C9 Sprookje in Enschede Tennis 18 ZEELAND Sietz Leef lang heeft niet lang meer te leven. Hij heeft één wens: een fiets. Maar zorgaanbieder Welzorg laat het steeds afweten. 35 ZORG PUINHOOP BRAND HOUTSHREDDER Kortingsbon Commentaar Heel Nederland is trots op de Oranjeleeuwinnen. Zij zijn kampioen van Europa. Het vrouwenelftal heeft Denemar ken overtuigend verslagen. Het duel was misschien weinig oogstrelend, maar met veel strijd en zes doelpunten was de voor stelling toch puur reclame voor het voetbal. Dit toernooi kreeg zijn climax in Enschede. Dat is bijzonder, want nu eens niet opgelegd pandoer in de Randstad. De hele en tourage daar in het oosten van Nederland is geknipt voor een zo- mersprookje. Dat is het geworden. De voetbalvrouwen zijn overi gens geen elfjes. Het zijn stoere meiden die er zo nodig vol ingaan. Toen de Nederlandse vrouwen aan dit toernooi begonnen, waren ze zo goed als onbekend bij het grote publiek. Wie wist dat een aan tal van hen in het buitenland speelt? Wie kende de opstelling van Oranje? Nu zijn het de nieuwe sterren. Nog lang niet zo groot als de mannen. Daar maalt niemand om. Want de snelle opkomst van deze lichting sterke voetbalvrouwen heeft een paar prettige effec ten. Als ze voor de camera staan lijkt hun taal jammer genoeg al een beetje op het jargon van de mannen. Maar het is allemaal net iets spontaner, de lol op het veld lijkt ook net iets echter. Het zal nog moeite kosten om dit nog tamelijk onbevangen sportieve plezier erin te houden. Al deze vrouwen is een geweldige toekomst gegund. Met steeds beter spel. Met de beloning die hen toekomt. En met steeds meer respect van iedereen. De bobo's die gisteravond de medailles uit reikten, allemaal mannen, stonden een trede hoger. Dat is handig om de lintjes over de haardossen van de dames te leggen. Maar ver der is dat niveauverschil een verkeerd signaal. De vrouwen zijn Eu ropees Kampioen. Dat neemt niemand hen meer af. De mannen moeten eerst maar eens zien dat zij een kwalificatie overleven. Oranjeleeuwinnen maken met mooie winst op Denemarken puur reclame voor het voetbal ALMANAK Een opa en oma in Middelburg tennissen nog altijd graag bij de senioren. Als ze kleinzoon Ru ben te logeren hebben, gaat deze gezellig een keertje mee naar de tennisbaan. In het zon netje vanaf de zijlijn, met een ijsje in de hand, wordt elke slag en elke bal nauwlettend gevolgd en hij vindt het allemaal prach tig- Eenmaal weer thuis vraagt zijn moeder, waar hij is geweest met zijn grootvader en grootmoe der. Het antwoord komt vlot en met een stralende lach: „Naar rim- peltennis." Gewonde man op straat gevonden Brand in schuurtje bij woning Man rijdt dronken tegen vangrail Koudekerke Vrouw belandt op vluchtheuvel r,- bruncj Ga naar de winkel of bestel op pzc.nl/doeboek mijn hart het vanwege zuurstofge brek. Ik heb nog een halfjaar, als ik ge luk heb, driekwart jaar te leven. Als je vraagt of ik dat erg vind, ach, ik ben al bijna 85 en ik heb het alle maal wel gezien." Zo nuchter als hij over zijn ziekte praat, zo boos is hij op Welzorg, een landelijke aanbieder van (zorg)hulpmiddelen, zoals scoot- mobielen. De instelling heeft in Zeeland vestigingen in Zierikzee, Sint Maartensdijk, Goes en Axel. „Een jaar geleden werkte Welzorg nog goed. Maar er is kennelijk een reorganisatie geweest en sindsdien is het een puinhoop." Proefrit Na acht weken in het ziekenhuis in Terneuzen te hebben gelegen, raadt de gemeente Sluis hem in maart een lage-instapfiets aan; een twee- wieler met trapondersteuning. Leeflang wacht geen moment. In april nog keurt de gemeente zijn aanvraag goed. Tot zijn vreugde map hij een proefrit maken op de Van Raam Balance, al kost hem dat wel een halve dag voor niets wachten. Kleinig- Zelf houdt hij er rekening mee dat dit de laatste zomer van zijn leven is. Sietz Leeflang (84) in Breskens heeft leukemie en nog maar één wens: een lage-instapfiets met trapondersteuning. Zo kan hij in zijn laatste maanden nog bij wat mensen langs. Tevergeefs wacht hij er al maanden op, omdat zorgaan bieder Welzorg niet levert. Hij is niet de enige. De gemeente Sluis is boos. „Kom maar binnen hoor", roept Leeflang vanuit zijn woonkamer. „Ik heb de deur al voor je open ge daan." Achter de rollator loopt hij stap voor stap naar de keuken om een blad met koffie en koekjes te halen. De oud-journalist van het Algemeen Handelsblad (nu NRC Handelsblad) en oprichter van mi- lieu-proefboerderij De Kleine Aarde is ernstig ziek. „Ik heb al 2,5 jaar leukemie", vertelt hij aan tafel. „Elke veertien dagen moet ik een bloedtransfusie onder gaan. Op een gegeven moment begeeft maandag 7 augustus 2017 Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Een 35-jarige man uit Sas van Gent is in de nacht van vrijdag op za terdag bewusteloos aan getroffen op de Beetho- venstraat in Terneuzen. De politie vond een zak met amfetamine in zijn tas. Een voorbijganger zag de man op straat lig gen. Hij had een bloe dende hoofdwond. Hulp verleners hebben de wond verzorgd. De man is meegenomen naar het politiebureau. MIDDELBURG In een schuurtje bij een woning aan de St. Joris- straat in Middelburg is zaterdagmiddag brand uitgebroken. Twee blus- voertuigen rukten uit, maar de brand bleek mee te vallen. Bij de brand kwam rook vrij. De Veilig heidsregio Zeeland advi seerde buurtbewoners in de omgeving ramen en deuren te sluiten. Even na 17.00 uur werd het sein brand meester ge geven. FOTO FRANS BOSSCHA NW- EN SINT JOOSLAND Een Vlissinger (45) is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de snelweg A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. Zijn auto botste met de vangrail. Een 30-jarige bijrijdster raakte niet ge wond. Uit een blaastest bleek dat de man dron ken was. Hij had twee maal de toegestane hoe veelheid alcohol in zijn bloed. De man is naar het ziekenhuis gebracht. Een vrouw is zaterdag middag met haar auto op een vluchtheuvel be landt bij de rotonde aan de Duinstraat in Koude kerke. Haar voertuig raakte daarbij zwaarbe- schadigd. Na een medi sche check bleek dat de vrouw niet naar het zie kenhuis vervoerd hoefde te worden. Haar auto is weggesleept. Waar blijft m m NIEUWDORP Op een bedrijventerrein aan de IJslandweg in Nieuwdorp is zaterdagochtend een houtshredder in brand ge vlogen, aldus de Veiligheidsregio Zeeland. De brandweer kon het vuur snel blussen. Rond 11.35 uur werd het sein brand meester gegeven. Daarna moest de brandweer nog enige tijd nablussen, foto johan van der heijden <5^ Primeral Verschrikkelijke Ikke 3 Doeboek Lever deze bon in en ontvang 1,- korting bij o.a. Geldig t/m 2 september 2017.0P=0P Balance^^ De lage-instapfiets Van Raam Jeffrey Kutterink Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18