Europese Su percup een tweestrijd tussen slechts Spaanse ploegen was. Se- villa verloor steeds, tweemaal van Real, één keer van Barga. De laatste niet-Spaanse finale was in 2013 tus sen Bayern München en Chelsea (2-2; 5-4 na strafschoppen). Voor Mourinho is het de opmaat naar een belangrijk seizoen: Man chester United keert weer terug in de Champions League en móet na vier seizoen weer eens meedoen om de landstitel in Engeland. Bles sures (Rojo, Shaw, Young) en schorsingen (Bailly en Jones) spe len hem parten vanavond, waar door hij misschien voor een vijf mans verdediging zal kiezen. Enkele weken geleden troffen de twee clubs elkaar trouwens al, in Santa Clara, Californië. Het was pas de eerste wedstrijd van Real in het voorseizoen, en de Koninklijke ver loor na een 1-1 gelijkspel in de straf- schoppenserie. Geen duel om con clusies aan te verbinden. Grote vraag aan de kant van de Spanjaarden is of Cristiano Ro- naldo zich zal omkleden. De speler zit wel bij de selectie, maar is pas sinds twee dagen aan de trainingen begonnen. Zidane lijkt liever met CR7 te willen wachten tot het dub bele duel om de Spaanse Supercup tegen Barcelona, komende week. Maar Ronaldo is in ieder geval te ruggekeerd op het nest waar hij al acht jaar verblijft. Na de aanklacht tegen hem wegens belastingfraude en zijn gevoel dat de club hem niet voldoende heeft gesteund, leek hij uit Spanje te willen vertrekken. Dat kan nog altijd, maar vanavond is hij speler van Real. Dat het in Venray zou eindigen in een massasprint was al ver voor de start in Breda duidelijk. Het par cours was biljartlakenvlak en het wemelde van de sprinters op de startlij st. Er mochten vier man (met daarin Elmar Reinders van Room pot) vooruit rijden, maar het pelo ton liet ze nooit echt uit het zicht verdwijnen. Maar hoe voorspelbaar de eerste 167 ook waren: de laatste kilometer was één grote chaos. Er was geen organisatie, geen ploeg die de sprinttrein op de rails kreeg. Daar van profiteerde de grootste durfal en beste piloot van het peloton: Pe ter Sagan. Hij wurmde zich naar vo ren en zette zijn sprint op het juiste moment in. Alleen Phil Bauhaus van Sunweb kon hem volgen. Bau haus kwam naast Sagan op de streep en mocht een luttele minuut hopen op de overwinning. De fi- nishfoto hielp hem uit de droom: Sagan bleek zijn voorwiel net iets eerder over de lijn te hebben ge duwd. Lotto-JumboNL-sprinter Dylan Groenewegen kwam er net niet aan te pas: hij werd vierde, vlak voor twee andere Nederlanders: Boy van Poppel (5de) en Wouter Wippert (7de). dinsdag 8 augustus 2017 Mourinho moet het bewijzen met Manll Een ongewoon podium - de Phi lip II Arena in Skopje - herbergt vanavond een Supercup-finale tussen twee Europese groothe den. Voor Real Madrid en Man chester United begint het sei zoen nu echt. Edwin Winkels Barcelona José Mourinho tussen zijn spelers tijdens de training voorafgaand aan de Supercup, fotoafp UEFA Supercup, vanavond 20.45 uur, op TV: Veronica, vanaf 20.00 uur Wie is er eerder? Phil Bauhaus (I) of Peter Sagan, het blijkt na be studering van de fotofinish de tweede te zijn. fotobelga VENRAY Peter Sagan heeft de eerste etappe gewonnen van de BinckBank Tour, de rittenkoers door Nederland en België die voorheen bekend stond als Eneco Tour. De wereldkampioen was gisteren in een spannende massasprint na een rit van Breda naar Venray net iets snel ler dan Phil Bauhaus. ZWEMMEN Ranomi Kromo widjojo heeft gisteren het wereldrecord 50 meter vrij slag op de korte baan ver beterd. Ze dook tijdens wedstrijden in Berlijn als eerste vrouw onder de 23 seconden (22,93). Kromowidjojo klopte Sarah Sjöström in een recht streeks duel (23,00). De Zweedse was sinds vorige week eigenaar van het we reldrecord (23,10), dat daarvoor vier jaar in han den was van Kromowidjojo. De Australische Cate Campbell eindigde als derde in Berlijn (23,62), vlak voor Femke Heems kerk (23,93). TENNIS De Italiaanse ten nisster Sara Errani (foto) is betrapt op doping. De In ternationale Tennisfedera- tie (ITF) meldde gisteren dat ze daarom voor twee maanden is geschorst. De 29-jarige voormalig fina- liste van Roland Garros heeft begin 2017 positief getest op het middel letro- zol, een geneesmiddel dat gebruikt wordt om borst kanker te behandelen. Ook in sportscholen duikt het op in combinatie met ana bole steroïden. Errani is de nummer 98 van de wereld. Ze stond vorige week nog op het toernooi van Was hington, maar is naar ver luidt teruggekeerd naar Ita lië. JUDO Kim Polling en Henk Grol keren tijdens het WK judo in Boedapest terug op de tatami. Bondscoach Maarten Arens heeft het tweetal opgenomen in de selectie voor de mondiale eindronde in de hoofdstad van Hongarije. Polling en Grol kwamen sinds de Olympische Spelen in Rio de Janeiro niet meer in actie. Juul Franssen ont breekt nog in de WK-selec- tie. De rechter oordeelde drie maanden geleden dat de judobond haar niet mag uitsluiten van internationale wedstrijden. De judobond liet gisteren weten dat het binnenkort samen met Franssen uitleg geeft over de situatie waarin zij zich nu bevindt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24