Sif an Hassan kwam voor Oranjespeelsters genieten van huldiging en 22 De Oranjevrouwen genoten gisteravond volop van de huldiging. Deze krant zat op de rondvaartboot met de Europese kampioenen op de Utrechtse grachten. Proefde puur geluk, maar ook ambitie voor meer. 'Geen speler staat boven de club' Kort Luc Castaignos naar Vitesse Luc Castaignos (foto) stapt per direct over naar Vitesse. De Arnhemse bekerwinnaar liet vandaag weten de spits (24) voor een seizoen te hebben gehuurd van Sporting Portugal. Eerder speelde Castaignos in de eredivisie voor Feyenoord en FC Twente. Hij kwam op de buitenlandse velden verder uit voor Internazionale en Eintracht Frankfurt. „De keuze voelt goed", zei Castaignos. „Ik heb goede gesprekken gehad met Vitesse en ik wil weer belangrijk zijn voor een team." Utrecht speelt op woensdag FC Utrecht ontvangt Zenit Sint-Petersburg al op woensdag 16 augustus voor de thuis wedstrijd in de laatste voorronde van de Eu ropa League. Het uitduel is voor donderdag 24 augustus vastgesteld. FC Utrecht trapt voor eigen publiek al om 18.00 uur af. De wedstrijd moet zijn afgelopen als de duels in de play-offs voor de Champions League van start gaan. Quote van de dag Sifan Hassan slaat zichzelf voor de kop. Legt haar handen dan voor haar mond, daarna in de zij. Ze weet zich geen raad met deze nederlaag en laat zich op de baan vallen. Ze kwam voor goud, maar is hier vijfde geworden in de finale van de 1500 meter. Wanneer ze omhoog is ge holpen, struikelt ze bijna over een van de televisiekabels. Daarna Coutinho is bijna van Bar$a Philippe Coutinho (foto) tekent deze week nog een contract bij FC Barcelona. Volgens The Sun gaat Liverpool akkoord met een bod van 100 miljoen euro van de Spaanse club. FC Barcelona zit goed bij kas na de record transfer van Neymar naar Paris Saint-Ger- main. De Franse topclub nam de Braziliaan voor 222 miljoen euro over. Flitsen Ontslag Eigenlijk gelooft Vivianne Mie- dema helemaal niet wat ze ziet als de schipper een bochtje maakt op de Utrechtse grachten richting Park Lepelenburg. Op de kades die opdoemen staan nóg meer mensen. Vier, vijf rijen dik soms. Ze schreeuwt, net boven de feestmu ziek uit: „Nee joh, dit verzin je niet. Gekkenhuis. Hoe kan dit?'" Door Europees kampioen te worden dus. De vloer van de rondvaartboot is glad van de champagne. Bonds coach Sarina Wiegman schrikt er zelf een beetje van dat ze zich, hup pelend, laat gaan. Feestnummers Sherida Spitse, Daniëlle van de Donk en Kelly Zeeman stampen en hossen. Binnen een paar minuten host iedereen. Assistent-trainer Foppe de Haan zwaait met zijn vuisten in de lucht. Ietwat uit de maat maar wat geeft het. Foppe vaart wel vaker, maar dan op de Friese meren. Dit is net even anders zo door die haag van supporters. Hij lacht en geniet. Net als bondscoach Wiegman die staart naar de mensen op de kant. „Over het toernooi had ik dromen", zegt ze. „Die zijn uitgekomen. Maar over een huldiging had ik nooit na gedacht. En dan dit. Fantastisch, man. Ik heb me tijdens het EK afge sloten. Wist natuurlijk wel dat het leefde, maar dit is gigantisch en ab surd." De gekte in Utrecht, ook Park Le pelenburg is afgeladen voor de hul diging op het podium, is het zoveel ste bewijs dat een groot deel van Nederland genoot van dit toernooi. Maar juist op rondvaartboot gaat de blik al op de toekomst. Want is dit enorme succes een incident of juist het begin van meer? Anders gezegd: kan Nederland structureel aanslui ten bij de wereldtop? „Kijk eens om je heen", zegt Van de Donk. „Dit móet toch het begin van meer zijn?" Wiegman lacht voorzichtig. Een glimlach die haar vertrouwen in de toekomst ver raadt. „Dit is zo'n talentvolle groep Nadal Doelman 'N 2 017 zoekt ze hevig teleurgesteld de pers op. Topfavoriet Hassan stamelt. „Ik weet het niet. Ik weet gewoon niet wat ik moet zeg gen." Veel meer komt er nu niet in haar op. Ondertussen vieren de Keniaanse Faith Kipyegon, de Amerikaanse Jennifer Simpson en de Zuid-Afri kaanse Caster Semenya hun podiumplaatsen in het Olympic Stadium in Lon den. Vlak voor de start is Hassan door de speaker nog als topfavoriet be stempeld. Niet vreemd, al heel het seizoen was ze dominant. In het voorseizoen legde Hassan op de 1.500 meter haar tegenstan ders haar wil op. Drie wedstrij den in de bui tenlucht liep ze op haar lieve lingsafstand. Het waren meteen de drie snelste sei- dinsdag 8 augustus 2017 VOETBAL VOETBAL De Belgische wielrenner Philippe Gilbert rijdt ook de komende twee jaar voor Quick- Step. De Belgische wielerploeg maakte dat gisteren bekend. De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin heeft een tweejarig contract ondertekend bij Orica-Scott. De Australische ploeg uit de WorldTour neemt hem over van Quick-Step. De Deense wielrenner Magnus Cort Niel sen verhuist voor de komende twee seizoe nen van het Australische Orica-Scott naar het Kazachstaanse Astana. Sifan Hassan ging als topfavoriet van start op de 1.500 meter, maar in de laatste rechte lijn zag ze liefst vier concurrentes passe ren. Ze was hevig teleurgesteld. Pim Bijl Londen VOETBAL Sparta heeft het contract met doelman Roy Kortsmit (foto) met een jaar verlengd. De eredivisio- nist meldde dat Kortsmit nu een verbintenis heeft die loopt tot de zomer van 2019. Z De Belgische club Sint-Trui den heeft na twee competi tieduels (1 zege, 1 verlies) trainer Barto- lomé Marquez López ontsla gen. Hij was pas een maand in dienst. Daniël Dwarswaard Utrecht i Tennisser Ra fael Nadal voert na drie jaar weer de wereldranglijst aan als hij deze week de halve finales bereikt van het toer nooi in Mont real. De 31-ja- rige Spanjaard passeert in dat geval Andy Murray, die ge blesseerd is. ZON Barcelona-voorzitter Josep Maria Bartomeu is bepaald niet blij met de wijze waarop Neymar zijn club heeft verlaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22