Studenten boos om actie Booking.com II AKANTIE la ar en hoe? 13 A Protest in Amsterdam, foto twitter asva 40 miljard voor brexit geopend: 'Waar vind ik nog een bakker in augustus?' Gevreesd werd voor een stormloop op die ene bakker die nog open zou zijn. Om zo'n baguette-oorlog te voorkomen, sloeg het bakgilde vo rig jaar de handen ineen. „We heb ben afspraken gemaakt, zodat we niet allemaal tegelijk op vakantie gaan." Sindsdien zou minimaal 40 procent van de Parijse bakkers in augustus open zijn. Parijzenaars gaan allemaal naar zee, dus wij zijn de hele maand dicht Buiten Parijs is dat ideaal nog ver weg. In plattelandsgebieden moe ten bewoners in de zomer soms kilometers rijden voor een warme croissant. Ook slagers, uitbaters van kiosken, loodgieters en die renartsen pakken nog steeds alle maal tegelijk de zwembroek en bikini in. En dat is niet handig voor iedereen die graag vlees eet, de krant leest, een lekkende kraan heeft of een zieke hond. Verlaten straten In Parijs biedt augustus een Kaf kaëske aanblik. Van de 2,2 miljoen inwoners trekt het merendeel de stad uit. Officiële cijfers over de hoofdstedelijke uittocht zijn er niet, maar een blik op verlaten straten zegt genoeg. Voordeuren gaan op slot, parkeerplaatsen blij ven weer eens leeg, de luiken van winkels gaan naar beneden. En terwijl de stadsbewoners wegtrekken, trekt een nieuwe groep naar binnen. De vakantie gangers. Bussen met Chinezen met parasolletjes wringen zich langs de Are de Triomphe en wa renhuizen, toeristen met hoofd doeken uit het Midden-Oosten worstelen zich naar binnen bij Cartier en Chanel. De Parijzenaars die wel thuis bleven, zijn waar schijnlijk degenen die de Chine zen en Saoedi's te woord staan in de winkels. In de Rue de Canettes in Parijs is het ook deze augustus weer be hoorlijk stil. „Natuurlijk doe ik de winkel de hele maand dicht!", zegt Marion Benhamou lachend. Ze is de baas van Brand Sons, een kle dingzaak in de straat. „Ik heb geen keus. Mijn kinderen hebben in juli en augustus schoolvakantie. Maar in juli is het in Parijs uitverkoop. Dan draai ik een topomzet in de winkel. Dus dan blijft alleen au gustus over om op vakantie te gaan. En een vervanger voor in de winkel heb ik niet." Ze lacht: „Heerlijk toch, één maand even niet werken?" Idyllisch kuurstadje nabij deEifelendeMoezel! Baguette-tekort De jaarlijkse uittocht nam in het verleden soms zulke proporties aan, dat problemen dreigden te ontstaan. Er doemde een ba guette-tekort op, omdat alle ruim 1.000 bakkers in Parijs ook graag in augustus op vakantie wilden. Op een website werd zelfs een forum Stilte. Dat is in augustus het toverwoord in Parijs. Weinig auto's, nauwelijks Parijzenaars, rust op de avenues en boulevards. Augustus is dé vakantiemaand in Frankrijken dat merkje in de hoofdstad. warte zaterdag? Dat betekent vele hon derden kilometers aan file op de snel wegen, omdat alle Fransen op die eerste zaterdag van augustus tegelijk in de auto stappen en dan massaal op weg gaan naar zon en strand of bergen en riviertjes. Dat doen de Parijzenaars dus ook. Allemaal. Nou ja, bijna alle maal. En veel Parijzenaars weten niet eens meer waarom ze nou ook alweer per se allemaal tegelijk hun koffers pakken. „Nou, ja, gewoon. Augustus is toch vakantiemaand?', zegt de kel ner van pizzarestaurant Positano. Hij rookt een sigaretje voor de deur, in de Rue des Canettes in de wijk Saint-Germain-des-Prés. „In augustus gaan alle Parijze naars naar zee, naar het zuiden. Klanten zijn er dan niet. Dus ja, wij zijn de hele maand dicht." Het feit dat zijn pizzeria dan de piek aan buitenlandse toeristen mist, gaat er niet in. „Welnee, die lopen hier niet. Die gaan allemaal naar de Champs-Élysées!", zegt hij terwijl hele stromen Amerikanen, Nederlanders en Chinezen door zijn straat lopen. Trouwens, waarom zou je alleen aan geld en omzet denken? Joie de vivre telt ook! „Wij hebben toch ook recht op vakantie? Als je het hele jaar hard werkt, mag je best in augustus een maandje weg. Zo doen we dat al jaren." Onderzoek Emirates Het boekingsbedrijf deed eerder in de buurt van studentencomplexen hoesjes om fietsza- dels waarmee studenten werden verleid 'van daag te beginnen met verdienen'. Volgens de Amsterdamse studentenunie ASVA en de Jonge Socialisten mogen de meeste studenten hun woning helemaal niet verhuren. Daarnaast zou het voor verhuurders steeds aantrekkelijker worden woningen te verhuren aan toeristen in plaats van aan jonge ren of studenten. „De druk op de woning markt wordt daardoor verder opgevoerd", zegt Henriëtte Hogervorst van ASVA. De druk op de woningmarkt wordt zo verder opgevoerd De studenten hebben aan werknemers van Booking.com pamfletten uitgedeeld met de regels voor vakantieverhuur van de gemeente. Het stadsbestuur hoopt al langer met Boo- king.com afspraken te kunnen maken, net zo als het eerder deed met Airbnb. „Het is voor mij makkelijker afspraken te maken met Airbnb, dat zijn hoofdkantoor aan de andere kant van de wereld heeft, dan met Booking.com, dat op een steenworp afstand van de Stopera zit", zei wethouder Laurens Ivens (Wonen) eerder in de gemeenteraad. Volgens een woordvoerder van Booking.com is er sprake van een misverstand. „Wij voeren deze actie in diverse steden en die is niet spe ciaal gericht op studenten." Quote van de dag EU-sancties voor overbrengen van gasturbines uit Rusland naar de Krim zijn strijdig met internationaal recht maandag 7 augustus 2017 ututates Booking.com heeft zich de woede op de hals gehaald van Amsterdamse studenten. Zij vinden het niet fris dat het bedrijf stu denten opriep hun kamer te verhuren aan toeristen. Josien Wolthuizen Amsterdam LONDEN Groot-Brittannië is bereid 40 mil jard euro te be talen als com pensatie voor het vertrek uit de Europese Unie. Dat meldt The Sunday Te legraph op basis van regerings bronnen. De Britten zouden het bedrag al leen willen beta len als de EU tegelijk ook een handelsakkoord afsluit. Sf\1 Mo SteinWifl - V 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Gratis parkeren bij het hotel Afscheidscadeautje V 1 x wijnproeven in de molen S 1 xwandelkaartenpakket hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 - kelner van pizzeria Positano Hotel Alte Mühle Parij s verandert in één grote stiltezone A De bakkers in Parijs gaan niet allemaal tegelijk op vakantie, fotodreamstime Frank Renout Parijs DUBAI De Verenigde Arabische Emi raten gaan het gedrag en de werkwijze van de bemanning van een Emira- tes-vliegtuig onderzoeken dat vorig jaar crashte bij de landing in Dubai. Uit een rapport blijkt dat er geen problemen waren met de motoren en sys temen van het vliegtuig. -Henriëtte Hogervorst -Alexander Novak, Russi sche minister van Energie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13