klaar voor duel met Dordt Nieuwelingen tonen zich in oefenduels Kriens kiest voor rol in de schaduw bij MZC'11 11 lat) waarna Jerome Mezine de score wel opende. De spits tikte aan de tweede paal de o-i bin nen. Met drie invallers binnen de lijnen ging Hoek op zoek naar de gelijkmaker en die kwam van de voet van de vierde invaller. Sidi Ceesay kwam het veld in, zag de bal bij een corner voor zijn rechter vallen en schoot met zijn eerste balcontact meteen raak (t-i). Bael was daarna nog De nieuwe spits Niek van Sprundel werkte hard, maar kwam niet tot scoren namens Hoek dicht bij de 1-2, maar Jordi de Jonghe bracht redding. Mede daardoor eindigde het oefenduel van Hoek met de Belgen in 1-1. Woensdagavond komt Hoek opnieuw in actie. Dan is op sportpark Denoek het FC Dor drecht van trainer Gérard de Nooijer en verdediger Julius Bliek de tegenstander. Het oefenduel begint om 19.30 uur. Vlissingen-GVVV 2-1: De Vlissin- gers kenden een vliegende start. Al na drie minuten lag de bal voor het eerst in het GVW-doel. Nieuwko mer Ibrahim Eryürtik mocht aan leggen vanaf de penaltystip en hij maakte geen fout. Ook de tweede Vlissingse treffer kwam op naam van een nieuweling. Steve Schalk wijk kwam deze zomer over van Goes, waar hij afgelopen seizoen aardig op schot was. De spits, na mens het Zeeuws elftal nog trefze ker tegen ADO Den Haag, liet zien ook in Vlissingen het vizier al op scherp te hebben. Na een halfuur maakte hij de 2-0. De bezoekers, die twee klassen hoger spelen dan Vlissingen, kwa men na rust nog terug in de wed strijd. In de 65ste minuut werd het 2-1. Maar verder dan die aanslui tingstreffer kwam GVVV niet. Daardoor won Vlissingen ook de tweede wedstrijd onder de nieuwe trainer John Karelse. Eerder werd zaterdag-hoofdklasser Stedoco al met 1-0 verslagen. Zwaluwen-Goes 1-2: Bij Goes be gon Daniël Wissel in de punt van de aanval. De van Zeelandia Mid delburg overgekomen spits, die af gelopen seizoen bovenaan eindigde in het topscorersklassement van de PZC, had twintig minuten nodig om zijn rekening te openen bij zijn nieuwe club. Nog voor rust werd het ook 0-2 voor de Zeeuwen. Re- Eryürük, Schalkwijk en Wissel scoorden allen voor het eerst bij hun nieuwe club mon de Vlieger, die een belangrijk aandeel had in de promotie van Goes door zijn doelpunten in de nacompetitie, mocht aanleggen vanaf elf meter en faalde niet. Na de pauze maakte Jesper Gudde nog wel de aansluitingstref fer namens Zwaluwen (1-2), maar verder kwamen de Vlaardingers niet. Daardoor begon de ploeg van de nieuwe hoofdtrainer Rogier Veenstra positief aan de voorberei ding op het komende seizoen. voorste vier bewogen zó veel", zei hij, nadat hij in de rust was gewisseld. „We mochten van Diederik (Hiensch) maar één helft spelen, maar ik vond het he lemaal niet erg. Ik gaf kort voor rust een lange bal en voelde het in allebei mijn benen." Dat was in een fase waarin Jong Zeeland al meer grip op de tegenstander had. Het leidde op aangeven van Bart Gort tot een kansje voor Urmeion Martis, maar de Belgische doelman was net iets eerder bij de bal dan de offensieve aanwinst van Terneu- zense Boys. Zegers: „Je zag van daag weer dat er hier in Zeeuws- Vlaanderen veel talent loopt." Corré: „We waren vanaf halver wege de eerste helft wel op tijd in duels. We hebben vijf doelpun ten tegen gekregen, maar drie daarvan waren uit standaardsitu aties (corners) en één uit een strafschop." In het slotkwartier redde Ru ben van Winkelhof de Zeeuwse eer. Hij kopte uit een vloeiende aanval over rechts bij de tweede KARAKTERISTIEK ZIERIKZEE Edwin Kriens is ko mend voetbalseizoen assistent trainer bij MZC'11. De oefenmees- ter uit Renesse zal in die rol hoofd trainer Arie van der Zouwen, die Kloetinge afgelopen zomer ver ruilde voor de Schouwse ploeg, as sisteren bij de zaterdag-tweede klasser uit Zierikzee. Kriens heeft als trainer een lange staat van dienst opgebouwd in het Zeeuwse amateurvoetbal. In 1998 begon hij zijn loopbaan - ook op Schouwen-Duiveland - bij ZSC'62 in Scharendijke. Afgelopen seizoen zat hij bij WHS in Sint- Annaland op de bank. In de tus senliggende jaren stond hij aan het roer bij DFS, GPC Vlissingen, Bruse Boys, Oostkapelle en VCK. Hij kiest nu voor een rol in de schaduw bij MZC'11, afgelopen seizoen gedegradeerd uit de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. maandag 7 augustus 2017 GO Steve Schalkwijk (midden) maakte zaterdag zijn eerste treffer in dienst van Vlissingen. foto ruben oreel Zondag-hoofdklassers Vlissin gen en Goes zijn uitstekend be gonnen aan de voorbereiding. De Walcherse formatie won za terdag ook het tweede oefen duel, met 2-1 van tweededivisio nist GVVV. Goes won zijn eerste oefenwedstrijd met 1-2 bij zater dag-hoofdklasser Zwaluwen. Daniel Vervelde Vlissingen talenten dwars Zeeland tegen FC Dender, fotocamileschelstraete Jong Zeeland-FC Dender 1- 5 (0-3): 8. Andel Sarr 0-1,16. Mehdi Tarfi 0-2, 36. Andel Sarr 0-3, 61. Ignazio Coc- chiere 0-4 (strafschop), 77. Rubin van Winkelhof 1-4, 81. Dani de Almeida 1-5. Scheidsrechter: S. van de Bergen (Vogelwaarde). Gele kaart: Andel Sarr (FC Den der). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43