M goud en wordt maar vijfde 23 Nieuwe generatie Ook volgens Daphne Koster, voor malig international en boegbeeld van het vrouwenvoetbal, moet een wereldtitel of een olympische kam pioenschap na dit succes het vol gende doel zijn. Een realistisch doel die ook nog een paar jaar verder kan. Ik geloof wel in meer mooie dingen." Over twee jaar is het WK in Frankrijk, een jaar later de Olympi sche Spelen in Tokio. Nieuwe doe len aan de horizon die nu in de feeststemming gevoelsmatig mij lenver weg zijn. Maar manager vrouwenvoetbal Minke Booij, drif tig foto's nemend vanaf de boot richting de kades, benoemt het wel. „Dat is waar topsport om draait. Steeds nieuwe doelen hebben. Deze EK-titel is écht een moment. Het bewijs dat er veel mogelijk is." Booij, zelf als hockeyster olympisch kampioene, gaat het in haar rol niet meer meemaken. Ze stopt over een maand. Uniek om deze massa te zien. Dit vergeet ik nooit meer, maar smaakt ook naar meer gevolgen. „Het gevaar is dat er al leen maar meisjesteams komen. Maar laat jongens en meisjes so wieso voor hun twaalfde bij elkaar spelen. Perfect voor de ontwikke ling van talentvolle meiden. Dat hebben de huidige internationals ook zo meegemaakt." Miedema ook. En nu gaat ze hier uit haar dak op een boot. Voor het toernooi zei de spits van Arsenal nog dat een Europese titel niet rea listisch was. Nu, met een biertje in haar hand, moet ze gniffelen om die uitspraak. „Ik ben altijd eerlijk als iemand mij wat vraagt. Het zegt vooral dat we dit EK echt boven verwachting hebben gepresteerd. Dat er heel veel mogelijk is als je in een flow komt. Nu is iedereen na tuurlijk in hosanna-stemming. Maar ik geloof er echt in dat dit het begin is van meer. Dat is ook het ge voel in deze groep. We willen nog meer laten zien. Uniek om deze mensenmassa te zien. Speciaal voor ons. Dit vergeet ik nooit meer, maar smaakt ook naar meer." als de KNVB écht werk maakt van het vrouwenvoetbal. „Dit is het be gin van een nieuwe generatie", zegt ze. „Maar maak de vrouwentak bin nen de bond nu echt eens een vol waardige. Nu horen we officieel nog bij de amateurtak. Daar moet je mee stoppen. Maak een aparte tak met mensen die alleen verant woordelijk zijn voor het vrouwen voetbal." Het succes van Oranje zal weer een nieuwe groep meisjes stimule ren om te gaan voetballen. Aanwas van nieuw talent dus, maar tegelij kertijd waarschuwt Koster voor de zoenstijden. Daardoor stapte ze gis teravond laat de baan op als de favo riet voor het goud, maar wel met een handvol kapers op de kust. De concurrentie is moordend met de olympisch kampioene Kipyegon, de titelverdedigster Genzebe Di- baba, de androgyne Semenya, de Britse thuisloopster Laura Muir en de Amerikaanse Simpson. Alleen met Dibaba rekent ze afin deze on verwachte ontknoping. Hassan had dit jaar veel indruk gemaakt. Ze loopt dit jaar tactisch slimmer en haar loopstijl is tech nisch veel mooier en daarmee zui niger. De progressie ligt tegelijker tijd ook onder een vergrootglas. Haar gewaagde overstap afgelopen winter naar het zeer professionele Nike Oregon Project van hoofd coach Alberto Salazar deed veel stof opwaaien. Naar Salazar loopt een onderzoek van het Amerikaans an- tidopingbureau waarbij inmiddels ook de FBI is betrokken. Hij zou bij zijn atleten de grenzen van het do- pingreglement hebben overtreden of op zijn minst hebben opgezocht. Hassan, nog nooit met dopingge- bruik in verband gebracht, haalt haar schouders er over op. De eigengereide Hassan, geboren in Ethiopië en sinds 2013 in het be zit van een Nederlands paspoort, trekt haar eigen plan. Buiten de baan, maar ook op. Mag ze in de se ries niet winnen van de coach? Oeps, ze deed het toch. Heeft ze de orders om brutaal op kop te lopen? Oh, tijdens de race voelde toch de staart van de groep zo fijn. Daar heeft ze het overzicht. Gisteravond begint ze alweer in de achtergrond aan haar race, maar op 500 meter van de finish zet ze zich op kop. Op 300 meter van de finish slaat ze een aanval af van Kipyegon, maar in de laatste honderd meter verzuren haar benen en valt ze met een ver beten gezicht stil. Hassan moet nu mikken op de 5000 meter. Het goud was dan niet voor Hassan, toch had de eerste plaats een Nederlands tintje. Kipy egon wordt getraind door Bram Som. UITSLAGEN dinsdag 8 augustus 2017 A Utrecht op zijn mooist met de grachten. Rechts de oranje boot, waarin de speel sters naar Park Lepelenburg werden vervoerd, foto pim ras A Vice-aan- voerster Mandy van den Berg toont de trofee aan de menigte. Links feest beest Shanice van de San- den. Bondscoach Sarina Wieg man springt mee. FOTO'S PIM RAS -Vivianne Miedema ATLETIEK Londen (Eng) WK Atletiek, finales. Vrouwen Kogelslingeren: 1. Wlodarczyk (Pol) 77,90 meter, 2. Zheng 75,98,3. Kopron 74,76 Hinkstapspringen: 1. Rojas (Ven) 14,91 meter, 2. Ibargüen (Col) 14,89,3. Rypa- kova (Kaz) 14,77. 1500 meter: 1. Kipyegon (Ken) 4.02,59 2. Simpson (VSt) 4.02,76 3. Semenya (ZAf) 4.02,90 5. Hassan 4.03,34 Mannen 110 meter horden: 1. McLeod (Jam) 13,04, 2. Sjoebenkov (Rus) 13,14,3. Baji (Hon) 13,28. Programma. Vandaag. Vrouwen 200 m, ronde 1: Dafne Schippers Kogelstoten, kwalificatie: Melissa Boe- kelman TENNIS Rogers Cup, Montreal. Eerste ronde, mannen: Haase (Ned) - Ramos (Spa) 6-3 6-3. Eerste ronde, vrouwen: Gavrilova (Aus) - Arruabarrena (Spa) 6-3 6-3, Osaka (Jap) - Watson (Gbr) 6-1 4-1 Opg, Alexandrova (Rus) - Vickery (VSt) 6-1 7-6(3), Kasatkina (Rus) - Vinei (Ita) 7- 6 (3) 7-6 (1), Strycova (Tsj) - Mladenovic (Fra/13) 6-2 6-3. WIELRENNEN BinckBank Tour, eerste etappe 1. Sagan (Slw) 169 km in 3.50.09, 2. Bau- haus (Dui), 3. Cort Nielsen (Den), 4. Groenewegen, 5. Boy van Poppel, 6. Zabel (Dui). Algemeen klassement 1. Sagan 3.49.59,2. De Vreese (Bel) 0.01, 3. Bauhaus 0.04, 4. Reinders (Ned) 0.05, 5. Cort Nielsen 0.06, 6. McNally (GBr).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23