Meiden ONZIN! Dansen in het zand bij Beachboom Zwaargewonde bij steekincident Emergis Oostburg r KEUK 2 MARLEEN BLOMMAERT '4: I Column Ieneer B. is hier ten huize de enige man, slechts dochters bracht hij voort. Een eenzame positie op het veld moet dat zijn. Ook alle huisdieren hier zijn van vrouwelijke kunne. Ik verdenk zelfs de spitsmuizen hier in de tuin van een ondergronds vrouwencollectief. De egels zou den volgens mij ook wel een 'blijf- van-me-lijf-huis' in de takkenril kunnen hebben, opgericht tegen al te stekelige mannen. Kortom hier vliegt vooral oestrogeen rond en het testosteron is gereserveerd voor één bewoner. Kan hij wel genoeg man zijn in deze omgeving, vroeg ik me laatst af? Ik werd namelijk bestraffend bevraagd door de dames of heren van SIRE: 'Laat jij jouw jongen wel genoeg jongen zijn?'Aangezien ik altijd goed nadenk over vragen, dacht ik ook over deze vraag na. Liet ik hem wel genoeg jongen zijn? Mijn jongen houdt van Studio Sport. Zondagavond zeven uur, bord op schoot, is een heilig ritu eel. Hij houdt ook van houthakken en van Russische literatuur. Hij weet hoe en wanneer je rozen en druiven moet snoeien. Hij houdt van Calvados en bruine bonen, overigens niet per se tegelijkertijd. Hij maakt een onvoorstelbare zooi van de keuken als hij daar onver hoopt verzeild geraakt. Hij weet de weg waar hij ook is, weet de na men van al die onmogelijke en on eindige polderstraten hier. Hij weet meer van de geschiedenis van mijn geboortegrond dan ik en kan iedere polder benoemen en wan neer ze ingepolderd werd. Is dat genoeg? Is dat juist? Ik weet het niet. Hij kan zichzelf zijn, zelfs als man in deze vrouwenbende en volgens mij is dat het hoogst haal bare in het ondermaanse, jezelf mogen zijn. Ik weet dat een boel vrouwen daarvan dromen. Maar bovenal is hij een suppor ter en terwijl de vrouwen hier be zig zijn met waar zij zich zoal mee bezighouden, kijkt en steunt hij als enige de voetbalvrouwen. Hij schreeuwt ze naar de overwinning. En als ze dan eindelijk Europees kampioen zijn, zegt hij: „Ik heb ge noten. Echt genoten, ook van het Deense team. Een prachtige fi nale!" Zijn toon is onverholen en thousiast. Alleen degenen die hem echt kennen, horen ergens achterin een beetje verbazing. Hij steunt als enige de voetbalvrouwen. Hij schreeuwt ze naar de overwinning DESTELLING Vandaag: Ik ben trots op Oranje Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TOOS EN HENK KAMPEREN BIJ bE BOER maar WAAR ZIJN DE TOILETTEN HEEFT EEN SMARTPHONE? DOWNLOAD» DAN DE APP 'ONTDEK JE PLEKJE' Aula ZB vernoemd naar Betje Wolff Minder vlinders in de tuin Overlast gevende jongen verzet zich bij aanhouding Wachten op uw keuken? Duitse Keukens in alle afmetingen direct leverbaar!! renhuis. Rond de 4.000 Beachboomers stonden zaterdagavond rond een uur of half tien op het strand van de Brouwersdam. Met de voeten in het zand, een regenbui achter de rug en een uitzicht over zee van heb-ik- jou-daar. Was zand de ondergrond niet ge weest dan had je een speld kunnen horen vallen. Alleen op dat mo ment, want met een line-up met onder meer Quintino en ROOG Erick E kon je stilte verder wel ver geten. „Als ik deze muziek hoor wil ik dansen", zegt een kleurrijk uit gedoste Antoinette Visser uit Klaaswaal. Haar vriendin haakte onverwachts af, Antoinette besloot toch te komen. „Je hebt hier nie mand nodig. Lekker dansen. Het sfeertje is relaxed." Beachboom was deze editie terug op het strand. Na jarenlang karren vrachten zand op de dam te hebben gedropt, werd het podium nu tegen de vloedlijn aan gebouwd. „Mooiste locatie ooit", vat Chantal Alphenaar - echtgenote van grondlegger (en mede-organisator) Joop Alphenaar samen. „Dit is het mooiste feestje