m O- CD 05 22 ZE Minicamping Zwartenburg is naast gezellig ook praktisch voor Sjoerd en Jacqueline, een echtpaar uit Amsterdam. „Mijn moeder uit Kapelle leeft nog. Je bent er zo op de fiets." CAMPING VIERPITSFORNUIS WAT IS ER TE DOEN? Frisparty, Renesse Voor jongeren van 11 tot en met 16 jaar wordt er vandaag weer een Frisfeest Schuim Party ge organiseerd. Van 19.00 uur tot 23.00 uur draait er een DJ in Feestcafé de Zoom en kan je lekker dansen tussen het schuim. Meer info: Facebookpagina Forever Young Open dag Gasthuis- kerk, Zierikzee De Gasthuiskerk aan het Ha venplein is vandaag te bezichti gen van 13.30 uur tot 16.30 uur. De toegang tot de historische kerk uit de 14de eeuw is vrij. Tijdens de opendag zal het Mar- cussenorgel permanent be speeld worden en is er een ex positie te zien van schilderijen over de specifieke Zeeuwse na tuur. Kermis, Middelburg De kermis in Middelburg is vandaag weer geopend van 10.00 uur tot 0.00 uur. Op de Markt en op Plein 1940 staan meer dan 30 attracties opge steld. Genoeg keuze dus! Zomermarkt, Brouwershaven De zomer weekmarkt in Brou wershaven is iedere week te vinden rondom het beeld van Jacob Cats op de markt. Hier kan men elke maandag van 10.00 uur tot 17.00 uur rond struinen langs kramen met on der andere kleding, sieraden, speelgoed, boeken en nog veel meer. Beklimming Sint Lie- vensmonstertoren, Zierikzee Een prachtig uitzicht over Zie rikzee is gegarandeerd vanaf deze toren. Ook draagt de 'Dikke Toren' veel historie met zich mee. Zo werd de eerste steen van dit gebouw al gelegd in 1454. De moeite waard om een be klimming te maken dus! Dat kan van 10.00 uur tot 17.00 uur. Het gebouw is te vinden op het Kerkplein. Seizoensmarkt, Domburg Vandaag staat van 10.00 uur tot 21.00 uur de seizoensmarkt op gesteld in Domburg. Kraampjes met diverse produc ten staan in de Weststraat, Markt, Ooststraat en de Stati onsstraat. Wandeling, Axel Een wandeling maken kan van daag in Axel. Een gids laat je an derhalf uur lang de mooiste plekjes van dit dorp zien. Vanaf 14.00 uur verzamelen bij het Gemeentehuis. Van tevoren aanmelden is niet nodig en de tocht gaat altijd door. Voor meer info: gidsenteam-zvl.nl Weekmarkt, Hulst In Hulst kan je vandaag weer te recht voor de dagelijkse bood schappen. Verse producten staan uitgestald op de week markt van 08.30 uur tot 16.00 uur. Super Zomer Festival, Goes Het is vandaag weer Super Zo mer Festival in Goes. Een pop up pretpark voor de hele fami lie. Trampolines, springkussens, maar ook shows van illusionist Winfried zorgen voor een leuk dagje uit. Daarnaast kan je een duik nemen in het grootste zwembad van Zeeland inclusief glijbanen, stoomcabines en een hot whirlpooltuin. Je hoeft je hier dus niet te vervelen! Meer info: superzomerfestival.nl Zomer Yoga, Middelburg Op het eind van de dag even al les achter je laten, dat is het doel van de Zomer Yoga in Middel burg. Hier wordt sup, strand en boomgaard yoga gegeven en bij slecht weer wordt de les naar binnen verplaatst. Tijd en locatie: van 18.00 uur tot 22.00 uur aan Korendijk 34. Meer info:flow-liveyoga.nl VANDAAG KOOKT: I en vreemde die minicam ping Zwartenburg in Kat tendijke bezoekt. Het doet bij Jacqueline Eversdijk de I wenkbrauwen fronsen. Ze seint voor de zekerheid de eigenaar in. „Ik ken de meeste gezichten. Op verschillende campings in Walcheren is geld gestolen. Je kunt dus niet