iK 8 5 Gitaar spelen en portretten tekenen 1i Standplaats 7 i Of we thuis ook kippen kunnen nemen, vragen de kinderen in de vriezer. Op een warme dag als vandaag gaat dat er wel in. Bij binnenkomst in hun domein duiken de kinderen verrukt op hun opgemaakte bed. Zo'n hoge box- spring met een enorm matras heb ben ze thuis niet. De kinderen vin den het hilarisch dat je hier de wc doortrekt met een touwtje. Wij vin den dat nu net de charme van een van oorsprong industrieel pand als dit gemaal. Er zijn met de verbou wing veel authentieke details ver werkt in de ruimte. Zo is het schakel materiaal nog echt uit grootmoeders tijd. Op de eettafel vinden we een sta pel boekjes met informatie over de omgeving en de nodige wandel- en fietsroutes. Na het eten wandelen we een rondje richting de Oosterschelde. Leuk om langs de grazende koeien te lopen, die je volgens Bram gewoon kunt aaien. Bij terugkomst mogen de kinderen de kippen voeren. Dolle pret, hoe iets simpels zo leuk kan zijn. Of we thuis ook kippen kunnen nemen, is het verzoek. De kinderen vinden het allemaal zo spannend dat ze pas tegen half tien onder zeil zijn. Wij genieten op het terras nog even van de ondergaande zon en volgen met onze ogen de kudde koeien die zich voor de nacht verzamelen. Een boek lezen in bed leek een goed idee, maar eenmaal onder de krakend frisse lakens slaat de slaap al snel toe. Natuurgebied De volgende ochtend vinden we het jammer dat we alweer moeten ver trekken. Ontbijt verzorgen we zelf en dat is prima. Het is wel heerlijk wak ker worden met uitzicht op alle die ren in het natuurgebied die er al een paar uur op hebben zitten. Nog even de kippen voeren en dan zijn we klaar voor vertrek. De jongste hoeft niet meer zo nodig naar huis, want 'dit is een veel leuker huisje'. Bram meldt dat hij in het najaar nog plek vrij heeft. Wie weet, komen we in de herfst nog eens de kippen voeren en de koeien aaien. De camper van Jan en Marga staat geparkeerd in het gras op standplaats 7Aan een tuintafel midden in het zonnetje zit het stel te kletsen met de buren. Van maart tot oktober is dit hun vaste plekje. In weekenden en soms ook op doordeweekse avonden zijn ze er te vinden. „Je komt hier heerlijk tot rust", zegt Marga met een zucht van verlichting. Golfvirus Hoewel Jan en Marga de vakantie grotendeels op een golfpark door brengen, zijn ze van oorsprong geen golfliefhebbers. Jan: „Een jaar gele den had ik zelfs nog nooit een golf club in mijn hand gehad." Inmiddels is het stel geïnfecteerd met het golfvirus. „De eigenaresse van de camping vroeg ons vorig jaar een keer om een weekendje hierheen te komen en een golfclinic te volgen", aldus Marga. Lachend voegt ze daaraan toe: „Ik dacht: achter zo'n stom balletje aan rennen, dat is niks voor mij. Maar ik denk dat ik nu de meest enthousiaste speler van de hele camping ben." Geen elitesport Jan: „Elk hole is een uitdaging en je bent de hele dag lekker buiten. Golf is al lang niet meer alleen een sport voor de elite." Hij wijst naar zijn out fit: korte broek en polo. „Het leuke is dat ik gewoon in dit kloffie mag mee doen." Alles vergeten Als eigenaren van een borduurstudio leiden Jan en Marga een druk be staan. Bij 't Caves vinden ze de no dige ontspanning. „Op de golfbaan vergeet je even alles om je heen", zegt Marga. Maar de twee komen niet alleen voor golf. Jan: „Je kunt in Wintelre ook heel mooi fietsen of wandelen. Vanaf de camping ben je zo in de bossen." 20ste hole Marga: „Tijdens het golfen speel je steeds met iemand anders. Zo leer je snel veel mensen kennen." Regelma tig zwaait het stel dan ook naar an dere campinggasten die met hun golfkarretjes over het terrein lopen. Met medegolffans gaan ze vaak sa men even wat eten of drinken. Op de kampeerplaats of in camping restaurant De 19de hole. Marga: „Het veld hier noemen wij voor de grap ook wel de 20ste hole." DE STRAATMUZIKANT vrijdag 4 augustus 2017 M De leukste, mafste en spannendste logeerplekken 1 voeren 44 Mariska den Hartog A Het ge maal is ingericht met veel oog voor detail. FOTO'S DIRK JAN GJELTEMA We kloppen aan bij de tijdelijke be woners van vakantiehuisje, stand plaats of hotelkamer 7. Hoe ver loopt hun vakantie tot nu toe? Jan (60) en Marga (56) Korsten uit Eindhoven komen tot rust op de camping van golf- en recreatiepark 't Caves in Wintelre. Nathalie Damen Wie: Taina Lima (27) Waar: Heuvelstraat, Tilburg Welk instrument: gitaar Waarom: voor een zakcentje „Ik kom uit de Brazili aanse stad Sao Paulo en verblijf deze zomer een paar maanden bij vrienden in Berkel-En- schot. Om wat bij te verdienen, maak ik muziek op straat. Als ik speel, ben ik continu aan het impro viseren. Het is niets voor mij om losse nummers van begin tot eind achter elkaar te spelen. In mijn muziek zijn in vloeden van samba, A Taina speelt op een oude Brazili aanse gitaar. FOTO JAN VAN EIJNDHOVEN blues en jazz te horen. Ik speel op een oude Braziliaanse gitaar. Die kan ik met behulp van mijn telefoon goed gestemd krijgen. Het is niet zo dat ik al leen maar bezig ben met muziek. Met ge kleurde pennen maak ik portretten van men sen die op het terras zitten. Ook die teke ningen verkoop ik op straat om wat geld te verdienen. Tilburg bevalt me uit stekend. Eerder was ik al eens in Amster dam, maar daar is het zo druk. Hier zijn de mensen aardig en re laxed." —Stan Schrijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49