Autodieven proberen slaatje te slaan uit slechte beveiliging NS-bus verdwaalt tussen Eindhoven en Tilburg 7 LEIDERS EROPUIT Rene Fabry van CarWise Group erkent dat de hack toegang gaf tot de gegevens van too.ooo leaserij ders. Hij benadrukt dat dit lek bin nen 24 uur na de melding gedicht is en dat zij geen enkel signaal heb ben dat dieven er met de gegevens vandoor zouden zijn gegaan. „Om dit te kunnen doen, had je al een inlog van ons nodig. Dit is vol gens ons geen lek, maar een hack." Bij Flipse automatisering zou het om slechts enkele tientallen klanten gaan. Maaike Flipse: „Ze i Het lek bij CarWise was binnen 24 uur na de melding gedicht hebben een onrechtmatigheid ontdekt in de software die wij drie jaar geleden hebben gebouwd. Dit is natuurlijk een slecht verhaal, maar het was bij ons niet zo dat je daarmee de gegevens van alle aan gesloten klanten kon zien. Dat kunnen maximaal 34 klanten ge weest zijn", verklaart de directeur van Flipse Automatisering. De Bo- vag benadrukt dat de afgelopen ja ren het aantal gestolen auto's in Nederland zienderogen is afgeno men, maar dat het dievengilde dat overblijft steeds gehaaider wordt. „Wat overblijft zijn de professi onele bendes die voornamelijk op bestelling partijen auto's stelen", aldus Huyskens. „En die zullen gretig gebruik maken van zulke lijstjes." De Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen is blij dat IT-bedrijf ESET 'prudent met hun ontdekking is omgegaan' en dat de lekken 'met gezwinde spoed' zijn gedicht. Door werkzaamheden op het sta tion in Eindhoven is de dienstre geling van en naar Tilburg en Den Bosch de komende dagen anders ingericht: bussen zijn ingezet. Maar ook met die bussen kan wel eens wat misgaan, merkte reiziger Simone Vermeeren. „Het was geen drama hoor. Ik vond het wel grappig." Simone moest zondag van Eindhoven naar Den Haag rei zen. De eerste stap is dan om in de bus te stappen op het station in Eindhoven om op het station in Tilburg te komen. En daar ging het nou net mis. „Ik stapte om half een in Eindhoven in een snelbus naar Tilburg", vertelt Simone tijdens haar reis, „en de chauffeur had niet echt een benul, geloof ik. Eerst nam ze de verkeerde afslag bij Ois terwijk waardoor we moesten ke ren. Vervolgens ging ze er op nieuw te vroeg af, waardoor we in Udenhout verdwaalden." De buschauffeur kwam er zelf niet meer uit en heeft de hulp in geschakeld van mensen langs de weg en passagiers. maandag 7 augustus 2017 4 De Russi sche president Vladimir Poetin kon dit week end weer ge nieten van zijn jaarlijkse vi- suitje, dit keer in Siberië. Aan zijn zijde minis ter van Defen sie Sergei Shoigu. foto afp De Duitse bondskan selier Angela Merkel en haar echtgenoot Joa chim Sauer gaan graag op een avontuurlijke vakantie, aan de outfits en wandelstokken te zien. Ze zitten in een lift in het Italiaanse Solda. FOTO SPLASH NEWS De Belgische ex-ko ning Albert II (83) is met koningin Paola en vrienden en familie ge spot op het jacht voor de kust van het Itali aanse eiland Sardinië. Hij lijkt klaar te zijn om een duik te nemen in de Middellandse zee. FOTOHGM-PRESS muur Vervolg van voorpagina Uit onderzoek van deze krant blijkt dat de computerprogram ma's van softwareleveranciers CarWise Group uit Almere en Flipse Automatisering uit het Brabantse Volkel gehackt kon den worden. Marcia Nieuwenhuis Sliedrecht Ook voor de NS is het af en toe wennen als het spoor door werkzaamheden verruild moet worden voor de weg. Dat bleek dit weekeinde, toen een chauf feur verdwaald raakte in Oister- wijk. Thijmen Alleman Oisterwijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7