21 MB RIJZENDE STER MARWAN KENZARI Kijkers geloven vaak dat we in het echt net zo vervelend zijn als in Jeuk. Het gaat heel hard met Marwan Ken zari (34). In amper twee jaar tijd heeft de Nederlandse ac teur een imposante staat van dienst opgebouwd met een groeiend aantal internationale filmrollen: hij speelde al in films met Tom Cruise, Anthony Hopkins, Judi Dench en Johnny Depp. Als de voorte kenen niet bedrie gen, krijgt hij bin nenkort een filmrol die zijn definitieve doorbraak bij het grote publiek kan betekenen. In de Amerikaanse vak media wordt hij genoemd als de belangrijkste kandidaat om Jafar te spelen in een nieuwe versie van de Disney-animatiefilm Aladdin. De film maakt deel uit van de strategie van Disney om succesvolle teken films opnieuw op te nemen met ac teurs. Recent werd dat met Belle en Het Beest gedaan. De film was een gigantisch commercieel succes. Van Aladdin wordt minstens het zelfde verwacht. De animatiefilm uit 1992 was een enorme hit, vooral door Robin Williams die de stem van de geest insprak. In de liveacti- onversie wordt deze rol door Will Smith gespeeld. Kenzari is de num mer i-kandidaat voor de schurk in het verhaal, Jafar, die de liefde van Aladdin voor prinses Jasmine dwarsboomt. Hoewel Kenzari aan de lopende band rollen in grote Hollywoodpro- ducties speelt, heeft hij een paar keer pech gehad met een aantal van zijn keuzes. Zo speelde hij Drusus in de nieuwe versie van Ben-Hur (2016) die gigantisch flopte. Ook zijn recente bios coopfilm The Mummy (2017) met Tom Cruise en Russell Crowe was niet bepaald geliefd bij pers en publiek. Oude filmhits Opvallend is dat Ken zari vaak opduikt in nieuwe versies van oude filmhits. Dat geldt niet alleen voor de remakes van The Mummy en Ben- Hur, maar tevens voor de Agatha Christie-verfilming Murder on the Orient Express, een misdaadverhaal dat al vijf keer is verfilmd. De re cente versie - eind dit jaar in de Ne- Hij is niet alleen mooi, maar kan ook goed acteren. Hij heeft een groot charisma Charisma Wat is de Kenzari's aantrekkings kracht voor regisseurs? Martin Koolhoven BrimstoneOorlogswin ter): „Hij is niet alleen mooi, maar kan ook goed acteren. Hij heeft een groot charisma." Het lijkt erop dat de stappen die Kenzari nu zet als in ternationaal filmster steeds groter worden. Misschien maakt hij ooit de woorden waar die hij als 20-ja- rige uitsprak toen hij pas begon met acteren: „Ik wil de nieuwe Al Pacino worden." 1ANDS derlandse bioscoop - heeft een indrukwekkende cast met onder anderen Johnny Depp, Penelope Cruz, Mi chelle Pfeiffer en Judi Dench. Kenzari speelt een conducteur in deze miljoe nenproductie die zich vrij wel geheel in een trein af speelt. De Nederlandse acteur zal in nog meer titels op duiken, zoals in de Netflix-film The Angel, een spionageverhaal dat zich afspeelt in Egypte. Ook is hij te zien in de sciencefictionfilm What happe ned to Monday. Wat is de verklaring voor de komeetachtige carrière van Kenzari? Buitenlandse media prij zen zijn stoere uitstraling, die van hem een kosmopolitische ster kan maken. De acteur, met een Tunesi sche achtergrond, spreekt vier talen: Nederlands, Frans, Engels en Ara- maakt hem geschikt om diverse nationaliteiten te spelen. In Nederland maakte hij vooral in druk met zijn rol in Wolf (2013), waarvoor hij maanden in training was. Foto's van zijn torso uit die tijd circuleren nu veelvuldig op inter net. Ook beelden uit andere Neder landse films met een schaars ge klede Kenzari - zoals Bloedlink (2014) - vinden gretig aftrek. bisch. Dat dinsdag 8 augustus 2017 GO maakt Jeuk leuk9 Meesterbakker Robèrt van Beekhoven speelt komend sei zoen een gastrolletje. Het jurylid van Heel Holland Bakt is een groot fan van Jeuk. En hij treft het ook op culinair vlak: de cate raar heeft voor een uitgebreid bami-buffet gezorgd. „Stiekem één van mijn favoriete gerech ten." De acteurs van Jeuk. V.l.n.r.: Eb binge, Van Houten, Acda, Reu ten en Heerschop. „De opna mes voelen als een familiereü nie", vindt Reuten. Ingewikkelde styling is voor het gezelschap niet nodig, onthult Van Houten. „We dragen gewoon spullen uit onze eigen kledingkast." Thomas Acda en Jelka van Houten wurmen zich voor een improvisatiescène in een piep kleine Canta. Met de imposante gestalte van Acda op de bijrij- dersstoel kan het portier amper dicht. Volgens Van Houten exem plarisch voor de serie. „Dat on gemakkelijke maakt het juist leuk." Het improviseren bevalt haar prima. „Voordeel is dat we geen scripts uit ons hoofd hoe ven te leren. Ik ben niet zo tekst- vast." —Peter Heerschop In de race voor Disney's Aladdin De Nederlandse acteur Marwan Kenzari maakt steeds meer furore in Hollywood. Binnenkort staat hij vermoedelijk op de set met Will Smith in de acteursversie van de Disney-animatief ilm Aladdin. Hij is de gedoodverfde kandidaat voor de rol van de wraakzuchtige groot vizier Jafar. Ab Zagt —Martin Koolhoven (regisseur) Kenzari als condUcteur.n de film Murder °n the Orient Express. I F0T0'S NICOLA DOVE, I dismev I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21