Jonkie en Leenhouts nog vlekkeloos 12 Zwemster van ZC Koewacht is sneller dan de winnaar bij de mannen (Thijmen van de Beek) bij de Havenwedstrijd in Breskens. zv Zwemclub Koewacht greep zater dag in Breskens de macht in de 78ste editie van de Havenwedstrijd. Thijmen van de Beek won de 3000 meter vrije slag. Simone de Rijcke zwom op dezelfde afstand met een tijd van 39 minuten en 24 seconden zelfs een nieuw record. Het oude record (39.32) stond sinds 2005 op naam van Carmen de Ridder. „Ik ben hier ontzettend blij mee. Die tijd van Carmen verbeter je niet zomaar, want ze was een goede zwemster was de eerste re actie van De Rijcke. De zwemster van ZCK liet zien in een bloedvorm te verkeren. Omdat ze geen tegen stand ondervond, was ze gefocust op het neerzetten van een snelle tijd. „Daar ging ik voor." Ze dook voor de eerste keer onder de veertig minuten. In de vier voorgaande edities die ze won, was dat niet ge lukt. Haar tijd was sneller dan de winnaar bij de mannen, Van de Beek, die na 40.29 aantikte. Rinke is super gemotiveerd. Hij heeft alles voor het zwemmen over De omstandigheden zaten ook mee. De meeste programmanum mers werden in de regen afge werkt, maar voor de start van de lange-afstandzwemmers brak de zon door. Verder was het hoog wa ter. Een nadeel was wel dat er achter de bocht naar de finish twee sche pen langszij waren afgemeerd. De Rijcke: „Nu kon je de bocht niet af snijden." Het kon haar vreugde niet temperen. Ze keek ook niet op van de schitterende prestatie van Rinke Hiel. De zestienjarige zwemmer, die als junior debuteerde bij de mannen, verraste met een tweede plaats achter clubgenoot Van de Beek. Hiel had in de voorbereiding op de Havenwedstrijd samen met De Rijcke hard getraind in het water bij camping De Vogel in Hengstdijk en in het buitenbad van Axel. Hij had zich aan haar opgetrokken. „Rinke is super gemotiveerd. Hij heeft alles voor het zwemmen over", sprak ze lovend. Het zwemtalent van ZC Koewacht stond trillend op zijn be nen, gehuld in een badjas, te beko men van de inspanningen. „Ik voelde nog mijn armen van de trai ningen met Simone." Hiel vond het jammer dat hij bij de start aan de buitenkant een on gunstige positie had, waardoor hij niet meer in het spoor van Van de Beek kwam. „Ik wilde snel starten", zei Van de Beek, „om Jan Brink meteen op achterstand te zetten. Vorig jaar bleef hij te lang bij me. Bij het keerpunt wist ik dat het goed zat. Ik vond alleen het water nogal zout", glunderde de achttienjarige winnaar. In een strak tempo zwom Van de Beek solo naar de winst, net als vorig jaar. Hiel: „We trainen vaak samen. Ik wist dat Thijmen snel zou vertrekken. Ik zat op de verkeerde plaats. Anders had ik mee kunnen gaan." Hiel bereikte als derde het keerpunt achter Jan Brink. De 54-jarige routinier moest daarna passen bij een ver snelling van de jonge zwemmer, maar hij was tevreden met zijn derde plaats. „Het is goed voor de toekomst dat jong talent zich aan dient. Maar ook talenten moeten hard blijven trainen." UITSLAGEN Bij ZCK zit dat wel goed. De ver eniging domineerde zaterdag op de meeste onderdelen van de lan- gebaanwedstrijd met louter Zeeuwse deelnemers. De Rijcke zet nu alles op de Open Neder landse Kampioenschappen Open Water op 3 september in Vlissin- gen, want die wil ze heel graag winnen. Om haar vorm te behou den zwemt ze nog wedstrijden. De primeur met elektronische tijd waarneming was volgens Adrie Vinke van de organiserende zwemvereniging Scheldestroom een succes. De roem van het kereltje is hem vooruit gesneld. Op z'n tiende mocht hij zich al International Meester noemen. Geen enkele schaker in de wereld overtreft hem daarin, zelfs giganten als Magnus Carlsen en Sergey Karjakin niet. Om die reden heeft de schaakwe reld de ogen op Vlissingen gericht. Ze werden in het openingsweek einde niet teleurgesteld. Vrijdag avond in de traditionele openings- simultaan kreeg geen van zijn twintig tegenspelers voet aan de grond. In de eerste drie rondes van het daadwerkelijke toernooi le verde hij ook geen half werk. Hij had nog geen tachtig zetten nodig om zijn eerste drie punten bij te schrijven. Niek Oostvogels (12 zet ten), Sven Stange (28 zetten) en Di- mitri van Leent (37 zetten) waren de slachtoffers. Koen Leenhouts uit IJzendijke moest harder werken voor zijn eer ste punten. In elk geval voor zijn eerste punt. De hoogst geplaatste Zeeuwse speler ging tegen Alex Al- brecht, die bijna 600 ratingpunten minder heeft, door het oog van de naald. Hij stond verloren, maar pro fiteerde in extremis van Albrechts fouten. Vervolgens boekte de ge deeld winnaar vorige week van het Open NK gedegen zeges op Andries Mellema en Richard Vedder. Ook Jorden van Foreest, Konstan- tin Landa, Roeland Pruijssers en Henk Vedder hebben na drie ron des nog een score van honderd pro cent. Verrassingen waren er ook. In de tweede ronde verloor de Russi sche grootmeester Ikonnikov bij voorbeeld van de Italiaan Marzano, terwijl de Nederlandse grootmees ter Sipke Ernst een halfje moest la ten aan Erik Sparenberg. Bij het ter perse gaan van deze krant was de derde ronde nog volop gaande. maandag 7 augustus 2017 Simone de Rijcke neemt meteen de kop op de 3000 meter vrije slag en wint afgetekend. FOTO PETER NICOLAI Aector Doorns Breskens - Simone de Rijcke Mannen. 3000 meter vrije slag: 1. Thijmen van de Beek (ZC Koewacht) 40.29,14; 2. Rinke Hiel (ZC Koewacht) 41.04,54; 3. Jan Brink (De Zeeuwse Kust) 41.15,39. Vrouwen. 3000 meter vrije slag: 1. Simone de Rijcke (ZC Koewacht) 39.24,56; 2. Josine van Dorsselaer (ZC Koewacht) 45.39,21; 3. Kirsten Walraven (De Zeeuwse Kust) 45.56,21. Mannen. 3000 schoolslag: 1. Diego de Meyer (De Bruinvis) 50.37,05; 2. Guido Brink (De Zeeuwse Kust) 52.16,80; 3. René van Oudenaarde (Sg ZOC) 52.23,05. Vrouwen. 3000 schoolslag: 1 Manon Kloosterman (De Be velanders) 52.36,80; 2. Céline Brink (De Zeeuwse Kust) 58.32,80; 3. Ryan Verplanke (Scheldestroom) 58.50,95. Rameshbabu Praggnanandhaa heeft zijn visitekaartje dit week einde afgegeven in het Hoge school Zeeland-schaaktoernooi. De nog maar elfjarige belofte uit India beleefde een vliegende start. Rudy Boogert Vlissingen Sven Stange (links) is in gepeins verzonken in zijn partij tegen Ra meshbabu Praggnanandhaa. fotopzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44