Jl li i 4 BED, BAD BROOD Omringd door het groen van Plan Tureluur ligt Gemaal Schouwen in Kerkwerve. Het oude pand werd volledig gerestaureerd en omgetoverd tot woon- en recreatiewoningen. Een idyllisch plekje dat je wel even moet weten te vinden. A oven aan de weg bij restaurant de Heerenkeet twijfel ik of ik hier wel rechtdoor mag rij den. Het is een doodlopende weg die alleen doorgang lijkt te verlenen aan fietsers en wandelaars. Over wildroosters, langs grazende koeien en foeragerende vogels in Plan Ture luur doemen ineens de blauwe lui ken van Gemaal Schouwen op. Ik ben aangenaam verrast, wat een idylli sche plek! Enthousiast word ik sa men met mijn gezin ontvangen door bewoner en eigenaar Bram Lamens. Hij woont hier met vrouw Tanja en 'cadeaudochter' Elena Ivanovski. In sierlijke letters worden we allemaal bij naam welkom geheten Het Waterschap Zeeland bouwde het gemaal rond 1876. En het pand was tot vlak na de watersnoodramp in 1953 in bedrijf. Sinds 2007 is het in handen van Bram. Hij renoveerde en moderniseerde het en maakte naast zijn eigen woning een appartement en een lodge voor de verhuur. In lodge Tureluur slapen wij van nacht. De lodge ligt aan de achter kant van het gemaal en is geschikt voor vier personen. Het eerste dat op valt is het prachtige uitzicht over het aangrenzende water en natuurgebied Plan Tureluur, dat onder Nationaal Park Oosterschelde valt. Relaxmomentje Op het terras staan twee fijne ligbed den die meteen uitnodigen tot een relaxmomentje. Voor ons helaas van korte duur: de kinderen worden als een magneet naar het water toege trokken. Op het lager gelegen beton nen plateau staan ze verlangend aan de reling gekluisterd. Het liefst sprin gen ze erin. Niet zo'n goed plan, vin den wij. Binnen valt ons oog direct op de met krijt beschreven leitjes. In sier lijke letters worden we allemaal per soonlijk bij naam welkom geheten. Het andere leitje op de tafel zegt dat er een lekker ijsje voor ons klaarligt EINDOORDEEL vrijdag 4 augustus 2017 K8S v Koeien aaien en kippen Mariska den Hartog 44 —Mariska den Hartog Gemaal Schouwen Min: Huisdieren kunnen Adres: niet mee vanwege Boogerdweg 10, natuurgebied Kerkwerve Ligt afgelegen, wei Open: Gehele jaar. nig voorzieningen in Prijs: Varieert van de buurt 350 tot 1.050 euro Ontbijt is niet inbe per week, afhankelijk grepen van seizoen. Als de wind verkeerd staat, veel verkeers Plus: geluid van de N59 Heerlijke bedden Ligt afgelegen, lek Comfort: ker weids uitzicht Karakter: Persoonlijke ont Ligging: vangst met oog voor Prijs/kwaliteit: detail

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48