Handtekeningen jagen voor het onderwijs Voorman Hennekeij nog niet gerust op investeringen in sector Jaap Hennekeij, voorman van de Zeeuwse visveilingen, vreest dat de visserij het onderspit delft bij de Brexitonderhandelingen. De toeschietelijker houding van de Britten stelt hem vooralsnog niet gerust. Couscoussalade op de camping »P22 maandag 7 augustus 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl I. Dat is net zo ver als Oost- te Tjarks (2e r), Eric Koster tien andere vrijwilligers zamel de Visserijfeesten in Breskens ngen om de problematiek van BRESKENS Voor Maya Zwanenburg (m) uit Sluis is het niet moeilijk. Als het Zwin College in Oostburg omvalt verliest Zeeuws-Vlaanderen alweer een leerling en gaat haar dochter Melissa (2e I) in Knokke naar school. Dat is net zo ver burg. Brigitte Tjarks (2e r), Eric mans (r) en tien andere vrijwilligers den tijdens handtekeningen om de het Zeeuws-Vlaams middelbaar onderwijs op de Haagse agenda te krijgen. »P21 Guido van der Heijden Breskens Voorzitter Jaap Hennekeij van de raad van commissarissen van de Zeeuwse visveilingen signa leerde in zijn rede tijdens de Vis serijdagen in Breskens een terug houdendheid om te investeren in de sector. Niet alleen vanwege de onduidelijke toekomst van de pulskor-visserij maar ook van wege de onzekere toekomst na een Brexit. „In de onderhande lingen met de Britten zijn er 27 partijen die allemaal hun eigen agenda hebben. Er zijn maar vijf landen waarvoor visserij een zaak van belang is. Ik heb angst dat het onderwerp visserij on dergesneeuwd zal worden en dat is niet goed. Ook omdat veel re ders die vanuit België, Duitsland en Frankrijk opereren in Neder landse handen zijn." Terwijl buiten handtekeningen werden ingezameld om Den Haag te wijzen op de gevolgen van de krimp voor het middel baar onderwijs in Zeeuws- Vlaanderen, constateerde Hen nekeij binnen, in de vismijn, dat ook Breskens met krimp te ma ken heeft. Breskens heeft maar twee schepen over en Hennekeij Er zijn maar vijf landen waarvoor visserij een zaak van belang is - Jaap Hennekeij, visveilingen kon dit jaar zijn Visserij-wimpel aan niemand kwijt omdat de enige vis die aangevoerd werd, bijvangst van garnalen betrof. Het zegt niet alles, volgens Hennekeij. „Of het nu in Bres kens of in Vlissingen aan land wordt gebracht maakt niet zoveel uit. De veiling gebeurt online. Zolang de visserij in Breskens maar fysiek aanwezig blijft is dat goed voor de consumptie en het toerisme. Al zien de toeristen dat er maar tien bakken vis van boord worden gehaald, het gaat om de beleving van boot naar bord. Dat willen we ook in de Visserij Experience laten zien." Hennekeij zei te verwachten dat hij de volgende editie meer dui delijkheid kan geven over het lang lopende voornemen. De Garnalenwimpel werd dit jaar in de wacht gesleept door de Tholen 6 van de familie Bout, De Yerseke 76 van de familie Hoe- beke, werd tweede. It i.c*wi iuuy f uuyuoiuo i vv.uvuv.ivi ivvitv. ZEELAND FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Brexit bedreigt visserij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62