Sneijder kiest voor Nice en dus ook 6 Peter Bosz laat met Borussia Dortmund rivaal Peter Bosz won als trainer nog geen prijs. Hij kwam zaterdag drie keer op voorsprong tegen Bayern, maar het bleek niet genoeg voorde Duitse Supercup. evoniH^ Column DIEDERIKSMIT ik het regelmatig, dus het zal wel zo zijn: je mag vrouwenvoetbal niet vergelijken met mannenvoetbal. Andere mensen, andere budgetten, dus je mag het gewoon niet vergelij ken. In principe ben ik het daar mee eens. Maar toch. Je houdt het niet tegen. Het EK voetbal voor vrouwen was nog geen dertig seconden oud toen ik aan Dirk Kuyt moest denken. Binnen een halve mi nuut creëerde Nederland zijn eerste grote kans tegen Noorwe gen. Het was een mooi signaal om een toernooi in eigen land op zo'n gretige wijze te beginnen, een beetje zoals Dirk Kuyt een signaal afgaf door na 38 seconden te scoren in de kampioenswed strijd van Feyenoord. Zonder het daarmee te willen vergelijken, want dat kan natuurlijk niet. Maar toch. Tijdens het EK deed bijna elke goal me denken aan een moment uit het mannenvoetbal. Uitzon deringen daargelaten: toen een van richting veranderd schot van Lieke Martens tegen België in de korte hoek verdween, had ik daar niet direct een associatie bij, maar je kunt niet alles hebben. De fraaie kopgoal van Shanice van de Sanden tegen Noorwegen deed me denken aan Arjen Rob ben die de 3-1 binnenkopte tegen Uruguay, in de halve finale van het WK 2010. De rake vrije trap van Martens tegen Zweden: zo scoorde Abdelhak Nouri ooit te gen Willem II. Tegen Engeland kopte Vivianne Miedema de 1-0 in de verre hoek. Ik zag meteen de gelijkenis met Lionel Messi die in de Champions League-fi nale van 2009 Edwin van der Sar zweefkoppend verschalkte. Maar toen, in de blessuretijd van diezelfde wedstrijd: een inzet van Lieke Martens werd van rich ting veranderd en de bal ver dween in de korte hoek. Onmid dellijk deed het me denken aan de goal van Lieke Martens tegen België, op het legenda rische EK voetbal voor vrouwen van 2017. Bijna elke goal deed me denken aan mannenvoetbal UITSLAGEN Duitse Supercup Een eind na middernacht, uren na de laatste penalty tegen Bayern München, klikt Peter Bosz op zijn telefoon een filmpje aan. Het is een persconferentie van Guardiola. De coach van Manchester City vertelt waarom zijn ploeg zojuist in de Champions League is uitgescha keld door AS Monaco. „Omdat we te laat zijn begonnen met naar vo ren spelen", klinkt het teleurge steld. „We moeten nog meer het geloof hebben dat de aanval de be ste verdediging is. Altijd. Nu lieten we juist Monaco komen. Met fatale tegengoals als gevolg." Het zouden grofweg ook zijn woorden kunnen zijn, zegt Bosz, terugkijkend op zijn eigen wed strijd van zoëven. Inclusief de pe naltyserie heeft zijn Borussia Dort mund drie keer op voorsprong ge staan tegen Bayern München. Toch is de regerend kampioen er met de Duitse Supercup vandoor gegaan. „Analyseer het en je ziet hetzelfde patroon", zegt Bosz. Jagen Gepassioneerd vat hij de wedstrijd nog eens samen: „Wij komen 1-0 voor door te jagen en Bayern te dwingen tot een fout achterin. Maar in plaats van door te gaan, lopen we Om half vijf gistermiddag landde Wesley Sneijder op vliegveld Nice Cöte d'Azursamen met zijn fami lie en zaakwaarnemer Guido Al- bers. Een spiegelzonnebril en een petje hielpen weinig bij zijn poging tot incognito: de voetballer werd meteen dolenthousiast onthaald door fans van OGC Nice, die alle maal een selfie wilden met hun nieuwe ster. Vanmiddag tekent de 33-jarige middenvelder een contract bij de Franse subtopper, woensdag nog sterker dan Ajax in de voorronde van de Champions League. Daarmee krijgt een wekenlang vacuüm toch nog een bevredigend slot, zowel voor Sneijder zelf als voor bondscoach Dick Advocaat. De recordinternational heeft nu nog ruim drie weken om wedstrijdfit te worden voor de cruciale interland in Parijs, op 31 augustus tegen Frankrijk. Bovendien geeft Sneijder een vervolg aan zijn carrière op ac ceptabel niveau, mét uitzicht op Champions League-voetbal. Vrijdagavond speelt OGC Nice thuis tegen Troyes, volgende week wacht de ontmoeting met Napoli om een plek in de Champions League. Ook dat vooruitzicht gaf een belangrijk duwtje bij de beslis singvan Sneijder: Nice is minimaal verzekerd van het hoofdtoernooi in de Europa League. Voor vrijwel alle andere clubs die interesse toonden in Sneijder, zoals Bologna en FC Nantes, gold dat niet. Perspectief Het leven aan de Cóte d'Azur is ook geen straf natuurlijk, maar het sportieve perspectief gaf daarmee de doorslag voor de Nederlander. De ploeg van trainer Lucien Favre speelt bovendien steevast met twee /|evoni tot aan de rust terug, laten we Bay ern de ruimtes om in te combine ren en te scoren. 