NYNKE DE JONG Ongeluk op kermis gevolg van roest 6 „V Column anders gaat bekijken als jonge ou der. Althans, die ik anders ben gaan bekijken. Ik kijk met een mil dere blik naar een onhandelbaar kind in de supermarkt terwijl ik vroeger hoorbaar zuchtte wanneer er eentje in het gangpad lag te schreeuwen. En ik snap nu ineens waarom mijn moeder vroeger de deur niet uitging zonder papie ren zakdoekjes, een pakje sultana's en een flesje water. op de hielen zaten, en fronsten we de wenkbrauwen wanneer we er achter kwamen dat we op een camping zaten met een kinder- campinglied en een kindercam- pingdans en een olijke mascotte die de hele tijd naar je zwaait. Maar de grootste openbaring na het krij gen van een kind is de plotselinge waardering voor animatieteams op campings. Vroeger, toen ik nog kinderloos het le ven leefde, bekeken mijn vriend en ik altijd ietwat lacherig de springerige jongens en meisjes die amateuristisch verkleed in het meespeeltheater deden alsof ze een boef Het was te lawaaiig, te gemaakt r vrolijk. We hadden nog geen A kind. Onze vakanties waren een oase van rust, fietstochtjes en dikke boeken lezen. We waren jong en onwetend. Afgelopen vrijdag stond er RC een verhaal over oos Konijn, de mas cotte van de Roompot k Vakantieparken. Hoe warm en zwaar het was om in zo'n pak rond te lopen. Wat je wel en niet mag doen. En hoe je je moet inleven in de bele vingswereld van de kinderen. Het is een tamelijk hilarisch ver haal. En ik benijd Meghan, die in Beach Resort Kamperland in het Koos Konijnpak rondloopt, nog al tijd niet. Maar met kinderen snap ik de magie van zo'n pluchen ge vaarte ineens wel. Ook mijn doch ter zat op de camping elke ochtend verliefd te zwaaien naar de jon gens en meisjes van het animatie team. En wat je als niet-ouders ook niet ziet: dat die jongens en meis jes de sleutel naar jouw vrije tijd zijn. Jij kunt pas je boek lezen wanneer zij je kinderen entertai nen met een spookpuzzeltocht of een knutselochtend. Gouden jongens en meisjes, die van het animatieteam. En zolang Koos Konijn niet met mij wil knuffelen, vind ik alles goed. Met kinderen snap ik de magie van zo'n pluchen gevaarte ineens wel Het slachtoffer werd met enkele andere personen bij een ritje in de Fire Ball in volle vaart uit de at tractie geslingerd. Dat kon vol gens de Nederlandse fabrikant gebeuren omdat de binnenkant van de steunbalk van de gondel flink verroest was. Daardoor was de dikte van de stang flink ver minderd, blijkt uit onderzoek. KMG hoopt dergelijke inciden ten in de toekomst uit te sluiten door een veiligheidsprotocol te ontwikkelen. Op die manier wor den attracties nog intensiever en beter geïnspecteerd, meldt het bedrijf. De attractie was voor het fatale ongeluk verschillende keren door de keuring gekomen. Vorige week werd al bekend dat KMG al in 2007 had gewaar schuwd voor mogelijke scheur tjes in de constructie van de at tracties. In de brief viel te lezen dat 'recent onderzoek' naar een van de Afterburners (de verkoop- naam van de attracties) heeft uit gewezen dat er metaalmoeheid kan ontstaan in de slingerarm. Volgens Albert Kroon, de eige naar van KMG, was het de eerste keer dat er een dergelijk ongeluk gebeurde met een machine van zijn bedrijf, zo liet hij eerder al aan deze site weten. Bij het ongeluk in Ohio kwam de 18-jarige Tyler Jarell om. Hij zat samen met zijn vriendin Keziah in de kermisattractie toen het gruwelijk misging. Meerdere in zittenden werden in volle vaart uit de attractie geslingerd. Zeven mensen in de leeftijd van 14 tot 42 jaar raakten gewond, waaronder Tylers vriendin. Ze raakte zwaar gewond aan haar bekken, enkels en ribben, lyier