van het jaar." Dat feestje moet voor Karina Jos- sen uit Düsseldorf nog komen. Zij trouwt op 15 september en haar vriendinnen hebben haar voor haar vrijgezellenfeestje naar Beach boom gebracht. „Super is dit. Ik wist helemaal van niets." Landgenoot Tamara Kirschbaum wel. Zij reed voor het derde achter eenvolgende jaar voor een avondje naar de Zeeuwse kust om Beach boom te bezoeken. „Ik hou van strandfeesten", jubelt ze tussen het dansen door. „Ik kom uit Keulen, daar heb je geen zee. Ik denk dat dat het voor mij is." Niet iedereen hoeft Je hebt hier niemand nodig. Lekker dansen. Het sfeertje is relaxed kilometers te maken om te genie ten van beats on the beach. In een knalgele overall en behangen met kleurige kerstboomlampjes danst Masja de Waard uit Scharendijke de sterren van de hemel op een steen worp afstand van huis. „Met de voetjes in het zand, hoe lekker is dat? Het is een geweldig feest." Bij een steekincident bij een locatie van Emergis in Oostburg is zater dagavond rond zeven uur een 39-ja- rige man zwaar gewond geraakt. Een 37-jarige medebewoner kon kort na het gebeuren door de politie worden aangehouden. Een aanvankelijk opgeroepen traumaheli kon onverrichterzake weer terug, het slachtoffer is met de ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Zaterdagavond laat verrichtte een team van de technische recherche uit Tilburg onderzoek in het pand. Nanon Doeland, woordvoerder van Emergis kon nog niet zeggen wat de aanleiding voor het incident is geweest. „Dat is aan de politie om te onderzoeken. De teamleider van de woongroep in Oostburg heeft zondagmiddag met het ziekenhuis gebeld en gehoord dat de situatie van het slachtoffer stabiel zou zijn." In de beschermende woonvorm aan de Burgemeester Gratamastraat in Oostburg worden vijftien men sen met psychiatrische of psycho sociale problemen begeleid om uit eindelijk zelfstandig te kunnen wo nen. maandag 7 augustus 2017 Reageer op pzc.nl Zaterdag: Vrouwenvoetbal is leuker dan mannenvoetbal 745 reacties MIDDELBURG De aula van het ZB Plan bureau in Middelburg heet voortaan het Betje Wolft Auditorium. Op 16 septem ber wordt de ruimte ge opend door Aatje de Jong. Zij was tot dit jaar voorzit ter van het Betje Wolft Mu seum in Middenbeemster. Het museum krijgt ook het eerste exemplaar aange boden van de ZB-uitgave 'Betje Wolft en de Vlis- singse vaandrig'. Schrijf ster Betje Wolft werd in 1738 in Vlissingen geboren als Elisabeth Bekker. VLISSINGEN Deelnemers aan de Tuin- vlindertelling telden afge lopen weekend gemid deld tien vlinders in hun tuin. Dat is een stuk min der dan in 2015 en 2016: toen telden deelnemers zo'n zestien vlinders. Per telling werden in Zeeland gemiddeld 3,7 soorten gezien. De atalanta, kleine vos en dagpauw oog werden landelijk het vaakst gezien. GOES Een jongen is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden omdat hij overlast veroorzaakte bij een eettentje in Goes, meldt wijkagent Sylvan Vael. Toen de jongen werd aangesproken door de agent, wilde hij niet voldoen aan de vorderin gen. Daarom werd beslo ten de jongen mee te nemen naar politiecellen complex Torentijd in Mid delburg. Volgens de wijk agent verzette de jongen zich hevig. Mag het goedkoper Mag het sneller Mag het transparanter Mag het in 7 keer goed Mag het zonder gezeur Ook 6 maanden te reserveren I Met z'n allen op hetzelfde mo ment de ogen dicht en de armen gestrekt. Even tot je door laten dringen waar je staat en hoe. Esme Soesman Scharendijke - Antoinette Visser, Klaaswaal Einsteinstraat 29 - Dordrecht Guido van der Heijden Oostburg Alle Beachboomers zijn heel even stil, genietend van het speciale Beachboom-moment. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2