O 16 fÉgfcJi Kort Rel bij Google om diversiteitsbeleid Google is in verlegenheid gebracht door een medewerker die in een uitgebreid memo de positieve discriminatie van vrouwen binnen het bedrijf hekelt. De software-ontwikke- laar vindt dat 'de linkse oriëntatie van Google leidt tot een politiek correcte cul tuur'. De disbalans tussen man en vrouw in de techwereld is volgens de auteur te verkla ren door de psychologische verschillen tus sen man en vrouw en heeft niks te maken met seksisme. De memo komt op het mo ment dat de Amerikaanse arbeidsinspectie onderzoek doet naar salarisverschillen tus sen vrouwen en mannen bij het bedrijf. mMm SSSSrHI Wmm Vakantiehuisjes in eigen land immens populair Vakantiehuizen zijn in trek. Vorig jaar wer den er in ons land 3.750 vakantiewoningen verkocht. Dat is 20 procent meer dan het jaar ervoor, blijkt uit onderzoek dat Bureau Ste delijke Planning voor de Nederlandse Ver eniging van Makelaars (NVM) heeft uitge voerd. De huisjes zijn in trek omdat de rente zo laag staat op dit moment. Kopers lijken een voorkeur te hebben voor een nieuw of apart vakantiehuis. Tinyhouses, boomhut woningen en luxe huisjes zijn in trek. In 2016 werden 1.200 nieuwe recreatiewonin gen gebouwd. Een record deze eeuw. AFGETREDEN Zweedse bestuurder treedt af na dronken misdragingen De Zweedse oud-minister van Financiën Anders Borg (49) heeft zijn functie neerge legd bij investeringsbedrijf Kinnevik, nadat hij zich op een feestje in Stockholm ernstig had misdragen. Volgens aanwezigen schold hij in dronken toestand vrouwen uit voor hoeren, trok hij zijn geslachtsdeel uit zijn broek, greep hij mannen in het kruis om lengte te vergelijken en maakte hij stampij toen bleek dat zijn slaapvertrek in een ander gebouw was. Borg heeft een hoge positie in de Zweedse politiek en in het bedrijfsleven. Hij was bij Kinnevik vicevoorzitter van de Raad van Commissarissen. Tussen 2006 en 2014 was hij minister van Financiën en hij is nog actief voor het World Economie Forum. Flitsen Arcelor Mittal SBM Offshore PostNL Het fipronilschandaal breidt zich uit als de kapotgestoken dooier van een spiegelei. Nu blijkt dat de verboden insecticide waarschijnlijk ook in vleeskippenzit. Sinds we weten dat fipronil in ei eren zit, is de pluimveesector stel lig: eet gerust kippenvlees, daar is niks mee aan de hand. Bij die be wering zijn echter vraagtekens te plaatsen nu blijkt dat ook een aan tal vleeskuikenbedrijven zaken met Chickfriend heeft gedaan. Hun namen staan volgens de Ne derlandse Voedsel- en Warenau toriteit althans in de administratie van het Barneveldse bedrijf dat bloedluis in stallen met de verbo den insecticide heeft bestreden. De vleeskuikenbedrijven zijn ge blokkeerd: de kippen mogen het bedrijf niet af. Proefslachtingen moeten binnen enkele dagen uit wijzen of ook de kip die als filets, poten en kippendijtjes in de su permarkten ligt met de gifstof is besmet. Een gemiddeld vleeskuikenbedrijf heeft 78.000 kippen. De dieren gaan na zes tot acht weken naar de slacht. Fipronil hoopt zich op in het vet van kippen. Via leghennen, die leven in stallen die waren in gespoten met de insecticide, is het terechtgekomen in eieren. Afgelo pen week zijn daarom miljoenen eieren teruggeroepen uit de super markten. Kippenvlees heeft de NVWA tot nu toe echter nog niet getest. „Onze prioriteit lag bij de eieren. Nu we weer capaciteit vrij Als je ergens niet naar zoekt, zul je het ook nooit vinden hebben in de laboratoria, gaan we ook vleesmonsters testen", stelt een woordvoerder van de voedsel- waakhond. Schoongemaakt De pluimveesector stelt dat geen fipronil is gebruikt bij vleeskippen omdat bloedluizen geen plaag kunnen vormen in vleeskuiken- stallen. „Vleeskuikens leven maar zes tot acht weken. Daarna wordt de stal schoongemaakt en ontsmet met chloor. Je kunt dan van de vloer eten", zegt Eric Hubers, voorzitter van de vakgroep pluim veehouderij van LTO. „Leghennen leven meer dan een jaar in de zelfde stal. In die stallen zijn bo vendien zitstokken, roosters en speeltjes waar bloedluizen zich verstoppen. Dat maakt ze daar las tig te bestrijden." De NVWA stelde eerder dat het vlees van de uitgelegde hennen van met fipronil besmette bedrijven waarschijnlijk niet schadelijk is voor de gezondheid. „Vlees van die dieren komt hoogstens als soepkip, bouillon of verwerkt in bijvoor beeld snacks bij Nederlandse con sumenten terecht." Het taaie vlees van die Nederlandse 'soepkippen' DISCRIMINATIE RECREATIE Tesla wil 1,5 miljard dollar ophalen bij in vesteerders. De fabrikant van elektrische au to's wil dat geld onder meer gebruiken voor de productie van de relatief betaalbare Sedan Model 3. Shell gaat Britse bedrijven stroom leve ren. De oliegigant gaat dat doen via dochter onderneming Shell Energy Europe. Die koopt groene stroom in van windmolenparken en zonneparken in heel Europa. O W Het staalbedrijf profiteerde van de stijgende metaalprijzen. m Analisten reke nen gemiddeld op een hoger be drijfsresultaat voor de kwar taalcijfers. dinsdag 8 augustus 2017 Het aandeel van de bodemonder zoeker kreeg we derom klappen te verduren. m Het bedrijf had teleurstellende resultaten en kreeg een flinke koersdreun. o Waar duiken nog meer besmettingen met fipronil op? Annemieke van Dongen Den Haag Leen van Ginkel, onderzoeksinstituut voor voedselveiligheid Rikilt Levend wezen c producJ Kippen hebben ook gevoel [Respeci voor Dieren 72.000 dieren worden hier onnodig vergast

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16