voor zichtig genoeg zijn." Het accent van de oplettende cam- pinggast verraadt haar achtergrond. Ze woont weliswaar in Amsterdam, maar is niet opgegroeid in de hoofd stad. Af een toe spreekt ze enkele woorden plat Zeeuws. Echtgenoot Sjoerd Mulder komt uit Friesland. Hij zit naast de voortent op z'n hurken en knipt het gras. „Dat moeten we zelf bijhouden. Het is een vorm van medi teren. Na afloop voel ik me net een monnik", grapt hij. De twee verblijven sinds drie jaar elke zomer in Kattendijke. Ook be zoeken ze de minicamping steevast in de weekenden tussen medio maart en eind oktober. „We ontdekten dit plekje na een vakantie in Frankrijk", vertelt Sjoerd. „We wilden nog een paar daagjes in Nederland verblij ven." Jacqueline is redelijk bekend in de omgeving. Ze groeide op in Kapelle. „Dit is de mooiste camping van Zuid- Beveland", stelt de Amsterdamse. „Mijn moeder leeft nog. Ze woont in Kapelle. De afstand is makkelijk te fietsen. Heen- en weer reizen vanuit Amsterdam kost al snel vier uur." Het echtpaar overnacht in een oude caravan uit 1979 die ze kochten op Marktplaats. De slaapplekwas een ONS FAVORIETE GERECHT Je ziet het landschap met de seizoenen mee veranderen nieuwe gewaarwording voor de twee, aangezien ze in het verleden altijd in een tent sliepen. Regelmatig bezoe ken ze nog andere locaties, maar de caravan blijft op z'n plek. „In het eer ste jaar was het écht vakantie", er- vaarde Sjoerd. „Nu voelt het als ons tweede huis", voegt Jacqueline eraan toe. Vooral de locatie zorgde ervoor dat Sjoerd en Jacqueline verliefd werden op het plekje. „Het is er heerlijk rustig en stil", vertelt de uit Kapelle afkom stige Amsterdamse. „Het contrast met Amsterdam is groot. Daar hoor je altijd lawaai." Authentiek Het leven op de camping bevalt hen. „Het is hier nog echt authentiek", stelt Jacqueline. „De paden zijn van grind en de douches werken nog ou derwets met een muntje. Soms staat er een hele rij bij de afwas, omdat er één warmtekraan is. 'Ik schiet wel op", roept de voorste dan. 'Doe rustig aan, het is vakantie', klinkt dan direct." Het echtpaar, dat vorige week hun 22-jarige trouwdag vierde, trekt er ge regeld per fiets op uit. „De agrarische omgeving is erg interessant", vertelt Sjoerd. „Je ziet het landschap met de seizoenen mee veranderen. Het geeft een nostalgisch gevoel." Volgens Jac queline vindt zoon Rens (20), die een enkele keer op bezoek komt, de omge ving 'saai'. Dochter Setske (21) daaren tegen vindt het 'fantastisch'. De directe omgeving is voor Sjoerd maandag 7 augustus 2017 PC Tip1 Tip 2 Tip 3 Kermis Middelburg. Tip 4 Tip 5 Frisfeest Schuim Party. Tip 6 Tip 7 Tip 8 Tip 9 Tip 10 Sjoerd Mulder (56) en Jacque line Eversdijk (54) uit Amster dam verblijven al drie jaar gedu rende de zomer periode in Kat- tendijke. Ze be zoeken mini- camping Zwar- tenburg daar naast haast ieder weekend tussen half maart en eind oktober. 'Koken is mijn momentje meditatie' Len Wolters Kattendijke Jacqueline en Sjoerd eten graag couscoussalade. „Dat is de invloed van Am sterdam", stelt de uit Kapelle afkomstige Amsterdamse. „Het is zo smakelijk en lek ker." Het Marokkaanse gerecht bestaat uit couscous, peul tjes, erwtjes uit blik, stukjes komkommer, gerookte kip, bosui, feta, een rood pepertje en olie. „Je kunt ook andere groenten toevoegen." -Sjoerd Mulder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22