3-1 achter halver wege had ook gekund. Na rust valt Rode goed in. Met zijn agressie krij gen we de druk er weer op en ko men 2-1 voor." De klutsgoal voor 2-2 in de 88ste minuut valt ongelukkig uit een vrije trap. Bosz: „Maar het punt is: Bayern had hele maal niet meer zo ver op onze helft hoeven komen." Zo streng als Bosz na afloop oor deelt, zo streng zijn niet 80.000 fans in het sfeerrijke voormalige West- falen Stadion. En zijn bazen ook niet. De directeuren Watzke en Zore vertellen Bosz opnieuw dat ze zien waar hij naar toe werkt met zijn elftal. Attractief spel, een knip- maandag 7 augustus 2017 Veraeli ken De laatste weken hoorde BEACHVOLLEYBAL Wenen (Oos). WK. Halve finale: Evandro/André (Bra, 4) - Varenhorst/Van Garderen (45) 21-15 21- 13; Doppler/Horst (Oos, 12) - Krasilni- kov/Ljamin (Rus, 6) 22-20 21-19. 3de/4de plaats: Krasilnikov/Ljamin (Rus, 6) - Varenhorst/Van Garderen (45) 21-17 21-17. Finale: Evandro/Adré (Bra, 4) - Dop pler/Horst (Oos, 12) 23-21 22-20. MOTORCROSS GP België/Lommel MXGP, eerste manche: 1. Herlings (KTM); 2. Cairoli (KTM/lta); 3. Colden- hoff (KTM). Tweede manche: Herlings (KTM); 2. Cairoli (KTM/lta); 3. Anstie (Hus/GB). Stand WK na 14/19 GP's: 1. Cairoli (KTM/lta) 567 pnt 2. Herlings (KTM) 468 pnt 3. Desalle (Kaw/Bel) 462 pnt 10. Coldenhoff (KTM) 302 pnt MOTORSPORT GP Tsjechië/Brno MotoGP, uitslag: 1. Marguez (Hon/Spa) 44.15,974 2. Pedrosa (Hon/Spa) +12,438 3. Vinales (Yam/Spa) +18,135 Stand WK na 10/18 GP's: 1. Marquez (Hon/Spa) 154 pnt 2. Vinales (Yam/Spa) 140 pnt 3. Dovizioso (Duc/lta) 133 pnt TENNIS Kitzbühel (Oos). Mannen. Finale: Kohlschreiber (Dui) - Sousa (Por) 6-3 6-4. Los Cabos (Mex). Mannen. Finale: Querrey (VSt/2) - Kokkinakis (Aus) 6-3 3-6 6-2. Finale: Alexander Zverev (Dui/5) - An derson (ZAf/15) 6-4 6-4. VOETBAL Johan Cruijff Schaal Feyenoord - Vitesse 1-1*(1-0). 7. Toorn- stra 1-0,58. Büttner 1-1 (strafschop). Fey. wint na strafschoppen. Toeschou wers: 45.000. Scheidsrechter: Makkelie. Geel: Diks, El Ahmadi (Fey); Bruns, Lins- sen (Vit) Feyenoord: Jones; Diks (77. Amrabat), Bot- teghin, Van der Heijden, Haps; El Ahmadi, Toornstra, Vilhena; Berghuis (74. Basacikoglu), Jorgensen. Boëtius. Vitesse: Pasveer; Dabo, Kashia Kruiswijk, Büttner (87, Faye), Bruns (77. Colkett), Serero, Foor; Rashica, Matavz, Linssen. België. Uitslagen: Moeskroen - Charle roi 2-5, Kortrijk - Sport. Lokeren 1-0, Waasl. -Beveren - KV Mechelen 2-2, Zulte Waregem - STVV 2-0, AA Gent - Antwerp 0-1, Anderlecht - KV Oostende 1-0, Club Brugge - Eupen 3-1. Stand aan kop: 1. Zulte Waregem 2-6,2. Club Brugge 2-6,3. Charleroi 2-6,4. Stand. Luik 2-4,5. Antwerp 2-4. Duitsland. Supercup. Borussia Dortmund - Bayern München 2-2 (1-1). Bayern München wint na strafschoppen (4-5). Engeland. Community Shield. Arsenal - Chelsea 1-1 (0-0). Arsenal wint na strafschoppen (4-1). Frankrijk. Uitslagen: AS Monaco - Tou louse 3-2, Paris S.Germain - Amiens SC 2-0, AS Saint-Etienne - OGC Nice 1-0, FC Metz - EA Guingamp 1-3, Montpellier HSC - SM Caen 1-0, Olymp. Lyonnais - Strasbourg 4-0, ESTroyes - Stade Ren- nais 1-1, Lille OSC - FC Nantes 3-0, An gers SCO - Girond. Bordeaux 2-2, Olymp. Marseille - Dijon FCO 3-0. Stand aan kop: 1. Ol. Lyonnais 1-3, 2. Lille OSC 1-3,3. Marseille 1-3, 4. Guing amp 1-3, 5. Paris SG1-3. WIELRENNEN Herning (Den). WK op de weg. Heren, uitslag: 1. Kristoff (Noo) 241,6 km in 5.41.10 2. Viviani (Ita) z.t. 3. Hofland z.t. Vrouwen, uitslag: 1. Vos 120,6 km in 2.51.13 2. Bronzini (Ita) z.t. 3. Zabelinskaja +0.02 Drie keer voor en Borussia Dortmund Bayern München wns. Maarten Wijffels Dortmund Er was haast bij geboden, een lu cratief Amerikaans avontuur lonkte, maar Wesley Sneijder (33) maakt met zijn eenjarige contract bij OGC Nice bovenal een sportieve keuze. Niet in de laatste plaats in het belang van Oranje. Sjoerd Mossou Rotterdam SHOTS De spelers van Borussia Dortmund ver liezen uitein delijk na straf schoppen. Peter Bosz loopt zijn eer ste prijs als trainer mis. FOTO'S PRO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38