Tessa Steijn verrast zichzelf met zege 13 JUMPIN' DE WEEL GROTE PRIJS Jil Buijze uit Baarland kan in Nisse prestatie van vorig jaar niet evenaren. Eén balkje verspert de weg naar de barrage. zv Jil Buijze schreefin Nisse de rubrie ken nationaal 1.40/1.50 meter twee fasen en snelheid- en wendbaar heid op zijn naam. De stilist uit Baarland, met zijn vosmerrie Ve nus, was gisteren daardoor huizen hoog favoriet voor de overwinning van het hoofdnummer van de zes tiende editie van Jumpin' De Weel. Maar een balk versperde Buijze en Venus de weg naar de derde over winning op rij. Die hoofdprijs ging naar Dave Maarse. „De eerste dag heb ik mijn paarden een beetje ingehouden om in de Grote Prijs te kunnen pieken", vertelde hij voor de finale al. De prof uit Wellerlooi voegde de daad bij het woord. Hij stuurde de ruin Valentino naar de eerste plek en de schimmelmerrie Engelien naar de derde plaats. Delphine Klopper uit Badhoevedorp eiste de tweede plaats op. Buijze en Venus werden op de tiende plaats de beste Zeeuwse combinatie. De 31-jarige Buijze werd al op jonge leeftijd met het paardenvirus besmet. En het is nooit meer ge stopt. Hij wilde ooit zelfs van de paardensport zijn beroep maken. „Toen ik drie jaar was, werd ik door mijn moeder op een Shetland pony gezet. Daar is het allemaal mee be gonnen. Tot mijn vijftiende heb ik vrij veel verschillende pony's gere den. Daarna ben ik overgestapt naar de paarden", vertelde de bij de ge- meente Borsele als jurist werkende Baarlander. Succes was voor Buijze de reden om tien jaar geleden met zijn studie bedrijfskunde te stoppen en als prof bij de handelstal van Luc Steegs in Sevenum te gaan werken. „Daar had ik het geweldig naar mijn zin. Maar ik viel een paar keer van een paard, met nare blessures als gevolg. Dat zette mij aan het denken. Ik be sloot vijfjaar geleden mijn studie weer op te pakken en als hobbyist verder te gaan." Buijze beschouwt zijn periode in Limburg beslist niet als verspilde tijd. Integendeel. „Daar heb ik veel jonge, talentvolle paarden mogen rij den en heb ik veel geleerd. Ik vind het nu leuk om jonge paarden op te leiden en daarna te verkopen. Van de ervaring die ik in Limburg heb opgedaan, pluk ik nu vruchten." „Noem het maar een professio- Maar ik viel een paar keer van een paard, met nare blessures als gevolg nele hobby", gaat Buijze verder. Onlangs verkocht hij nog de merrie Exclusive Lady, de topper waarmee hij vorige editie de Grote Prijs van Jumpin' De Weel op zijn naam schreef. „Dat weet je als je eraan be gint. Exclusive Lady was een fijn paard om te rijden. Hij was acht. De ideale leeftijd voor de internatio nale handel. In mei kreeg ik een goed bod." „En ik heb nog drie jonge paarden op stal waar ik hoge verwachtingen van heb", vervolgde Buijze. „High light HX, Good Lady en Quattro Royal. Het zijn paarden waarvan ik denk dat ze, net als Exclusieve Lady, in de toekomst internationaal 1.40 meter en hoger gaan lopen. Maar deze drie kan ik wat langer vast houden en de kans geven om te groeien. Maar als er een goed bod komt, worden ze verkocht." En Venus? „Die gaat nooit weg", reageerde Buijze. „Venus heb ik sa men met Kees de Groot. Ze was ne gen toen ik met haar begon. Ze had nog nooit een concours gelopen. Het is een gouden beestje. Snel, veel vermogen, bloed voorzichtig en ze gaat er altijd voor tweehonderd procent voor. Het is wel een paard met een speciaal karakter, maar eer lijk. We zijn naar elkaar toegegroeid en vormen een fijne combinatie." Dat bewezen ze in de twee ru brieken die ze voorafgaand aan de Grote Prijs wonnen. „Na die over winningen vroeg men of ik niet te vroeg had gepiekt. Dat weet ik niet. Venus spong ook nu weer super. Maar je zag het weer: een balkje kan zomaar vallen. En die twee over winningen pakken ze me niet meer af." TROOSTFINALE CIÏÏRTiTTïï? maandag 7 augustus 2017 Een professionele hobbyist Lucien Roelandt Nisse Dave Maarse schreef de Grote Prijs tijdens Jumpin' De Weel op zijn naam. foto joke schipper - Jil Buijze Het Six Bar-springen zorgde za terdagavond voor een fraaie af sluiting van de vierde dag van Jumpin' De Weel in Nisse. Na een spannende barrage moes ten Jessy Koster (Dreischor) en Tim van de Oetelaar (Veghel) de prijs van duizend euro delen. Lucien Roelandt Nisse De vijfde en beslissende ronde, met de balken op 1.80 meter hoog, bleken ook voor Jessy Koster met de ruin Wiseguy en Tim van den Oetelaar met Ukato- zoon te hoog gegrepen. Beide combinaties haalden een paal naar de bodem. Tessa Steijn fs-Gravenpolder) zorgde gisteren op de valreep voor een Zeeuws succesje. In de troostfinale van de klasse B was de zeventienjarige amazone met de merrie Catharina overtuigend de beste. „Dit had ik niet ver wacht", was de reactie van Steijn. „Ik rij Catharina nog geen twee jaar. En de stap van de pony's naar de paarden is best groot. Zeker als je, zoals ik, op een pony hebt gereden waar ook mijn zus en nichtjes op hebben gereden. Ik was de laatste van de vijf. Een echte leerpony dus, waar de knoppen al op zaten." „Toen Catharina bij ons op stal kwam, had ze nog geen parkoers gelopen. Ik heb haar zelf opge leid. Het is een heel sensibel beest, met veel vermogen en ze is sterk. Op stal is ze aardig. Maar in de ring is ze moeilijk te houden. Maar het gaat steeds beter. Drie weken geleden won nen we op het ZK brons en mogen we naar het NK." „Vandaag sprong Catharina echt goed", vond Steijn. „Het was best een pittig parkoers, maar ze bleef attent en sprong gedoseerd. Bij de pony's heb ik met Gabber in de Z gesprongen. Dat wil ik ook met Catharina bereiken. Ik heb nog een lange weg te gaan, maar dit paard geeft mij het gevoel dat het kan. Na het NK zetten we de eerste stap. Dan start ik met haar in de klasse L." Jill Buijze eindigde als tiende, foto joke schipper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45