r f wordt geïnformeerd' Ajax heeft gewenste verdediger bijna binnen 5 en straalt uit dat het meer wil komend seizoen Kashia heeft vertrouwen in nieuw elftal de terugkeer van Robin van Persie naar Feyenoord nog altijd niet is opgegeven. Dat alles moet Feyen oord richting prolongatie van de landstitel duwen. Dan moet net als vorig seizoen wederom vrijwel alles kloppen. En misschien wel meer dan dat want deelname aan de Champions League zal ongetwijfeld punten gaan kosten in de eredivisie. En waar vorig jaar vrijwel alles de goede kant opviel in de Kuip, bleek zaterdag al dat zoiets niet vanzelf sprekend is toen Vitesse dankzij interventie van videoreferee Pol van Boekei op t-i kwam. „En het voetbal was ook nog niet zoals het moest zijn", zegt Boëtius. „Maar het resultaat wel, dit elftal VITESSE kan zich gewoon vastbijten in een doelstelling. Of dat anders is dan in mijn eerste periode bij Feyenoord? Toen waren we nog op weg naar prijzen, nu pakken we die prijzen ook echt. Dat is een groot verschil, dat is iets wat in je hoofd een rol speelt. Het gevoel dat het kan. En we laten ook niet over ons heen lo pen." Dat bleek maar weer eens tijdens de strafschoppenserie - door Fey enoord met 4-2 gewonnen - toen er een duw- en trekpartij ontstond in de middencirkel. Foor wilde een zwijgend Feyenoord en bereikte het tegenovergestelde. De Rotter damse manier om te laten zien: wie ons nu nog niet serieus neemt, heeft een probleem. is het nu immers niet de techno logie die beslist, maar nog gewoon de scheidsrechters zelf. En dat blijven ook mensen, met elk hun eigen waarneming." PlayStation Steven Berghuis, die zijn rentree beleefde tegen Vitesse, deelt de opvatting van zijn ploeggenoot. „Ik vind het een beetje de charme van het voetballen wegnemen, de videorefstelt de aanvaller van Feyenoord. „Ik had het er met Re- nato Tapia over. Hij zei dat voetbal op PlayStation begint te lijken. Ben ik wel met hem eens." Scheidsrechter Makkelie ziet nog wel ruimte voor verbeterin gen. „De grote kwestie is nu: hoe bereiken we het publiek?", stelt de leidsman. „Hoe is het voor de mensen dui delijk te maken dat ik het moment van Matavz en El Ahmadi ga te rugkijken en niet de buitenspel goal van Jorgensen? Daar werken we aan. En voor de duidelijkheid: het duurde even omdat de video ref het juiste televisieshot moest terugvinden. Dan kun je de coun ter van Feyenoord niet onderbre ken. Als het dan toch geen straf schop was, benadeel je een partij door een veelbelovende aanval af te fluiten." A Arbiter Makkelie bekijkt het penalty-geval nog eens op video AMSTERDAM Het ziet er naar uit dat de Kroaat Mateo Barac een deel van de verdedigende problemen van Ajax gaat oplossen. Trainer Marcel Keizer liet vrijdag op de Open Dag nog weten dat zijn club op zoek is naar versterking in de achterste linie. De 23-jarige Barac komt hoogstwaarschij nlijk vandaag al naar Amsterdam om de transfer af te ronden. Volgens Kroatische media zal hij Ajax rond de ander half miljoen euro kosten. Barac was mede verantwoorde lijk voor de Europese uitschakeling van PSV vorige week met zijn club NK Osijek. In zowel de heenwed strijd als de return kwam hij negen tig minuten in actie. Osijek won beide duels met 1-0. Scouts van Ajax waren bij die wedstrijden aan wezig. Het vorige seizoen was voor Barac pas het eerste op het hoogste niveau met zijn Kroatische club. Met de duels tegen PSV speelde hij slechts zes Europese kwalificatie wedstrijden. Eerder was hij actief voor de Kro atische clubs HNK Sibenik en NK Hrvatski Dragovoljac. Ook stond hij even onder contract bij een club in Zwitserland. Barac speelde wel al één interland. Begin dit jaar maakte hij zijn debuut in een vriendschap pelijke interland tegen Chili. De één meter negentig lange ver dediger kan zowel op de linksback positie uit de voeten, als in het cen trum van de verdediging. De laatste linie van de Amsterdammers was dun bezet na het vertrek van Jairo Riedewald, Heiko Westermann en Kenny Tete. Matthijs de Ligt en Da- vinson Sanchez zijn feitelijk de enige pure centrumverdedigers in de selectie. In de verloren derde voorrondewedstrijd voor de Cham pions League tegen OGC Nice stond dat duo in de verdediging ter wijl Nick Viergever de linksback was. Door de beperkte bezetting in de laatste linie liet trainer Marcel Keizer in een eerder stadium Mit chell Dijks al terugkeren in de eer ste selectie. Na de komst van Klaas-Jan Hun- telaar en de doelmannen Benjamin van Leer en Kostas Lamprou is Ba rac de vierde versterking voor Ajax deze zomer. maandag 7 augustus 2017 Zijn 250ste wedstrijd in dienst van Vitesse draaide uit op een grote teleurstelling. Toch was Guram Kashia na de verloren Johan Cruijff Schaal vol ver trouwen. „Ik weet zeker dat we beter zijn dan vorig jaar", aldus de captain nadat hij het duel met Feyenoord had verloren via een strafschoppenserie. Na de bekerwinst drie maan den geleden moest de Johan Cruijff Schaal de tweede prijs in de clubhistorie van Vitesse worden. Het liep anders. Kashia: „Natuurlijk ben ik te leurgesteld, maar we hebben een goede tweede helft ge speeld." En die tweede helft moet vertrouwen geven voor de toekomst vindt hij. „Ook voor de Europese wedstrijden die we gaan spelen. De sfeer, het niveau. Dit had alles van een Europese uitwedstrijd." Wat zo voelde de Johan Cruijff Schaal voor hem. Als een uitwedstrijd. In niets te vergelijken met de bekerfinale van eind april. „Toen zaten er 20.000 fans van beide clubs. Nu was het 50.000 man tegen 11 van ons. Maar het be langrijkste is het perspectief van dit elftal. We zijn dynami scher, hebben echte win naars." De Johan Cruijff Schaal wordt door de feestende Feyenoorders overgoten met champagne. FOTO'S PIM RAS M Barac namens NK Osijek in actie tegen PSV. fotoproshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37