Davy Pröpper vertrekt naar Premier League; PSV vangt 'hoofdprijs' voor Oranje Bayern ontsnappen en loopt Supercup mis 7 evoniK lei/anin Oranje-duo grijpt naast medailles oog naar het Volgassfussball onder Jürgen Klopp. Alleen ziet de direc tie ook waar het (nog) piept en kraakt. Uitdagend Precies een maand is Bosz nu on derweg in zijn uitdagende project. Na de voorbereiding en de eerste officiële wedstrijd valt één conclu sie al te trekken: voor succes zullen voorlopig een hoop goals nodig zijn van sterspelers zoals Auba- meyang, de nog afwezige Götze en Dembélé (als Barcelona hem niet wegkoopt als opvolger van Ney- mar). Want Dortmund krijgt ook de nodige goals tegen. De Ligt, Klaassen, dergelijke spelers hadden het vooruitlopen, het doordekken bij Ajax al in hun dna. Net zoals Iniesta of Xavi bij het Barcelona van Guardiola. Maar in München verloor Guardiola als trainer van Bayern soms ook door venijnige counters. Een collega van voetbaltijdschrift Der Kicker zegt het zo: „Ik denk dat ik vaker verslag zal doen van wedstrijden van Dortmund die in 3-2 eindigen dan in 1-0. Het is te hopen voor Bosz dat hij vaker aan de goede kant van de score zit." Ondanks de zure nederlaag heeft Bosz ook genoten van heel de entourage, zegt hij in het bijzijn van zijn familie. Zijn eerste ken nismaking met de Gelbe Wand, de levende muur van supporters op de Zuid-tribune, gaf hem kippen vel. „En dan waren de ultra's er nog niet eens bij vanavond. Ik be greep dat die de Supercup mijden. Uit protest tegen de commerciali sering van het voetbal." Bij de gekte vooraf, rond het spe lershotel, keek hij zijn ogen uit. „Er staan zelfs dranghekken in het ho tel als wij naar de ontbijtzaal lo pen. Ook fans kunnen hier 'ge woon' kamers boeken, dat past bij Dortmund als volksclub, vindt men." Terug nog even naar de perscon ferentie. Bosz had daar een vraag kunnen krijgen over zijn eerste hoofdprijs als trainer. Hij grijnst, want zo'n vraag kwam nu bij Carlo Ancelotti terecht. „Het is voor u al de twintigste trofee hè", merkt een verslaggever op. „Nou", zegt de Italiaan droogjes, „ik denk dat het er nu 21 zijn." typische controleurs, met ruimte voor een creatieve middenvelder achter spits Mario Balotelli. Tegen Ajax was dit spelmaker Bassem Srarfi, straks moet dat Sneijder worden. Financieel brengt de Utrechter wel een offer. Sneijder liet zo'n drie weken geleden zijn contract ontbinden bij Galatasaray, na lang gesteggel. In Turkije verdiende de voetballer zo'n vijf miljoen euro netto, een salaris waar Nice bij lange na niet in de buurt komt, maar de laatste dagen groeiden beide partijen toch naar elkaar toe. Zaakwaarnemer Albers legde het contact met Nice rondom de eerste wedstrijd tegen Ajax in Frankrijk. Een week later spraken club en manager nog eens uitvoe rig met elkaar rondom de return, resulterend in een eenjarig con tract, korter dan Sneijder in eerste instantie voor ogen had. De Ne derlander wilde het liefst ergens een contract voor twee jaar teke nen, om komende zomer niet op nieuw in eenzelfde situatie te ko men. Christiaan Varenhorst en Maarten van Garderen zijn er gisteren niet in geslaagd hun sterke optreden op het WK in Wenen te bekronen met een medaille. Na de nederlaag in de halve finales van een Brazili aans koppel verloor het Oranje duo, dat pas drie maanden sa menspeelt, ook de strijd om het brons van een Russisch koppel. De Nederlanders waren met een wildcard tot de wereldtitel strijd toegelaten. Arsenal klopt Chelsea Europese titel voor Vos MOTORSPORT Marquez eert Angel Nieto EINDHOVEN PSV heeft een ak koord bereikt met Brighton Hove Albion over de transfer van Davy Pröpper. De middenvelder, die nog een contract had tot levert PSV rond de 15 euro op. Brighton komt dit sei zoen uit in de Premier League. PSV wil geen exacte bedra gen noemen, maar tech nisch manager Marcel Brands bevestigt dat de clubs eruit zijn. Afgelopen winter meldde Zenit-Sint Petersburg zich voor Pröpper en had toen vijftien miljoen euro voor hem over. „In die richting moet je het ongeveer zoeken, qua prijs", zei Brands gis teren, die moest glimlachen om de vier miljoen euro die Engelse media noemden. De Neder landse international verlengde vorig jaar zijn contract tot de zomer van 2020. Pröpper vertrok gisteren naar de Britse kustplaats om tot een persoonlijk akkoord te komen. In de grootste competi tie ter wereld kan de geboren Arnhemmer zich financieel spectaculair verbeteren. Naar verwachting wordt de transfer, als Pröpper eenmaal medisch gekeurd is, vandaag afgerond. De aanstaande trans fer van de middenvelder kwam dit weekeinde in een stroom versnelling. Vorige week meldde Brighton zich bij de di rectie van PSV. Pröpper wordt voor de hoofd prijs verkocht, zo is de gedachte bij PSV. De sier lijke speler die in 2015 overkwam van Vitesse stak vorig sei zoen niet in de beste vorm en wordt nu alsnog voor een stevige prijs verkocht. Feit is wel dat PSV een gat had te dichten in het budget. De be grote vijf miljoen euro aan Europa League-inkomsten rollen namelijk niet binnen na de dra matische uitscha keling tegen NK Wr Osijek. Of PSV op zoek gaat naar een vervan gende middenvelder is nog niet duidelijk. Inmid dels wordt wel HSV-verdedi- ger Douglas Santos nadrukkelijk aan PSV gelinkt. Brands ont kent de interesse. maandag 7 augustus 2017 wéér geen prijs Sneijder oefent tegen Nice in dienst van 'Gala', fotoviimages V.v wi BEACHVOLLEYBAL VOETBAL Arsenal heeft de eerste prijs van het seizoen al binnen. De winnaar van de FA Cup won gisteren ten koste van kampi oen Chelsea de Community Shield, de prijs om de En gelse Supercup. Na een gelijke stand in de reguliere speeltijd (1-1) nam Arsenal de strafschoppen beter. Onder anderen Thi- baut Courtois, de keeper van Chelsea, miste vanaf elf meter. WIELRENNEN Marianne Vos (foto) heeft in Herning de Europese titel op de weg veroverd. Voor Vos, die driemaal wereldkampioene werd, is het de eer ste EK-titel op de weg. Bij de mannen werd Moreno Hof land derde. Mare Marquez heeft gisteren in de GP van Tsjechië zijn derde zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. Met de wijsvingers ten hemel gestoken, als eerbetoon voor de overleden Spaanse motorcourreur Angel Nieto, kwam hij over de finish. Een toepasselijker eerbetoon dan een volledig Spaans po dium, hadden zijn landgenoten hem niet kunnen geven. 2020, Davy Pröpper. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39