was door de klap op slag dood. Drievliet Na de fatale gebeurtenis bleven de drie Afterburners in Neder land al dicht, omdat nog niet be kend was wat de oorzaak was. Zo stond dezelfde attractie onder de naam Chaos op de Tilburgse ker mis. Een niet-mobiele versie in attractiepark Drievliet werd eve neens uit voorzorg dichtgehou den. Wat doe je als midden in de nacht de vliezen van je hoogzwangere vriendin breken en de kortste weg naar het ziekenhuis is afgesloten? Dick Bochoven (29) uit Oud-Beijerland kreeg dankzij de politie een unieke vrijgeleide door de dichte Heinenoordtunnel. Pal voor de Heinenoord tunnel trapt Dick Bocho ven op de rem. Naast hem zit zijn zwangere vrouw Alies (27). Haar voorhoofd is bezweet. Ze puft. De weeën volgen elkaar in steeds rapper tempo op. En dan is de tunnel 's nachts wegens wegwerkzaamheden ook nog eens af gesloten. Maar om niet om te hoeven rijden en zo kostbare tijd te verliezen, heeft de aanstaande vader de politie ingeschakeld. „Ik had gelezen dat de hulpdiensten bij calamiteiten wel door de tunnel mogen. Nou, ik vond dit wel een calamiteitje." In de slipstream van twee politie- busjes rijdt Bochoven in volle vaart door de afgesloten tunnel. Ook de laatste loodjes voor het Ikazia Zieken huis in Rotterdam leggen de aan staande ouders achter de loeiende zwaailichten af. „Bij het ziekenhuis hebben we gezwaaid en in de haast nog 'bedankt' gezegd", zegt hij. „En een paar uur later was onze zoon Luuk geboren. Ons eerste kind." Dankzij het kordate optreden van de kersverse vader komt Luuk 'ge woon' in het ziekenhuis ter wereld. Die had met het oog op de bevalling zijn huiswerk goed gedaan. Want om op het moment suprème niet voor verrassingen te staan, had hij alle mogelijke routes van hun huis naar het Rotterdamse ziekenhuis al uitge dacht. Inclusief wegwerkzaamheden. Best relaxed En dus trommelde hij bijtijds de po litie op. De agenten boden graag uit komst. Al strookte het beeld dat ze in hun hoofd hadden niet helemaal met de realiteit. „Je verwacht een hevig puffende vrouw die met haar benen wijd op de achterbank van de auto ligt te gillen. Nou, dat was het niet", zegt Auke Glastra, een van de vier be trokken agenten. „Voor een beval lende vrouw zat ze er nog best re laxed bij." De agenten dachten in de koude tunnelbuis eerste hulp te moeten verlenen. „Toen wede op roep kregen dacht ik echt dat dit het eerste kind zou worden dat onder de Oude Maas ter wereld zou worden gebracht", zegt hij. Bochoven zelf zat niet met zweet- handen achter het stuur. „Het is niet zo dat ze in de auto al aan het beval len was. Maar deze actie van de poli tie heeft ons wel een ruim half uur omrijden gescheeld. Dat is op zo'n moment erg prettig." Hoewel Luuk de eerste twee nachten van zijn leven in het ziekenhuis moet doorbrengen, heeft hij het tunnelavontuur van zijn ouders goed verteerd. „Wat een avontuur", lacht Bochoven. „Hij zal het een geweldig verhaal vinden om te horen als hij later groot is." maandag 7 augustus 2017 GO @Nynke Animatie Er zijn honderden zaken die je Het was niet aan ons besteed. Het incident met een Neder landse kermisattractie in het Amerikaanse Ohio, waarbij eind vorige maand een 18-ja- rige man om het leven kwam, kon gebeuren door flinke cor rosie aan de binnenkant van een van de steunbalken. Dat meldt fabrikant KMG vandaag. Haytze Teerink Columbus/Rotterdam Net op tijd om te bevallen dankzij politie: 'Vond dit wel een calamiteitje' Bas Boerma Oud-Beijerland A Kersverse ouders Dick en Alies met hun pasgeboren baby Luuk in het Ikazia Zie kenhuis in Rotterdam. FOTO ARIE KIEVIET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6